Постанова № 68620091, 30.08.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2017
Номер справи
808/1245/17
Номер документу
68620091
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2017 року

(10 год. 19 хв.)

Справа № 808/1245/17

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Фесик А.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі»

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Запорізькій області (надалі – позивач, ГУ ДФС у Запорізькій області) звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (надалі – відповідач, ТОВ «Мелітопольські теплові мережі») в якому позивач просить суд стягнути з рахунків ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» податковий борг у сумі 6654790,28 грн. з яких: з податку на додану вартість – 6376099,36 грн., з податку на прибуток – 46419,21 грн., за збір за спеціальне використання води - 57034,08 грн., з надходження від викидів забруднюючих речовин - 116 289,61 грн., з надходження від скидів забруднюючих речовин – 4847,47 грн., з надходження від розміщення відходів - 321,39 грн., з рентної плати за користування надрами – 5972,31 грн., по земельному податку – 47806,85 грн.

Позивач у позові зазначив, що за ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» обліковується податковий борг у сумі 6654790,28 грн. з яких: з податку на додану вартість – 6376099,36 грн., з податку на прибуток – 46419,21 грн., за збір за спеціальне використання води - 57034,08 грн., з надходження від викидів забруднюючих речовин - 116 289,61 грн., з надходження від скидів забруднюючих речовин – 4847,47 грн., з надходження від розміщення відходів - 321,39 грн., з рентної плати за користування надрами – 5972,31 грн., по земельному податку – 47806,85 грн. який є узгодженим і підлягає стягненню.

Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, на позові наполягає.

Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.57-58), в яких він зазначає, що 28.02.1994 між Мелітопольською міською радою та ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» укладено договір №56 оренди цілісного майнового комплексу. Згідно цього договору, в оренду передано лише майно та обладнання. Земельні ділянки в оренду не передавалися. На сьогоднішній день земельні ділянки, на які нараховують податок, є власністю громади м.Мелітополя та не перебувають у власності чи оренді ТОВ «Мелітопольські теплові мережі». Також, як свідчать податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/ або орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності), земельний податок не нараховано. Керуючись вищенаведеним просить у задоволені позовних вимог в частині стягнення земельного податку в сумі 47806,85 грн. відмовити в повному обсязі.

Представник відповідача також подав до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Як встановлено судом з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 72312, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Луначарського, буд.61. ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» має ідентифікаційний код 05541114.

Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеної ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» у Податкових деклараціях з податку на додану вартість за: вересень 2016р. (№9198055836) від 20.10.2016 по строку сплати на 30.10.2016 у сумі 236448,00 грн.; за жовтень 2016р. (№9223689821) від 21.11.2016 по строку сплати на 30.11.2016, у сумі 299437,00 грн.; за листопад 2016р. (№9247209348) від 20.12.2016 по строку сплати на 30.12.2016, у сумі 200356,00 грн.; за грудень 2016р. (№9267599339) від 20.01.2017 по строку сплати на 30.01.2017 у сумі 846304,00 грн.; за січень 2017р. (№9024578615) від 20.02.2017 по строку сплати на 02.03.2017 у сумі 1426862,00 грн.; за лютий 2017р. (№9045150955) від 20.03.2016 по строку сплати на 30.03.2017 у сумі 1995091,00 грн.; а також в уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2017р. (№9046343553) від 22.03.2017 по строку сплати на 22.03.2017 у сумі 2975,00 грн. (а.с.23-29).

Згідно з п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Як було передбачено пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України (у редакції до 01.09.2015): «129.1. Пеня нараховується: 129.1.1. після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом; …».

Згідно п.14 Розділу І Закону України №655-VIII від 17.07.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (який 01.09.2015 набрав чинності) внесено до Податкового кодексу України такі зміни: «14. У статті 129: 1) підпункт "а" підпункту 129.1.1 пункту 129.1 викласти в такій редакції: "а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом"; 2) доповнити пунктом 129.9 такого змісту: "129.9. У разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом".».

За несвоєчасну сплату податкових зобов’язань з податку на додану вартість ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нараховано пеню, відтак загальна заборгованість податку на додану вартість становить 6376099,36 грн.

Представником відповідача не оспорюється порядок нарахування пені та загальна сума зобов’язань з податку на додану вартість.

Як передбачено п.1. Глави 7 Розділу ІІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881, нарахування пені розпочинається: після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня: 1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом України; 2) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України; у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або органом ДФС під час перевірки такого податкового агента. Нарахування пені (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 глави 12 розділу ІІ Податкового кодексу України) здійснюється у день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу). Нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу Казначейства та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України); при прийнятті рішення про скасування або списання суми податкового боргу (його частини).

За період з 31.07.2015 по 23.10.2016 боржнику нарахована пеня в розмірі 46419,21 грн. Таким чином, сума заборгованості ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» з податку на прибуток приватних підприємств становить 46419,21 грн.

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (п.255.1 ст.255 Податкового кодексу України).

Відповідно пп.255.11.1 п.255.11 ст.255 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють рентну плату за спеціальне використання води та за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Відповідач подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з рентної плати за 3 квартал 2016 року (№9204294140) від 31.10.2016, по строку сплати 19.11.2016, сума визначеного зобов’язання (ряд. 4 декларації спеціальне використання води) – 1008,82 грн.; та податкову декларацію з рентної плати за 4 квартал 2016 року (№9267781999) від 23.01.2017, по строку сплати на 17.02.2017, сума визначеного зобов’язання (ряд. 4.4 декларації спеціальне використання води) – 34355,37 грн.

За несвоєчасну сплату збору за спеціальне використання води ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нараховано пеню, відтак загальна заборгованість становить 57034,08 грн.

Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість (платіжних документів) ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» до суду не надало.

Як зазначено у п.240.1 ст.240 Податкового кодексу України, платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: 240.1.1. викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; 240.1.2. скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; 240.1.3. розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання); 240.1.4. утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); 240.1.5. тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (п.249.1 ст.249 Податкового кодексу України).

ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» подано до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з екологічного податку за 3 квартал 2016р. (№9204295091) від 31.10.2016 по строку сплати на 19.11.2016, на суму 0,48 грн. (ряд. 4.1 декларації за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення); на суму 2710,05 грн. (ряд. 4.2 декларації за скиди забруднюючих речовин безпосередньо за водні об’єкти).

Крім того, ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» подано до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з екологічного податку за 4 квартал 2016р. (№9267782010) від 20.01.2017 по строку сплати на 19.02.2017, на суму 94378,99 грн. (ряд. 4.1 декларації за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення); на суму 2137,42 грн. (ряд. 4.2 декларації за скиди забруднюючих речовин безпосередньо за водні об’єкти); на суму 321,39 грн. (ряд. 4.3 декларації за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах).

Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання з екологічного податку (платіжних документів) ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» до суду не надало.

За несвоєчасну сплату зобов’язань по екологічному податку ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нараховано пеню, відтак загальна заборгованості з екологічного податку становить 121458,47 грн.

Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр (пп.252.1.1 п.252.1 ст.252 Податкового кодексу України).

Податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються її платником починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав або переоформив спеціальний дозвіл (п.252.23 ст.252 Податкового кодексу України).

ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» подано до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з рентної плати за 4 квартал 2016 року (№9267781999) від 23.01.2017, по строку сплати на 17.02.2017 у сумі 5972,31 грн. (ряд. 4.1 декларації, користування надрами для видобування корисних копалин).

Доказів самостійної сплати рентної плати за користування надрами (платіжних документів) ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» до суду не надало.

Таким чином, сума заборгованості ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» з рентної плати становить 5972,31 грн.

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин)).

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп.270.1.1 п.270.1 ст.270 Податкового кодексу України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Як, зокрема, зазначено у п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» подано до Мелітопольської ОДПІ Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік (уточнюючу) (вх.№9059547277 від 19.04.2016) в якій по строку сплати на 30.12.2016 сума податкового зобов’язання – 26891,63 грн.; по строку сплати на 30.01.2017 сума податкового зобов’язання – 26891,69 грн. (а.с.36-38).

Крім того, ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» подано до Мелітопольської ОДПІ Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік (вх.№9018822944 від 17.02.2016), в якій по строку сплати на 30.01.2017 сума податкового зобов’язання – 13445,78 грн. (а.с.39-41).

Доказів самостійної сплати земельного податку (платіжних документів) ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» до суду не надало.

За період з 16.11.2016 по 29.12.2016 ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нарахована пеня в розмірі 142,61 грн.

Доводи відповідача про те, що земельні ділянки, на які нараховують податок, є власністю громади м.Мелітополя та не перебувають у власності чи оренді ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» документально нічим не підтверджені. Складання акта приймання-передачі земельної ділянки є важливим моментом припинення земельних відносин. Співставлення актів приймання-передачі земельної ділянки, складених при передачі земельної ділянки та при поверненні її землекористувачем, дає можливість чітко визначити характер та розмір поліпшень земельної ділянки, які були зроблені під час дії її використання. Жодного акту відповідачем до суду – не надано.

Факт припинення користування земельною ділянкою необхідно зареєструвати. Порядок такої реєстрації встановлений п.53 «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», затвердженого 25.12.2015 постановою Кабінету Міністрів України №1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №553). Оскільки доказів реєстрації припинення користування земельною ділянкою відповідачем до суду не надано, наведені у запереченнях доводи судом до уваги не беруться.

Відтак, заборгованість ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» по земельному податку становить 47806,85 грн.

Як передбачено п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом. Суму податкового зобов’язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов’язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Як з’ясовано судом і не заперечується сторонами на момент подання ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік (уточнюючої) (вх.№9276930681 від 17.11.2016 та вх.№9139136878 від 08.08.2016), якими зменшено податкові зобов’язання, відповідач мав податковий борг по земельному податку в сумі 360213,20 грн. у тому числі 3532,32 грн. – пеня. (а.с.59-83).

Відтак, станом на 31.03.2017 податковий борг складає 47806,85 грн. (податковий борг 360213,20 грн. разом з нарахуваннями у сумі 329800,67 грн. мінус зменшення по уточнюючим деклараціям у сумі 642207,02 грн.).

Відповідачем не надано до суду іншого розрахунку по земельному податку з сумами, які на його думку, повинні бути ним сплачені до бюджету.

Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

У п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ТОВ «Мелітопольські теплові мережі», за якими (з урахуванням часткової сплати) обліковується податковий борг у сумі 6654790,28 грн. з яких: з податку на додану вартість – 6376099,36 грн., з податку на прибуток – 46419,21 грн., за збір за спеціальне використання води - 57034,08 грн., з надходження від викидів забруднюючих речовин - 116 289,61 грн., з надходження від скидів забруднюючих речовин – 4847,47 грн., з надходження від розміщення відходів - 321,39 грн., з рентної плати за користування надрами – 5972,31 грн., по земельному податку – 47806,85 грн. (а.с.89-91; 97-100).

Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказані документи – не містять.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу від 03.02.2015 №416-25 (а.с.42). Доказів її відкликання з підстав, наведених у ст.60 Податкового кодексу України, відповідач до суду не надав.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг у сумі 6654790,28 грн., який у добровільному порядку не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (72312, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Луначарського, буд.61, ідентифікаційний код 05541114) у банках, обслуговуючих даного платника податків, та з рахунків цього платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, а також за рахунок готівки, що належить даному платнику податків, податковий борг:

- з податку на додану вартість у сумі 6376099,36 грн., перерахувавши на р/р 31113029700013, код бюджетної класифікації 14060100, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015;

- з податку на прибуток у сумі 46419,21 грн., перерахувавши на р/р 33112318700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 11021000;

- по збору за спеціальне використання води у сумі 57034,08 грн., перерахувавши на р/р 33117357700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 13020100;

- з надходжень від викидів забруднюючих речовин у сумі 116289,61 грн., перерахувавши на р/р 33113362700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 19010100;

- з надходжень від скидів забруднюючих речовин у сумі 4847,47 грн., перерахувавши на р/р 33112363700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 19010200;

- з надходжень від розміщення відходів у сумі 321,39 грн., перерахувавши на р/р 33111364700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 19010300;

- з рентної плати за користування надрами у сумі 5972,31 грн., перерахувавши на р/р 33211811700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 13030100;

- по земельному податку у сумі 47806,85 грн., перерахувавши на р/р 33211811700013, одержувач – Мелітопольське УК/Мелітополь, банк одержувача – ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 18010500.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанову у повному обсязі виготовлено 30.08.2017.

Суддя Л.О. Нестеренко