ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
з питань заміни сторони у виконавчому провадженні
30 серпня 2017 року 813/560/13-а
Головуючого судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Шавель М.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Залізничного об’єднаного Управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова до ТзОВ Спортивного клубу «Л-Проф- Електрон» про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
19.08.2017 Залізничне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова до ТзОВ Спортивного клубу «Л-Проф- Електрон» про стягнення заборгованості.
Заявник просить замінити стягувача у виконавчому провадженні Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова на Залізничну об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Львівській області (код ЄДРПОУ 39554382).
Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду заяви. Заявник подав заяву про слухання заяви без участі представника. У відповідності до вимог ч.2 ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов до висновку, що вказана заява не підлягає до задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/560/13-а від 26.02.2013 року адміністративний позов задоволено повністю: стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивний клуб “Л-Проф-Електрон” на користь Управління Пенсійного Фонду України у Залізничному районі м.Львова (Банк: УДК у Залізничному районі м.Львоваа, МФО 825014, отримувач: Управління Пенсійного Фонду України у Залізничному районі м.Львова, ЄДРПОУ 20847425) заборгованість в сумі 4 463,87грн.
Постанова сторонами в апеляційному порядку не оскаржена і набрала законної сили.
26.02.2013 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 813/560/13-а, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова.
На підставі вищезгаданого виконавчого листа постановою державного виконавця від 17.08.2015 року відкрито виконавче провадження ВП № 48452166.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова та управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова реорганізовано шляхом злиття та утворено нове - Залізничне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Залізничне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в Реєстрі містяться записи від 31.03.2017 за № 1415 134 0000 041414 про реєстрацію юридичної особи Залізничного об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова (ідентифікаційний код юридичної особи 41250271).
11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи», на який як на підставу звернення до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження посилається Залізничне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд виходить з такого.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI(далі Закон - № 2464-VI).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 р. №406-VII (далі – Закон №406-VII) внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно з частиною четвертою статті 8 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до пункту 31 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 04.07.2013 р. №404-VII (далі – Закон №404-VII) у зв’язку з проведенням адміністративної реформи.
Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Закон №404-VII набрав чинності 11.08.2013 року.
Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України ( в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Частиною 5 Прикінцевих положень Закону № 406-VII встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом №406-VII процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.
Тобто, Залізничне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова є органом, який відповідно до Закону №406-VII закінчує процедуру по стягненню недоїмки з ТзОВ Спортивного клубу «Л-Проф- Електрон» про стягнення заборгованості.
Згідно з частиною першою статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічна норма міститься у Законі України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 р. № 606-XIV (далі Закон № 606-XIV), у відповідності до частини п’ятої статті 8 якого у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов’язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно з частинами першою та другою статті 8 Закону № 606-XIV сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.
Таким чином, повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом №406-VII зберігаються у територіального органу Пенсійного фонду України, яким є Залізничне ОУПФУ як правонаступник Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова, а не у Залізничній об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Львівській області.
З урахуванням викладеного, заява про заміну сторони виконавчого провадження є необґрунтованою, тому задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
У задоволенні заяви Залізничного об’єднаного Управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 48452166 з примусового виконання виконавчого листа № 813/560/13-а, виданого Львівським окружним адміністративним судом 26.02.2013 року – відмовити повністю.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання повного тексту до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 04 вересня 2017 року.
Суддя Кухар Н.А.