Постанова № 6859519, 22.10.2009, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2009
Номер справи
2а - 3405/09/1470
Номер документу
6859519
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

22.10.2009 р.                                                                                 № 2а - 3405/09/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi Єнтіної А.П., при секретарi –Гомонюк Є.Д.,

за участю представників:

прокурор Коробченко Д.М.

від позивача: Колесніков О.В., довіреність № 268 від 28.01.2009 року

від відповідача:не з"явились

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомЗаступник прокурора Київського району м. Одеси, вул. Краснова, 10,Одеса,Одеська область,65059

в інтересах держави в особіДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", вул. І. Франка, 55 (юр. 01032 вул. Комінтерну, 25,Одеса,Одеська область,65049

доТОВ "Нордстар ЮГ", вул. Декабристів, 31, кв. 5,Миколаїв,54017

простягнення штрафних санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Заступником прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” пред’явлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нордстар ЮГ" штрафу в сумі 340 грн. за порушення законодавства про електроенергетику.

У судовому засіданні прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали повністю.

Представник відповідача, повідомлений належним чином, у судове засідання не з’явився, про причину не прибуття суд не повідомив.

Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців свідчить, що відповідач юридичну адресу не змінював. Отже, судом здійснені усі дії щодо належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.

Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив.

Згідно статті 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці, зокрема, за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та тепловоїенергії

Відповідно Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України- державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні"

ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго". Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Миколаївській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні".

          Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці, а також застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду у Миколаївській області була проведена перевірка, відповідача з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії за результатами перевірки був винесений припис №575/Т від 24.09.2008 року. Згідно припису відповідач повинен був надати план заходів щодо виконання Припису та письмову інформацію про виконання кожного пункту припису в термін до 15 жовтня 2008 року.

          З акту перевірки № 05/20-50 від 30 березня 2009 року вбачається, що жоден з пунктів припису №575/Т від 24.09.2008 року ТОВ "Нордстар-Юг" не виконано.

          Відповідно до ч.3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії . Всупереч вимог статті 27 Закону України “Про електроенергетику” відповідач не виконав припис №05/21-0405 від 17.12.2008 року щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Згідно пунктів 2,5,6 Положення про накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 21.07.1999 року №1312 (далі Положення №1312), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 року №1312 старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб’єктів господарювання штрафи за: неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об’єднаної енергетичної системи, технічного стану та організації експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж споживання енергії; ухилення від виконання або несвоєчасного виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії за порушення умов ліцензій.

Постановою № 05/20-50Т від 31.03.2009 року відповідача було притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340 грн.

Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику суб’єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики на протязі 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

До теперішнього часу відповідач Постанову №05/20-50/Т від 31.03.2009 року не оскаржив, штраф у добровільному порядку не сплатив.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нордстар ЮГ"(код ЄДРПОУ 33513974) на користь Державного бюджету Заводського району м. Миколаєва (код ЄДРПОУ 23626096) штраф у сумі 340 грн. (триста сорок гривень).

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 20-ти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка має бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, а разі складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України, з дня складання в повному обсязі.

Суддя                                                                                           А. П. Єнтіна