Постанова № 6857817, 09.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2009
Номер справи
2а-2977/09/0570
Номер документу
6857817
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 листопада 2009 р.                                                                       справа № 2а-2977/09/0570

час прийняття постанови: 13.40 годин

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Могильницького М.С.

при секретарі                                                  Фенделєвій В.Є.

за участю:

представника позивача           Ткаченко М.С.

представника відповідача                               не з’явився

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» про зобов’язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа-вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством,

В С Т А Н О В И В:

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулось до суду з адміністративним позовом до державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» про зобов’язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа-вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на той факт, що відповідно плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Донецькій області на ІІ квартал 2008 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» за період з 01.04.2006 року по 01.04.2008 року, за наслідками ревізії складено акт від 16.05.2008 року № 060-15.

За результатами зазначеної перевірки на адресу відповідача було пред’явлено вимогу від 27.06ю2008 року № 06-10/2278 щодо усунення виявлених ревізією порушень. Дана вимога відповідачем виконана частково, в частині відшкодування сум фінансових порушень станом на 19.12.2008 року складає 48240.86 грн. – не виконана.

Тому просить суд зобов’язати виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа-вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством.

Представник позивача під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в ході розгляду справи позовні вимоги не визнав. У подальшому у судове засідання не з’явився з невідомих суду причин; про дату, час та місце розгляд справи був повідомлений належним чином. Причини своєї неявки суду не повідомив. Клопотань про відкладення судового розгляду справи суду не надавав.

На підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.

Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києва і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області діє на підставі Положення про Контрольно-ревізійне управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України № 111 від 9 січня 2001 року.

Відповідач – державне комунальне автотранспортне підприємство «ДАП», є юридичною особою, включено до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код – 32007981.

З 21 квітня 2008 року по 16 травня 2008 року Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області на виконання п. 1.2.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Донецькій області на ІІ квартал 2008 року проводилась ревізія фінансово-господарської діяльності державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» за період з 01.04.2005 року по 01.04.2008 року, результати якої викладені в акті від 16.05.2008 року.

Ревізією були виявлені наступні фінансові порушення, а саме:

-          проведення виплат премій до днів народження працівників ДКАП «ДАП» на загальну суму 4200.00 грн., що не передбачено колективним договором та регіональною галузевою угодою між управлінням житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації та Донецьким обласним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства та є порушенням ст. 97 КЗпП, ст. 5 Закону України «Про оплату праці», ст. 215 Наказу МФУ «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку»;

-          1.63 тис. грн.. – сплата внесків до державних цільових фондів по незаконно виплачених сумах по оплаті праці;

-          ревізією подорожніх листів в січня, липні, серпні, вересні 2007 року та квітні, травні, серпні та вересні 2006 року, щодо правильності визначення залишків витраченого палива встановлені арифметичні помилки, що призвело до зайвого списання паливо-мастильних матеріалів у кількості 127.51 л. на загальну суму 480.26 грн., чим порушено п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 2.1, п. 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку;

-          41.99 тис. грн.. – понаднормове списання по обліку матеріальних цінностей, що відсутні в наявності через зайве списання за період з 01.04.2006 року по 01.04.2008 року бензину в кількості 9885 л., витрати якого не підтверджені даними показників спідометру, який знаходиться в неробочому стані, що є порушенням п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.п. 2.14, 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.

На підставі проведеної ревізії позивачем прийнято вимогу від 27.06.2008 року № 06-10/2278 щодо усунення порушень, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством.

Відповідно до положень ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 серпня 2009 року по справі № 2-а-7686/09/0570 у задоволенні позовних вимог державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» до Контрольного ревізійного-управління в Донецькій області про часткове скасування вимоги № 06-10/2278 від 27.06.2008 року, відмовлено. Дана постанова суду сторонами не оскаржувалась.

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду є преюдиційним для даної справи.

Відповідно зазначеної постанови Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області доведено правомірність прийняття вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278 в частині вжиття заходів по усуненню виявлених порушень та прийнятті необхідних заходів щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством та встановлено, що державним комунальним автотранспортним підприємством «ДАП» не доведено обставини, на яких ґрунтувались його вимоги.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» органам державної контрольно-ревізійної служби надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Оскільки на момент розгляду справи відповідачем вимога від 27.06.2008 року № 06-10/2278 виконана не в повному обсязі, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –,

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до державного комунального автотранспортного підприємства «ДАП» про зобов’язання виконати не вчинені дії, зазначені в п. 2 листа-вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством, задовольнити у повному обсязі.

Зобов’язати державне комунальне автотранспортне підприємство «ДАП» виконати вимогу, зазначену в п. 2 вимоги від 27 червня 2008 року № 06-10/2278, а саме: вжити заходи по усуненню виявлених порушень та прийняти необхідні заходи щодо їх відшкодування з винних осіб у відповідності з чинним законодавством.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 9 листопада 2009 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений та підписаний 14 листопада 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Могильницький М.С.