
Справа № 815/4423/17
УХВАЛА
01 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальності «ВКФ «Одесспецмонтаж» до Другого Приморського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання неправомірними та скасування рішень,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальності «ВКФ «Одесспецмонтаж» до Другого Приморського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, в якому позивач просить суд:
- визнати неправомірною та скасувати постанову Приморського ВДВС м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про стягнення виконавчого збору від 14.08.2017 року;
- визнати неправомірною та скасувати постанову Приморського ВДВС м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про передачу виконавчого провадження від 14.08.2017 року;
- визнати неправомірною та скасувати постанову Галицького районного ВДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області від 22.08.2017 року про прийняття виконавчого провадження;
- визнати неправомірною та скасувати постанову Галицького районного ВДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області від 22.08.2017 року про опис та арешт майна боржника.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем на підтвердження виконання вимог ч.3 ст.106 КАС України надано до суду платіжне доручення №698 від 18.05.2017 року про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір за ставкою 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України» на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем заявлено чотири позовні вимоги немайнового характеру, проте сплачено судовий збір у розмірі 1600,00 грн., у зв'язку з чим суд зазначає позивачу про необхідність сплатити судовий збір у відповідності до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», а саме, за кожну позовну вимогу немайнового характеру.
Частино 1 ст. 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 181 КАС України, яка регулює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Згідно ч.5 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
У адміністративному позові не зазначено, коли ТОВ "ВКФ "Одесспецмонтаж" стало відомо про прийняття оскаржуваних рішень, зважаючи на що для вирішення питання про звернення з даним адміністративним позовом у межах строків, визначених КАСУ, позивачу необхідно зазначити про дату з якої йому стало відомо про прийняття спірних рішень від 14.08.2017 року .
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі відповідно до Закону України "Про судовий збір" та доказів звернення з даним адміністративним позовом у межах строків, визначених КАС України.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальності «ВКФ «Одесспецмонтаж» до Другого Приморського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання неправомірними та скасування рішень - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко