
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
31 серпня 2017 р. № 820/3713/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В. розглянувши адміністративний позов фірми "Ікар-бізнес" - ТОВ до КП "Харківські теплові мережі", Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, Адміністрації Московського району Харківської міської ради, Інспекції з благоустрою та екології Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, Харківської міської ради, третя особа: Прокуратура Харківської міської ради, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Фірма "Ікар-бізнес" - ТОВ звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- звільнити фірму "Ікар-бізнес" - ТОВ від оплати судового збору;
- визнати відсутність компетенції відповідачів в діях щодо складання акту обстеження від 14 листопада 2013 року;
- визнати відсутність компетенції КП ХТМ у видачі акту-припису від 13.11.2013;
- визнати нечинним та протиправним акт обстеження від 14.11.2013, яким вирішено неможливість проведення ремонтних робіт без звільнення земельної ділянки від усіх споруд навколо тепломагістралі;
- визнати нечинним та протиправним акт-припис від 13.11.2013, яким вимагається демонтувати об'єкт нерухомості;
- визнати протиправними дії посадових осіб Харківської міської ради та КП ХТМ щодо знесення нежитлової будівлі літ. "А-1" по проспекту Тракторобудівників, 104 в м. Харкові.
Дослідивши, подані позивачем матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне частково відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
Суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За змістом пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Суд зазначає, що з матеріалів адміністративного позову вбачається, що в якості відповідача позивачем, зокрема, визначено Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі".
При цьому позивач, шляхом викладення позовних вимог, зокрема, просить суд: визнати відсутність компетенції відповідачів в діях щодо складання акту обстеження від 14 листопада 2013 року, визнати відсутність компетенції КП ХТМ у видачі акту-припису від 13.11.2013 та визнати протиправними дії КП ХТМ щодо знесення нежитлової будівлі літ. "А-1" по проспекту Тракторобудівників, 104 в м. Харкові.
Таким чином у даному випадку, позивачем в якості відповідача визначено Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі", яке не є суб'єктом владних повноважень, а отже між сторонами у даному випадку відсутній публічно-правовий спір. Таким чином між сторонами існує цивільний спір.
Отже позов в цій частині не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а повинен бути пред'явлений до розгляду в порядку цивільного судочинства до місцевого суду загальної юрисдикції.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно частині 5 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись статтями 109, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фірми "Ікар-бізнес" - ТОВ до КП "Харківські теплові мережі", Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, Адміністрації Московського району Харківської міської ради, Інспекції з благоустрою та екології Департаменту комунального господарства Харківської міської ради, Харківської міської ради, третя особа: Прокуратура Харківської міської ради, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнання відсутності компетенції КП "Харківські теплові мережі" в діях щодо складання акту обстеження від 14 листопада 2013 року, визнати відсутність компетенції КП ХТМ у видачі акту-припису від 13.11.2013 та визнати протиправними дії КП ХТМ щодо знесення нежитлової будівлі літ. "А-1" по проспекту Тракторобудівників, 104 в м. Харкові.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити особі, яка подала позовну заяву, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.В. Мельников