
Справа № 344/10949/17
Провадження № 2-а/344/1092/17
У Х В А Л А
про повернення адміністративного позову
31 серпня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобовязання призначити, нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в Івано-Франківський міський суд з адміністративним позовом до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобовязання призначити, нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу.
В позовній заяві позивач просив визнати протиправними дії Міністерства оборони України в частині відмови у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, передбаченої Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та зобовязати Міністерство оборони України здійснити виплату одноразової допомоги у відповідності постанови Кабінету Міністрів України № 975 від 25.12.2013, якою затверджено порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобовязаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач звернувся до суду не лише з вимогою щодо нарахування йому одноразової грошової допомоги у звязку з настанням інвалідності внаслідок проходження військової служби, а і про визнання протиправними дій та зобовязанням вчинити певні дії, де однією із сторін є Міністерство оборони України.
Вирішуючи питання підсудності адміністративної справи, слід зазначити наступне.
Частинами 1 та 3 статті 18 КАС України визначено перелік справ, які предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з п.1 ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Пунктом 2 частини 2 статті 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно з п.15 ч.1 ст.3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
З поданої позовної заяви встановлено, що позивач призваний на військову службу і з 25.12.1982 року по 17.10.1983 року проходив військової служби в складі діючої армії в період бойових дій в Афганістані. 30 травня 2016 ОСОБА_1 встановлено ІІ групу інвалідності, в зв'язку з захворюваннями, повязаними з виконанням службового обовязку військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії.
Враховуючи викладене, суд прийшов висновку, що даний спір не підсудний Івано_Франківському міському суду, оскільки спір позивача повязаний з виплатою одноразової грошової допомоги, повязаної із проходженням публічної служби. Вказана правова позиція також відображена у рішенні Верховного суду України від 15 липня 2014 року у справі № 21-270 а14.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З огляду на викладене, суддя дійшла висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 слід повернути позивачу, оскільки вона предметно не підсудна Івано-Франківському міському суду, а підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 18, 19, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобовязання призначити, нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу - повернути позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя О.А. Татарінова