
Справа № 815/2750/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2017 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Рудченко О.І.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у загальному розмірі 14652,97грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна служба України з безпеки на транспорті звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій просить суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість у загальному розмірі 14652,97грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що фахівцями Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля, який належить ОСОБА_1, за результатами якого встановлено перевищення вагових параметрів транспортного засобу, а тому з відповідача в судовому порядку має бути стягнуто плату за проїзд великоваговим транспортним засобом, яку ОСОБА_1 у законодавчо встановлений тридцятиденний строк сплачено не було.
Відповідач - ОСОБА_1 з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 08.08.2017р. вхід.№22101/17), наголошуючи, зокрема, що відповідачем не порушено нормативно-вагові параметри. Крім того, фахівцями Управління Укртрансбезпеки в Одеській області здійснено зважування транспортного засобу, який перевозив продукцію насипом. При цьому, при зважуванні відбувся тиск на транспортний засіб, та збільшено навантаження на вісь. Також, на думку відповідача, повноваження Державної служби України з безпеки на транспорті обмежуються виключно нарахуванням плати за проїзд великовагових транспортних засобів, та не надають права на її стягнення в судовому порядку.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, з урахуванням того, що від повноважного представника позивача - Державної служби України з безпеки на транспорті до суду надійшло клопотання (вхід.№23883/17 від 29.08.2017р.) про розгляд справи за відсутності позивача в порядку письмового провадження, а також з огляду на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, та системно проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, 07.11.2016р. працівниками Управління Укртрансбезпеки в Одеській області у пункті габаритно-вагового контролю автодороги М05 Одеса - Київ 450км. + 500м. проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_1, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, котрий належить ОСОБА_1.
За наслідками вказаного контролю фахівцем Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №20920 від 07.11.2016р., у якому встановлено, що в транспортному засобі марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_1, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, котрий належить ОСОБА_1, перевищено нормативно вагові параметри.
07.11.2016р. Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю, у якій зазначено про перевищення в транспортному засобі марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_3, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, котрий належить ОСОБА_1, нормативно вагових параметрів.
З матеріалів справи вбачається, що фахівцем Управління Укртрансбезпеки в Одеській області також складено Розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №20920 від 07.11.2016р., яким перевізнику - ОСОБА_1 визначено суму в розмірі 517,59євро.
Проте, вищевказана плата за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відповідачем - ОСОБА_1 у законодавчо визначеному порядку, та строки самостійно сплачено не було, що і послугувало підставою для звернення Державної служби України з безпеки на транспорті до Одеського окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом.
Так, на думку суду, позовні вимоги Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості у загальному розмірі 14652,97грн., є обґрунтованими, правомірними, та такими, що підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.
Пунктом 1 Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого Указом Президента України №387/2011 від 06.04.2011 встановлено, що Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України. Укртрансінспекція входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, на перевезення яким видано ліцензію, міському електричному, залізничному транспорті, експлуатації автомобільних доріг загального користування.
Згідно з пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі). Положення про формений одяг, службове посвідчення, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку посадової особи та працівника Укртрансінспекції затверджує Мінінфраструктури. Планові, позапланові та рейдові перевірки можуть проводитися із залученням спеціалістів органів внутрішніх справ і науково-дослідних установ (за погодженням з їх керівниками) з питань, що належать до їх компетенції.
Згідно з п.п.4 п. 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. №879, габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Підпунктом 3 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Частиною 2 статті 29 Закону України "Про дорожній рух " встановлено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" встановлено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18.01.2001р. встановлено, що транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно з пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р. за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Частиною 3 статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до пункту 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994р. перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18.01.2001р. встановлено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Дозвіл оформлюється підрозділами Державтоінспекції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Згідно з пунктом 28 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Згідно з п.30. Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів; осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Пунктом 27 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Отже, нормами чинного законодавства встановлено вимоги щодо здійснення перевезень вантажу великоваговими та великогабаритними транспортними засобами на автомобільних дорогах загального користування, та передбачено плату за проїзд такими транспортними засобами за встановленими ставками.
При цьому, під час здійснення відповідних перевезень обов'язковою умовою є дотримання перевізником вагових та габаритних параметрів відповідного транспортного засобу, а у разі перевезення вантажу з перевищенням відповідних вагових та (або) габаритних параметрів обов'язковою умовою є отримання дозволу на рух транспортного засобу автомобільними дорогами України, або отримання документа про внесення плати за проїзд. Проте, відповідачем - ОСОБА_1 вищенаведені положення законодавства дотримані не були, оскільки до суду не надано ані відповідного дозволу, ані документу про внесення плати за проїзд з перевищенням вагових параметрів.
Як встановлено судом, та зазначено вище, фахівцем Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено Розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №20920 від 07.11.2016р., із зазначенням перевищення нормативів: пройдена відстань - 639км, навантаження на одиничну вісь 12,12т., перевищено на 10,18%, плата за проїзд за перевищення нормативних параметрів, євро/км - 0,27.
Таким чином, згідно з наведеною в Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. формулою розрахунок виглядає наступним чином: 0,27 х 639 х 3 = 517,59 євро (0,27 - коефіцієнт перевищення навантаження на вісь; 639 - відстань у кілометрах, яку фактично пройшов транспортний засіб від початку шляху до пункту призначення; 3 - коефіцієнт збільшення плати за проїзд у зв'язку із перевищенням нормативу вагового параметру).
Судом встановлено, що станом на 07.11.2016р. (день складення розрахунку) курс гривні до 1 євро становив 28,31грн., а тому заборгованість ОСОБА_1 складає 14652,97грн. (517,59 євро х 28,31грн.).
Між тим, у матеріалах справи відсутні докази на підтвердження сплати ОСОБА_1 вищеозначеної заборгованості за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, як і докази на підтвердження оскарження у встановленому законодавством порядку дій Управління Укртрансбезпеки в Одеській області щодо складення Розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №20920 від 07.11.2016р., що, на думку суду, свідчить про чинність такого розрахунку, та необхідність його виконання відповідачем, у зв'язку з чим посилання ОСОБА_1 на неправомірність примусового стягнення плати за проїзд є необґрунтованим, та безпідставним.
Аналогічна позиція висловлена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 01 березня 2016року у справі №К/800/62591/13.
Таким чином, судом встановлено, що здійснюючи нарахування відповідачу - ОСОБА_1 плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування Державна служба України з безпеки на транспорті діяла у межах наданих їй повноважень, та у спосіб, що передбачений приписами чинного законодавства України.
Також, відповідно до наявної у матеріалах справи копії Акта обстеження ділянок доріг, які використовуються для здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування Служби автомобільних доріг в Одеській області від 06.05.2016р., ділянки доріг, які використовуються для здійснення габаритно-вагового контролю відповідають вимогам ДБН В.2.3-4.2015 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» (розділи 13 та 14); ГБН В.2.3-218-549:2010 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Стоянки і майданчики для відпочинку та короткочасної зупинки автомобілів».
Крім того, судом з'ясовано, що 07.11.2016р. фахівцями Управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №008821, у якому встановлено надання ОСОБА_1 вантажним автомобілем марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_1, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними органами у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, що є порушенням вимог абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
З матеріалів справи вбачається, що 28.11.2016р. Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області на ім»я ОСОБА_1 надіслано Запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення №4252/20/31-16, за підписом заступника начальника Управління Чекал М.П., у якому адресату запропоновано прибути 13.12.2016р. до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення по Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №008821 від 07.11.2016р.
Судом встановлено, що вищеозначене Запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення №4252/20/31-16 від 28.11.2016р. адресатом - ОСОБА_1 отримано 01.12.2016р., про що свідчить наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Як з'ясовано судом, 13.12.2016р. за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, на підставі Акта проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №008821 від 07.11.2016р., Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області винесено Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №000413, якою присуджено до стягнення з ОСОБА_1 адміністративно-господарський штраф у сумі 1700грн.
28.03.2017р. при примусовому виконанні Постанови Управління Укртрансбезпеки в Одеській області від 13.12.2016р. №000413, старшим державним виконавцем Березівського міжрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Гораком І.В. винесено Постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №53629352, якою виконавче провадження з примусового виконання Постанови Управління Укртрансбезпеки в Одеській області від 13.12.2016р. №000413 закінчено з підстав фактичного виконання виконавчого документа.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, судом встановлено, що відповідачем - ОСОБА_1 фактично визнано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання 07.11.2016р. вантажним автомобілем марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_1, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2, послуг перевезення вантажів із перевищенням нормативно вагових параметрів, оскільки самостійно сплачено адміністративно-господарський штраф у сумі 1700грн.
При цьому, судом відхиляються, та не приймаються до уваги посилання відповідача - ОСОБА_1 на те, що транспортним засобом вантаж перевозився насипом, у зв'язку з чим при русі автомобіля відбувається коливання сипучої продукції, яке призводить до навантаження на вісь транспортного засобу, оскільки відповідно до пунктів 23-24 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007р. власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб. Після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух.
Отже, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що водій вантажного автомобіля марки RENAULT, модель MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_1, із причепом марки DENISON, модель EF 25SKA, реєстраційний номер НОМЕР_2 не скористався наданим п.23 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, правом щодо переміщення вантажу, та повторного проходження габаритно-вагового контролю транспортного засобу, суд дійшов висновку щодо правомірності нарахування ОСОБА_1 плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог Державної служби України з безпеки на транспорті, та необхідності стягнення з ОСОБА_1 заборгованості у загальному розмірі 14652,97грн.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної служби України з безпеки на транспорті обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з ОСОБА_1 заборгованості у загальному розмірі 14652,97грн.
Керуючись ч.4 ст.122, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у загальному розмірі 14652,97грн., задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4, ІНФОРМАЦІЯ_1) до Державного бюджету України на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м.Київ, просп.Перемоги,14, код ЄДРПОУ 37913781, отримувач УК у Біляївському районі р/р 31311309700111 в ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, призначення платежу - плата за проїзд) заборгованість у загальному розмірі 14652(чотирнадцять тисяч шістсот п'ятдесят дві)грн. 97коп.
3. Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м.Київ, просп.Перемоги,14, код ЄДРПОУ 37913781) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - УК у м.Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101) судовий збір у розмірі 1600(одна тисяча шістсот)грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.