
копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
28 серпня 2017 р. Справа № 804/1348/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРябчук О.С.
пр секретарі Скупейко І.М.
за участю:
представника позивачаОСОБА_1
представника відповідачаОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні місті Дніпрі матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про скасування запису, визнання незаконними постанов, -
ВСТАНОВИВ:
22 лютого 2017 р. ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з вимогою про скасування реєстраційного запису № 1 224 102 0000 074 604, внесеного до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07.11.2015 р. про державну реєстрацію юридичної особи - Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року справу №804/1348/17 прийнято до провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні.
Представником позивача надано уточнений адміністративний позов, в якому позовні вимоги викладені в наступній редакції:
- визнати державну реєстрацію Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області протиправною та скасувати реєстраційний запис № 1 224 102 0000 074 604, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07.11.2015 р.;
- визнати незаконною постанову Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 р. № 730 в частині, що стосується утворення територіальних органів Національної поліції (додаток № 1);
- визнати постанову Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 р. № 877 «Про затвердження Положення про Національну поліцію» із змінами та доповненнями, внесеними постановою КМУ від 12.07.2017 р. № 496 такою, що не відповідає Закону України «Про Національну поліцію».
В судовому засіданні судом поставлено питання про передачу справи 804/1348/17 до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю.
Представник позивача в судовому засіданні проти передачі справи на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва заперечував, зазначивши, що підсудність даної справи визначається за вибором позивача, який бажає, щоб розгляд справи здійснював Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Представник відповідача вирішення питання щодо передачі справи на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю залишила на розсуд суду.
Вирішуючи питання про наявність підстав для передачі адміністративної справи 804/1348/17 на розгляд іншому адміністративному суду, суд виходить з наступного.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (ч.1,2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правила предметної підсудності адміністративних справ встановлені, зокрема, ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель та рішень у сфері державної допомоги субєктам господарювання, адміністративні справи за позовом Антимонопольного комітету України у сфері державної допомоги субєктам господарювання, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто ОСОБА_2.
Статтею 22 Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначені випадки, коли суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
З матеріалів уточненої позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені вимоги, зокрема, про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 р. № 730 в частині, що стосується утворення територіальних органів Національної поліції (додаток № 1); визнання постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 р. № 877 «Про затвердження Положення про Національну поліцію» із змінами та доповненнями, внесеними постановою КМУ від 12.07.2017 р. № 496 такою, що не відповідає Закону України «Про Національну поліцію».
Вказані позовні вимоги стосуються субєкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім того, нормативно-правові акти, вказані у прохальній частині позову, не є актами індивідуальної дії, оскільки стосуються утворення територіальних органів Національної поліції по всій території України та функціонування цих органів.
Позовні вимоги про визнання державної реєстрації Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області протиправною та скасування реєстраційного запису № 1 224 102 0000 074 604, внесеного до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07.11.2015 р., є повязаними вимогами з позовними вимогами про визнання незаконними постанов Кабінету Міністрів України.
Враховуючи викладене, адміністративну справу №804/1348/17 слід передати до для розгляду до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись ст.ст.18, 22, 165, 186 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 804/1348/17 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про скасування запису, визнання незаконними постанов передати для розгляду до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складений 30.08.2017 року.
Суддя (підпис) ОСОБА_4ухвала не набула законної сили станом на 30.08.2017 суддя з оригіналом згідна помічник судді ОСОБА_5