
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/46213/17-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва
Писанець В.А., при секретарі Ясеновенко К.О., за участю слідчого Тимо А.С., розглянувши клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України Омельченко І.О. про призначення документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства,-
В С Т А Н О В И В :
09.08.2017 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Писанця В.А. надійшло клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України Омельченко І.О. про призначення документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання з підстав в ньому викладених.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016100000001038 від 25.10.2017 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціалізований комбінат», а також за фактом перевезення радіоактивних матеріалів, що створило небезпеку загибелі людей посадовими особами ТОВ «НТ-інжиніринг» та Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціалізований комбінат», за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.267, ч.2 ст.364 КК України.
Прокурор у клопотанні зазначає, що впродовж 2014-2016 років ДСП «КДМСК» з державного бюджету за державними програмами КЕКВ 2610 та КЕКВ 3210 виділено кошти в сумі близько 22 млн. грн. Проведеною Головним управлінням у м.Києві та Київській області СБУ спеціальною перевіркою щодо стану фізичного захисту підприємства, встановлено факт неналежного освоєння бюджетних коштів. Зокрема, 17.02.2016 між Агенцією НАТО та ДСП «Київський ДМСК», укладено контракт №LB-UM500326919 вартість якого становить 44180 євро. На виконання умов вказаного контракту, підприємством укладено ряд договорів про надання послуг, зокрема: з Державним спеціалізованим підприємством "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (№29/16 від 16.02.2016 на суму 199842, 38 грн.) та Державним підприємством «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання» (№5/2016 від 18.04.2016 на суму 47741, 65 грн.). При проведенні перевірки ДСП «КДМСК» не надано документів на підтвердження виконаних робіт, що вказує на фіктивність вказаних договорів.
Крім того, встановлено недостовірність бухгалтерської звітності, безпідставне завищення бюджетних призначень та внесення працівниками ДСП «КДМСК» неправдивих даних в бухгалтерській облік, що призвело до нанесення прямої шкоди інтересам держави розмірі 2,5 млн грн.
Окрім того, за результатами позапланового внутрішнього фінансового аудиту та аудиту відповідності ДСП «КДМСК», який проводився Державним агентством України з управління зоною відчуження, в серпні - вересні 2016 року, в частині дослідження правомірності укладення господарських договорів встановлено ряд порушень. Так, у договорах про спільне використання технологічних електромереж основного споживача, укладених з Приватним акціонерним товариством №МТС України», ДП «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України», Корпорацією «Радон», у платіжних реквізитах замість бюджетного значиться поточний рахунок ДСП «Київський ДМСК», що призвело до безпідставного отримання коштів за спожиту електроенергію для поповнення власних обігових коштів у розмірі 142074,05 грн. замість відновлення касових видатків на бюджетний рахунок.
Також, 09.08.2016 між Державним спеціалізованим підприємством «Київський державний міжобласний спеціальний комбінат» та ТОВ «НТ-Інжиніринг» укладено договір №21 на надання послуг з приймання, перевезення та зберігання радіоактивних відходів. Послуги, що надавались в рамках даного договору, були призначенні для виконання контракту між NSPA та ТОВ «НТ-Інжиніринг» №LB-UM|4500335308 від 22.06.2016, що фінансувалась за рахунок міжнародної технічної допомоги. Вказана технічна допомога надавалась згідно Імплементаційної угоди між Кабінетом міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворились внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні. При цьому, при укладенні даного договору встановлено відсутність істотних умов договору в частині його ціни, а також дані щодо фактично виконаних робіт.
Вищезазначене свідчить, що фінансово-господарська діяльність ТОВ «НТ-інжиніринг» код ЄДРПОУ 37100427), здійснюється поза правовим полем та спрямована на здійснення операцій, пов'язаних із наданням податкової вигоди і можливого ухилення від оподаткування.
На даний час у ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні позапланової документальної перевірки ТОВ «НТ-інжиніринг» код ЄДРПОУ 37100427 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства з моменту створення юридичної особи по теперішній час, яку необхідно доручити Головному управлінню ДФС у м. Києві.
Відповідно до витягу з ЄДРПОУ ТОВ «НТ-інжиніринг» код ЄДРПОУ 37100427), юридична адреса якого: 01042, м. Київ, вул. Старонаводницька, 13, оф. 44, перебуває на обліку ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС в м. Києві за юридичним адресом: 01011 м. Київ вул. Лєсккова, 2.
Вказану перевірку може бути використано як докази фіктивності підприємства, а також є необхідними для проведення судової бухгалтерської та інших експертиз.
Вивчивши подане клопотання, вислухавши прокурора слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 91 КК України, до обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні належать вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
Обов'язок доказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого та прокурора.
У відповідності до п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України, «контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки».
Відповідно до п.78.1.11 пункту 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 ПК України, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
Відповідно до п. 82.2. ст. 82 Податкового Кодексу України, тривалість документальної позапланової перевірки не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому п. 82.2. ст. 82 ПК України, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
З огляду на викладене, перевірити дотримання податкового законодавства платника податків - ТОВ «НТ-інжиніринг» (код ЄДРПОУ 37100427) та встановити фактичний розмір шкоди, завданої державі кримінальним правопорушенням, іншим способом, ніж призначити документальну позапланову перевірку, неможливо.
Таким чином, з урахуванням положень пп .11 п. 1 ст. 78 Податкового кодексу України, звернення слідчого з клопотанням до слідчого судді про надання дозволу (ухвали суду) про призначення перевірки - є єдиним можливим правовим способом встановити вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням під час здійснення досудового розслідування.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 91, 93, 99, 223, 309, 369, 532 КПК України, ст. ст. 20, 75, 78, 82, 86 ПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України Омельченко І.О. про призначення документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства - задовольнити частково.
Призначити позапланову документальну виїзну перевірку ТОВ «НТ-інжиніринг» (код ЄДРПОУ 37100427) з питань правильності нарахування, повноти та своєчасної сплати до бюджету податку на додану вартість і податку наприбуток підприємства при здійсненні фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 по теперішній час.
Проведення перевірки доручити ГУ ДФС у м. Києві у строки, встановлені Податковим кодексом України.
Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя В.А. Писанець