Постанова № 68596463, 29.06.2017, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2017
Номер справи
819/421/17
Номер документу
68596463
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/421/17

29 червня 2017 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М.П.,

при секретарі: Музиці О. М.,

за участю:

представника позивача: Юськевич Є. В., Гавдьо О. І.,

представника відповідача: Свистун Є. М., Девятков Ю. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» відкритого акціонерного товариства державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в особі філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» до Головного управління ДФС в Тернопільській області про скасування податкових повідомлень - рішень, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство «Тернопільський облавтодор» відкритого акціонерного товариства державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» звернулося до суду в особі філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» з позовом до Головного управління ДФС в Тернопільській області про скасування податкових повідомлень - рішень від 09.11.2016 року № 0055131302 на суму 99156,37 грн та від 09.11.2016р. № 0055151302 на суму 6978,82 грн.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та пояснили, що вважають податкові повідомлення - рішення від 09.11.2016 року № 0055131302 на суму 99156,37 грн та від 09.11.2016р. № 0055151302 на суму 6978,82 грн протиправними, поскільки інспектором невірно застосувано та обчислено терміни сплати ПДФО та військового збору внаслідок чого неправомірно завищено суми штрафних санкцій та пені.

Просять позов задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили з мотивів викладених в поданих письмових запереченнях.

Просять в позові відмовити.

Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти:

Головним управлінням державної фіскальної служби України у Тернопільській області проведено документальну планову виїзну перевірку філії «Тернопільський райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор» відкритого акціонерного товариства державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з питань дотримання вимог податкового, валютного іншого законодавства за період з 01.01.2013 р. по 30.06.2016р., про що складено акт перевірки від 07.10.2016 р. № 411/14-01/26197655.

В висновках акту зазначено, що філія «Тернопільський райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор» порушила норми пп. 168.1.2 та 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України, а саме несвоєчасно перераховувала до бюджету податок на доходи фізичних осіб за період з 22.01.2013р. по 30.06.2016р. внаслідок чого нараховані штрафні фінансові санкції та пеня. Також порушено пп.1.1, 1.2, 1.3, 1.4, п. 16-1 підрозділу 10, розділу ХХ Інші перехідні положення Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а саме несвоєчасно сплачувався військовий збір (1,5 %) з виплачених доходів в результаті чого нараховано пеню та штрафні фінансові санкції за період з 14.10.2014 р. по 13.04.2016 р.

На підставі даних висновків Головним управлінням ДФС у Тернопільській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0055131302 від 09.11.2016 року з податку на доходи фізичних осіб та податкове повідомлення - рішення № 0055151302 від 09.11.2016 року по військовому збору.

Відповідно до пп. 168.1.2. ПК України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Як зазначено в пп. 168.1.5 ПК України якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПК України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу. Таке зобов'язання є узгодженим відповідно до ст. 54.2 ПК України незважаючи на те, що працівник не є платником податку, але платником податку є податковий агент відповідно до п. 162.1 ПК України.

При цьому в п. 126.1 ст. 126 ПК України встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того пп. 129.1.1, п. 129.1, ст. 129 ПК України передбачено, що після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно чинного законодавства термін сплати ПДФО та військового збору є 30 число за звітним місяцем.

Проте податковим інспектором це не взято до уваги, що призвело до невірно визначеної кількості днів несвоєчасної сплати податку, внаслідок чого завищено сума штрафної санкції та пені.

Як встановлено в судовому засіданні, податковою інспекцією в порушення вимог ст. 168.1.5 ПК України в зв'язку із несвоєчасною виплатою заробітної плати і відповідно перерахуванням податку на доходи фізичних осіб і військового збору штрафні санкції і пеня розраховувались з часу нарахування заробітної плати, а не через 30 календарних днів, наступним за місяцем нарахування доходу, тобто штрафні санкції і пеня були нараховані в завищених розмірах.

Відповідно ч. 2 ст. 71 КАС України на відповідача як суб'єкта владних повноважень покладається обов'язок доказування правомірності свого рішення дій чи бездіяльності в адміністративних справах у разі, якщо він заперечує проти позову.

В судовому засіданні представник відповідача не надав суду розгорнутий аналіз нарахування заробітної плати, строків її реальної виплати одночасно з податком на доходи фізичних осіб і військовим збором для підтвердження правомірності та достовірності розміру штрафних фінансових санкцій і пені.

В той же час позивач представив суду аналіз помісячного нарахування заробітної плати дату її виплати, одночасно сум виплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Так по податку на доходи фізичних осіб за перевіряємий період завищення штрафних фінансових санкцій становило 7757,79 грн, пені на 775,77 грн, а по військовому збору штрафних санкцій на 570,33 грн та пені на 57,03 грн. Дані розрахунки підтверджені копіями банківський рахунків про строки перерахунку даних коштів.

Таким чином суд вважає, що дійсно податковою інспекцією завищенні суми штрафних фінансових санкцій та пені, а тому податкові повідомлення - рішення підлягають до часткового скасування зокрема податкове повідомлення - рішення № 0055131302 від 09.11.2016 року з податку на доходи фізичних осіб на суму 8533,56 грн з них 7757,79 грн штрафних фінансових санкцій і 775,77 грн пеня та податкове повідомлення - рішення № 0055151302 від 09.11.2016 року по військовому збору на суму 614,36 грн з них 570,33 грн штрафні фінансові санкції і 57,03 грн пеня.

Керуючись статтями 159-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Скасувати частково податкове повідомлення - рішення № 0055131302 від 09.11.2016 року з податку на доходи фізичних осіб на суму 8533,56 грн з них 7757,79 грн штрафних фінансових санкцій і 775,77 грн пеня.

Скасувати частково податкове повідомлення - рішення № 0055151302 від 09.11.2016 року по військовому збору на суму 614,36 грн з них 570,33 грн штрафні фінансові санкції і 57,03 грн пеня.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДФС в Тернопільській області (вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, 39403535) в користь дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» відкритого акціонерного товариства державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (вул. О. Кульчицької, 8, м. Тернопіль, 31995099) сплачений судовий збір в розмірі 1600,00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Шульгач М.П.

копія вірна

Суддя Шульгач М.П.