Постанова № 68575937, 29.08.2017, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
29.08.2017
Номер справи
243/5236/17
Номер документу
68575937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 243/5236/17

Провадження № 2-а/243/276/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2017 року місто Словянськ, вул. Добровольського, 2

Словянський міськрайонний суд Донецької області

у складі: головуючого- судді Мірошниченко Л.Є.

при секретарі Останькович А.О.

розглянувши у порядку письмового провадження в залі суду №7 м. Словянську, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

У червні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Словянського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом до Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про :

- визнання протиправними дії відповідача в частині проведення розрахунку її стажу роботи, що дає право на відставку та призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, без включення у цей стаж половини строку навчання за денною формою у вищому юридичному навчальному закладі;

- визнання неправомірною відмову відповідача про перерахунок призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та скасування рішення відповідача про відмову у проведенні такого перерахунку;

- зобовязання відповідача здійснити їй перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання, з 21.09.2016 року з урахуванням раніше здійснених виплат;

- визнання протиправними дії відповідача щодо проведення перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі працюючого судді на відповідній посаді з 01.01.2017 року, а не з 01.12.2016 року та про скасування розпорядження відповідача у цій частині;

- зобовязання відповідача здійснити їй перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі працюючого судді на відповідній посаді з 01.12.2016 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

В липні 2017 року до початку судового розгляду вказаної справи позивачем в порядку статті 137 КАС України було подано письмову заяву про зміну позовних вимог, а саме про збільшення розміру позовних вимог в частині :

- визнання протиправними дії відповідача по утриманню в червні 2017 року з її щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці одноразово надміру виплачених коштів в сумі 1171,25 гривень;

- визнання протиправним та скасування рішення відповідача про утримання переплаченої пенсії після проведення перерахунку з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року в сумі 1171,25 гривень;

- зобовязання відповідача сплатити їй незаконно утриману суму 1171,25 гривень щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Ухвалою суду від 08.08.2017 року відповідно до вимог статті 137 КАС України була прийнята зазначена письмова заява позивача про зміну позовних вимог та приєднана до вказаної адміністративної справи.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що працювала суддею в різних судах України з 26.02.1993 року по 20.09.2016 року та на підставі Постанови Верховної Ради України від 08.09.2016 року № 1515-УШ наказом голови Словянського міськрайонного суду Донецької області від 20.09.2016 року № 41-к її було звільнено із займаної посади судді та відраховано зі штату суду у звязку з виходом у відставку згідно пункту 9 частини 5 статті 126 Конституції України. 21.09.2016 року вона звернулася до відповідача із заявою про призначення їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці. Рішенням УПФУ (протокол № 4785 від 30.09.2016 року ) їй було призначене щомісячне грошове утримання судді у відставці в розмірі 86 % від заробітку працюючого судді на відповідній посаді, виходячи зі стажу судді 23 роки 6 місяців 27 днів, при цьому до стажу роботи, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, відповідачем не було зараховано половину строку її навчання за денною формою у вищому юридичному навчальному закладі- 1рік 11 місяців, що призвело до невірного розрахунку стажу та визначення розміру щомісячного грошового утримання судді у відставці, виходячи із збільшення за кожний повний рік роботи понад 20 років на посаді судді розміру щомісячного грошового утримання на два відсотки заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді згідно з положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року за № 2453-У1 та вимогами частини 1 статті 43 Закону України «Про статус судів» від 15.12.1992 року № 2862-ХП.

24.05.2017 року позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 86 % на 90 % від заробітку працюючого судді на відповідній посаді та у проведенні такого перерахунку їй відповідачем було відмовлено згідно рішення № 35 від 02.06.2017 року.

Просить зазначені дії відповідача з моменту невірного розрахунку її стажу, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання та відмови у проведенні перерахунку за стажем цього грошового утримання судді у відставці визнати протиправними, а рішення відповідача про відмову у проведенні такого перерахунку незаконним і підлягаючим скасуванню. Просить також зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання, з 21.09.2016 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

Крім того, позивачем заявлені вимоги щодо незаконності проведення перерахунку по заробітку раніше призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2017 року, а не з 01.12.2016 року, коли було підвищено мінімальну заробітну плату та збільшилось грошове утримання судді, який працює на відповідній посаді, також ОСОБА_1 заявлені вимоги щодо незаконності утримання відповідачем одноразово з її щомісячного грошового утримання у червні 2017 року надміру виплачених коштів в сумі 1171,25 гривень у звязку з проведенням відповідачем перерахунку її грошового утримання не з 05.01.2017 року, а з 01.01.2017 року.

На обґрунтування цих позовних вимог, позивач у позові та письмовій заяві про збільшення позовних вимог посилається на наступне.

Право на перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, передбачено частиною 3 статті 141 Закону Україні «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-У1 ( з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 08.06.2016 року № 1-8/2016 ).

Враховуючи, що з 01.12.2016 року на підставі статті 8 Закону України «Про Державний Бюджет України на 2016 рік» було підвищено розмір мінімальної заробітної плати, то як наслідок, підвищилась заробітна плата судді- грошове утримання судді, який працює на відповідній посаді, отже, саме з 01.12.2016 року у позивача виникло право на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, про що із заявою позивач 12.12.2016 року звернулася до відповідача, надавши довідку від 05.12.2016 року, видану ТУ ДСА України Донецької області, про заробітну плату судді працюючого на відповідній посаді, а саме про підвищення заробітної плати з 01.12.2016 року. За цією заявою позивача від 12.12.2016 року, відповідачем 15.12.2016 року прийнято розпорядження № 887009 про проведення перерахунку щомісячного грошового утримання позивача з 01.01.2017 року, що позивач просить визнати протиправним та скасувати це розпорядження, зобовязавши відповідача провести перерахунок грошового утримання з 01.12.2016 року.

Більш за те, позивачем заявлені вимоги про визнання протиправними дії та рішення відповідача за № 91 від 03.05.2017 року «Про утримання переплаченої суми пенсії», з посиланням на безпідставність утримання одноразово у червні 2017 року з її щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці надміру виплачених коштів у сумі 1171,25 гривень, оскільки:

по-перше, відсутні підстави стягнення із щомісячного грошового утримання судді у відставці надмірно виплачених сум, що передбачені частиною 1 статті 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-1У, а саме наявність зловживання з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, чого не мало місця взагалі;

по-друге, відповідачем порушено Порядок повернення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України № 6-4 від 21.03.2003 року, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.03.2003 року за № 374/7695 ( зі змінами внесеними постановою Правління ПФУ № 25-3 від 25.11.2014 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12.12.2014 року за № 1605/26382 ), зокрема, неповідомлення позивача відповідачем про прийняте ним рішення № 91 від 03.05.2017 року про утримання одноразово у червні 2017 року надміру виплачених коштів в сумі 1171,25 гривень.

Позивач просить скасувати це рішення відповідача як протиправне та зобовязати відповідача сплатити їй незаконно утриману із щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці суму 1171,25 гривень.

Також, посилаючись на статті 87,94,98 КАС України, позивач просить стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань здійснені нею судові витрати у вигляді судового збору 640 гривень, сплачених за основним адміністративним позовом і 640 гривень, сплачених за подання письмової заяви про збільшення позовних вимог, а загалом 1280 гривень.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не зявилась, подала заяву про розгляд справи за її відсутності, наполягаючи на задоволенні її позову в повному обсязі.

Представник відповідача-Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності №41/12 від03.01.2016 року ( а.с.80), в судове засіданні не зявилась, просила розглядати справу у її відсутності, надавши суду письмові заперечення (а.с.116-119), щодо заявлених ОСОБА_1 позовних вимог з урахуванням їх збільшення, з яких вбачається, що ОСОБА_1 призначено довічне грошове утримання судді у відставці відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» № 1402-УШ від 02.06.2016 року з 21.09.2016 року у розмірі 86 відсотків грошового утримання судді. Пунктом 25 Прикінцевих положень цього Закону передбачено, що розмір щомісячного довічного грошового утримання встановлюється у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не може бути більшим ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання. У відповідності до пункту 34 Прикінцевих положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» № 1402-УШ від 02.06.2016 року стаж роботи позивачки на посаді судді складає 23 роки 06 місяців 27 днів, тобто повних 23 роки, а тому розмір її щомісячного грошового утримання правильно визначений 86% заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді. Незважаючи на те, що Законом України «Про Вищу раду правосуддя» № 1798-УШ від 21.12.2016 року внесені зміни до пункту 34 Прикінцевих положень Закону № 1402-УШ від 02.06.2016 року, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день їх призначення ( обрання), позивача було обрано на посаду судді 26.02.1993 року, під час дії Закону України «Про статус суддів» № 2862-ХП від 15.12.1992 року, згідно якого зарахування часу навчання у вищому юридичному закладі при розрахунку стажу роботи судді для призначення щомісячного довічного грошового утримання не передбачалось. За таких умов, вважають прийняте УПФУ 02.06.2017 року рішення № 35 «Про відмову в перерахунку пенсії» позивачу законним та просять відмовити у задоволенні позову у цій частині.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про незаконність проведення перерахунку раніше призначеного їй щомісячного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2017 року, а не з 01.12.2016 року, у запереченнях відповідача зазначається, що розпорядження УПФУ від 15.12.2016 року за № 887009 є законним, так як відповідає вимогам частини 4 пункту 2 Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати органами Пенсійного фонду України, який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України 25 січня 2008 року за № 3-1, яким, зокрема, передбачено, що перерахунок раніше призначеного грошового утримання проводиться з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінились розміри складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, тому перерахунок позивачу її грошового утримання було здійснено за її заявою від 12.12.2016 року з 01.01.2017 року, що відповідає чинному законодавству, а тому заявлені вимоги у цій частині також вважають безпідставними, а їх дії правомірними.

З причин змін у законодавстві: Закону України № 1774 від 06.12.2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», набрання 05.01.2017 року чинності Законом України «Про вищу раду правосуддя» , позивачу за період з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року надмірно було сплачено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці у сумі 1171,25 гривень, внаслідок чого на підставі положень статті 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» Управлінням ПФУ було винесено рішення № 91 від 03.05.2017 року «Про утримання переплаченої суми пенсії», тому у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій в частині проведення такого утримання надміру виплачених коштів, скасування рішення № 91 від 03.05.2017 року та покладання зобовязання сплатити позивачу суму 1171, 25 гривень просили відмовити.

У звязку з наведеним просила відмовити у задоволенні позову.

Відповідно до частини 4 статті 122 КАС України розгляд справи здійснюється судом у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та наданими суду письмовими доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено і це підтверджується копією трудової книжки позивача, що з 26.02.1993 року по 15.04.2015 року ОСОБА_1 працювала суддею та займала адмінпосаду голови Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області, а з 16.04.2015 року по 20.09.2016 року вона працювала суддею Словянського міськрайонного суду Донецької області.( а.с.21-26)

На підставі Постанови Верховної Ради України від 08.09.2016 року № 1515-УШ наказом голови Словянського міськрайонного суду Донецької області від 20.09.2016 року № 41-к позивача було звільнено із займаної посади судді та відраховано зі штату суду у звязку з виходом у відставку згідно пункту 9 частини 5 статті 126 Конституції України. (а.с.88 зв.б.).

Отже, позивач ОСОБА_1 має статус судді у відставці Словянського міськрайонного суду Донецької області, що підтверджується копією посвідчення судді у відставці № 02086 ( а.с.12)

Як вбачається з дослідженої судом пенсійної справи № 887009, ОСОБА_1 21.09.2016 року звернулася до Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Відповідно до протоколу № 4785 від 30.09.2016 року відповідачем було призначено позивачу з 21.09.2016 року щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці в розмірі 86% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді. ( а.с.16).

У зазначеному протоколі та розрахунку стажу (а.с.16-17), зазначено, що загальний трудовий стаж ( повний) позивача складає 35 років 7 днів ( станом на 31.07.2016 року ). Для призначення позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідачем був зарахований стаж її роботи суддею, а саме 23 роки 6 місяців 27 днів.

Таким чином, ОСОБА_1 з 21.09.2016 року перебуває на обліку в Словянському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як отримувач щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, призначеного їй відповідачем з 21.09.2016 року на підставі Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453-У1 від 07.07.2010 року у розмірі 86 % від заробітку працюючого судді на відповідній посаді, виходячи зі стажу судді- 23 роки 6 місяців 27 днів.

Визначальним для правильного вирішення цієї адміністративної справи є питання оцінки дій субєкта владних повноважень щодо відповідності їх закону при обчисленні стажу роботи судді, який дає право на відставку та отримання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, при чому, виходячи із загально правового принципу дії норми права у часі.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Положеннями статті 126 Конституції України закріплені основоположні принципи здійснення правосуддя в Україні незалежність і недоторканість суддів.

Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 92 Конституції України статус суддів визначається виключно законами України.

Правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права регулює Закон України «Про судоустрій і статус суддів», який також визначає систему судів загальної юрисдикції, статус професійного судді, народного засідателя, присяжного, систему та порядок здійснення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів.

Відповідно до частини 1 статті 141 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-У1 ( далі Закон № 2453-У1 ), ( із змінами Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.12.2015 року ) судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіком віку 62 роки, жінками- пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України «Про державну службу», або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання.

Згідно частини 2 статі 141 Закону № 2453-У1, суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія.

У відповідності до положень частини 1 статті 135 Закону № 2453-У1, до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді: 1) судді судів України, арбітра ( судді ) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України; 2) члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; 3) судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

Водночас, пунктом 11 розділу ХШ Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-У1, передбачено, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності Законом № 2453-У1 зазначені правовідносини регулювались Законом України від 15.12.1992 року № 2862-ХП «Про статус суддів».

Відповідно до частини 1 статті 43 Закону України № 2862-ХП, кожен суддя за умови, що він працював на посаді судді не менше 20 років, має право на відставку, тобто на звільнення його від виконання обовязків за власним бажанням або у звязку з закінченням строку повноважень. Судді у відставці, який має стаж роботи на посаді судді не менше 20 років, виплачується за його вибором пенсія або звільнене від сплати податку щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді. За кожний повний рік роботи понад 20 років на посаді судді розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітку судді.

Частиною 4 цієї статті ( абзац 2 ) передбачено, що до стажу роботи, що дає право на відставку судді та отримання щомісячного довічного грошового утримання, крім роботи на посадах суддів судів України, державних арбітрів, арбітрів відомчих арбітражів України, зараховується також час роботи на посадах суддів і арбітрів у судах та державному і відомчому арбітражі колишнього СРСР та республік, що раніше входили до складу СРСР, час роботи на посадах, безпосередньо повязаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, за діяльністю арбітражів у Державному арбітражі України, Вищому арбітражному суді України, а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.

Положеннями п.п.3-1 п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 року № 865 «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» передбачено, що до стажу роботи, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, за умови роботи на посаді судді не менш як 10 років, зараховується, крім стажу трудової діяльності, визначеного законом, половина строку навчання за денною формою у вищих юридичних навчальних закладах, на юридичних факультетах вищих начальних закладів та календарний період проходження строкової військової служби.

При цьому, у відповідності до Указів Президента України № 584/95 від 10.07.1995 року «Про додаткові заходи щодо соціального захисту суддів» та № 1061/2002 від 25.11.2002 року «Про внесення змін до Указу Президента України від 10 липня 1995 року № 584», до стажу роботи, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, за умови роботи на посаді судді не менше 10 років, зараховується крім стажу трудової діяльності, визначеного законом, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах і період проходження строкової військової служби.

Згідно копії трудової книжки та диплому про вищу юридичну освіту ОСОБА_1:

- з 01.09.1983 року по 29.06.1987 року навчалась за денною формою навчання у Харківському юридичному інституті імені ОСОБА_3;

- з 03.08.1987 року по 19.03.1991 року стажер Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області;

- з 19.03.1991 року по 26.02.1993 року помічник голови Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області;

- 26.02.1993 року по 15.04.2015 року суддя, голова Гірницького районного суду міста Макіївки Донецької області;

- з 16.04.2015 року по 20.09.2016 року суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області. ( а.с.20-26).

Тобто, стаж роботи позивача на посаді судді, який дає їй право на відставку та одержання щомісячного довічного грошового утримання, складає : суддівський стаж 23 роки 6 місяців 27 днів та половина строку навчання за денною формою у вищому юридичному закладі 1 рік 11 місяців, що загалом становить 25 років 5 місяців 27 днів, а повних 25 років.

Частиною 3 статі 141 Закону № 2453-У1 ( з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 08.06.2016 року № 1-8/2016 ) визначено, що щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не може бути більшим ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання. У разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що законодавством, яке діяло на момент набрання чинності Закону № 2453-У1 було передбачено право зарахування до стажу, що дає право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання судді, за умови роботи на посаді судді не менше як 10 років, половини строку навчання за денною формою у вищому юридичному закладі.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач 24.05.2017 року звернулася до відповідача із заявою про перерахунок призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 86% на 90 % від заробітку працюючого судді на відповідній посаді, виходячи зі стажу роботи судді 25 років з урахуванням половини строку навчання за денною формою у вищому юридичному закладі.

Рішенням № 35 від 02.06.2017 року відповідачем було відмовлено позивачу у проведенні перерахунку щомісячного грошового утримання судді у відставці з 86% на 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді, з тих мотивів, що Законом України «Про статус суддів» № 2862-ХП від 15.12.1992 року зарахування часу навчання у вищому юридичному навчальному закладі при розрахунку стажу судді для призначення щомісячного довічного грошового утримання не передбачено, а стаж роботи позивача ОСОБА_1 на посаді судді, розрахований відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-УШ від 02.06.2016 року і становить 23 роки 06 місяців 27 днів та розмір щомісячного довічного грошового утримання встановлений 80 відсотків грошового утримання судді + 6 відсотків ( за кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір грошового утримання збільшено на два відсотки заробітку ) . ( а.с.13-14).

З огляду на таке, суд приходить до висновку, що орган УПФУ використав свої повноваження на власний розсуд, обчислив стаж на посаді судді з порушенням загально правового принципу дії норми у часі та встановив розмір щомісячного довічного грошового утримання, виходячи не з того розміру, який існував на момент виникнення у позивача права на утримання, а на момент прийняття рішення про його призначення, що є порушенням конституційних прав та гарантій позивача.

Отже, такі дії відповідача в частині проведення розрахунку стажу роботи, що дає право на призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці без урахування строку навчання у вищому юридичному закладі та рішення відповідача № 35 від 02.06.2017 року про відмову у проведенні перерахунку грошового утримання з 86% на 90% з урахуванням включення до стажу роботи судді половини строку навчання за денною формою у вищому юридичному закладі, є протиправними, рішення підлягає скасуванню, а відповідача слід зобовязати зарахувати до стажу роботи позивача крім роботи суддею і половину строку навчання за денною формою у вищому навчальному закладі та провести перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання, починаючи з 21.09.2016 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

Суд вважає, що строк звернення позивача до суду з цим позовом ( в частині неправомірності розрахунку відповідачем стажу роботи судді при призначенні щомісячного довічного грошового утримання- протокол № 4785 від 30.09.2016 року ) не пропущений, оскільки про порушення свого права позивачу стало відомо лише 10.12.2016 року, коли на особовий рахунок в Ощадбанку України надійшли грошові кошти, а саме грошове утримання судді у відставці, вперше за один місяць грудень 2016 року, що надало можливість розрахувати відсоток ( 86% ) від заробітку працюючого судді на відповідній посаді. Під час розгляду судом справи зазначені обставини не оспорювались відповідачем та ним не ставилось питання про порушення строків звернення до суду.

Таким чином, згідно вимог статті 71 КАС України, відповідач не надав доказів щодо правомірності своїх дій та рішення в частині розрахунку стажу та не включення до стажу роботи судді, що дає право на відставку і одержання грошового утримання позивача, строку її навчання у вищому юридичному закладі, а також щодо законності рішення про відмову у проведенні перерахунку грошового утримання позивача за стажем роботи з 86% на 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді, а тому, системний аналіз наведених вище законів та письмових доказів, приводить суд до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 у цій частині підлягають задоволенню у повному обсязі.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 до Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дій та рішень, скасування цих рішень в частині строку проведення перерахунку по заробітній платі раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та утримання одноразово у червні 2017 року із щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці надміру виплачених коштів в розмірі 1171,25 гривень, суд, проаналізувавши матеріали справи та письмові докази, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши у сукупності всі докази і заперечення відповідача, приходить до висновку, що у цій частині позовні вимоги також підлягають задоволенню у повному обсязі за таких підстав.

Як встановлено судом, позивач ОСОБА_1 з 21.09.2016 року перебуває на обліку у відповідача-Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, як отримувач щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, яке відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453-У1 від 07.07.2010 року їй було призначено у розмірі 86 відсотків грошового утримання судді, працюючого на відповідній посаді.

На час призначення ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці- 21.09.2016 року, частиною 3 статі 141 Закону № 2453-У1 у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 року № 1292-УШ ( з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 08.06.2016 року № 4-рп/2016 справа № 1-8/2016 ) було визначено, що щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не може бути більшим ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання. У разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Після набрання законної сили Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-УШ ( далі Закон № 1402-УШ) з відповідними змінами та доповненнями, частиною 4 статті 142 цього Закону також передбачено, що у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

На підставі статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-УШ ( з відповідними змінами та доповненнями) з 01.12.2016 року було підвищено розмір мінімальної заробітної плати, та з 01.12.2016 року, як наслідок, підвищилась заробітна плата судді- грошове утримання судді, який працює на відповідній посаді, оскільки складова суддівської винагороди- посадовий оклад судді визначається законом у кратності до встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Саме з 01.12.2016 року у позивача виникло право на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі.

З матеріалів справи та з оглянутої судом пенсійної справи № 887009 вбачається, що позивач 12.12.2016 року звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку раніше призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у звязку із зміною грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, а саме у звязку із збільшенням з 01.12.2016 року заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді, надавши при цьому довідку від 05.12.2016 року, видану ТУ ДСА України Донецької області, про розмір суддівської винагороди працюючого на відповідній посаді судді, який з 01.12.2016 року дорівнював 25600 гривень. ( а.с.81 зв.б.).

Згідно копії розпорядження № 887009 від 15.12.2016 року відповідачем було проведено перерахунок раніше призначеного позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи з окладу працюючого судді 25600 гривень ( станом на 12.12.2016 року ) та загального відсотку розрахунку утримання від заробітку 86%, але такий перерахунок по заробітку був здійснений з 01.01.2017 року. ( а.с.82 зв.б.).

Отже, спірним питанням у справі є правомірність строку проведення відповідачем такого перерахунку.

За приписами статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач в своїх письмових запереченнях на позов стосовно строків проведення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці посилався на те, що це питання врегульовано частиною 4 пункту 2 Порядку подання документів для призначення ( перерахунку ) і виплати органами Пенсійного фонду України, який затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 року за № 3-1, норми якої передбачають, що перерахунок проводиться з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінилися розміри складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. Саме посилаючись на це положення, відповідач вважає, що його дії про проведення перерахунку грошового утримання ОСОБА_1 з 01.01.2017 року відповідають вимогам законодавства, а прийняте 15.1.22016 року розпорядження № 887009 є законним.

Між тим, судом встановлено, що як на час виникнення у позивача права на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці 01.12.2016 року, так і на час її звернення до відповідача з цього питання з відповідною заявою-12.12.2016 року і на час розгляду її заяви відповідачем- 15.12.2016 року та винесення розпорядження № 887009, діяла постанова Правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 року за № 3-1 ( на яку посилається відповідач ), зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 року за № 200/14891, «Про затвердження Порядку подання документів для призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України», в яких не передбачався порядок розгляду заяви судді у відставці про перерахунок та строк такого перерахунку, тобто цим Порядком не була затверджена процедура розгляду Пенсійним органом такого звернення судді у відставці за перерахунком грошового утримання та строк проведення такого перерахунку.

Лише після прийняття Правлінням Пенсійного фонду України постанови від 20.03.2017 року за № 5-1, яка була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.04.2017 року за № 542/30410, з 16.06.2017 року набрав чинності новий Порядок подання документів для призначення ( перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, де у розділі 11 передбачено порядок розгляду звернення за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання, а у розділі 111- зазначено документи, які необхідні для перерахунку. Положеннями частини 4 розділу 11 цього Порядку передбачено, що перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінилися розміри складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою.

Таким чином, на час виникнення у позивача права на перерахунок її щомісячного довічного грошового утримання- 01.12.2016 року та на час вирішення відповідачем її заяви від 12.12.2016 року про перерахунок і прийняття рішення -15.12.2015 року, зазначене положення щодо строку проведення перерахунку- з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінились розміри складових суддівської винагороди, ще не було прийнято у встановленому законом порядку та не набрало чинності.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Діюче законодавство України не містить положень, які б дозволяли застосовувати нормативно-правові акти, які втратили чинність або ще не прийняті у встановленому законом порядку.

Рішенням Конституційного Суду України № 1-рп/99 від 09.02.1999 року чітко визначено, що дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Враховуючи те, що положеннями постанови Правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 25.01.2008 року ( в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин ) не було передбачено порядок розгляду звернення судді у відставці за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання та строк проведення такого перерахунку, тому підлягають застосуванню правила статей 44 та 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-1У, з відповідними змінами та доповненнями, ( далі Закон № 1058-1У ).

Відповідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-1У заява про призначення ( перерахунок ) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодження із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно частини 4 статті 45 Закону № 1058-1У перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною пятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:

-у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Частиною 5 статі 45 Закону № 1058-1У передбачено, що документи про призначення ( перерахунок ) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок), або про відмову в призначенні ( перерахунку ) пенсії.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку раніше призначеного їй щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці 12.12.2016 року, право на такий перерахунок у неї виникло з 01.12.2016 року, тому, відповідач повинен був провести перерахунок з 01.12.2016 року, а не з 01.01.2017 року, як зазначено у розпорядженні № 887009 від 15.12.2016 року.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач використав свої повноваження на власний розсуд, здійснив перерахунок по заробітку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з порушенням загально правового принципу дії норми права у часі, а тому такі його дії та прийняте розпорядження № 887009 від 15.12.2016 року про проведення перерахунку грошового утримання позивачу з 01.01.2017 року, а не з 01.12.2016 року, є протиправними і підлягаючими скасуванню, з покладанням на УПФУ зобовязання здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі працюючого судді на відповідній посаді з 01.12.2016 року з урахуванням раніше здійсненої виплати.

Щодо законності дій Словянського обєднаного УПФУ в частині утримання в червні 2017 року із щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 грошової суми 1171,25 гривень, судом встановлено, що таке утримання було здійснено на підставі рішення начальника Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області ОСОБА_4 від 03.05.2017 року за № 91.

Як вбачається з тексту цього рішення № 91 посадовою особою територіального органу ПФУ за наслідками розгляду матеріалів пенсійної справи щодо ОСОБА_1 за № 887009 було встановлено, що внаслідок змін у законодавстві ( Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 1774-УШ від 06.12.2016 року та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» № 1798-УШ від 21.12.2016 року ( далі за текстом рішення) : « виникла переплата пенсії за період з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року у сумі 1171,25 гривень. Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» суми пенсій, виплачені надміру можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органу, який призначає пенсію, чи суду. З усіх видів стягнень може бути відраховано не більше як 20 відсотків пенсії.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 30.04.2002 року за № 8-2 ( зі змінами та доповненнями ), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 року за № 442/6730, та ст.1212 Цивільного кодексу України, вирішив: надміру виплачені кошти ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року в сумі 1171,25 гривень утримати одноразово у червні 2017 року». ( а.с.82).

Судом встановлено і це не оспорюється сторонами, що про прийняття такого рішення відповідач не повідомляв позивача і не пропонував добровільно сплатити зазначену суму. Копія цього рішення була отримана позивачем 18.07.2017 року на її письмове звернення, вже після проведеного відповідачем утримання суми 1171,25 гривень із щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці за червень 2017 року.

Як на правову підставу стягнення з позивача надміру виплачених коштів відповідач в своєму рішенні № 91 від 03.05.2017 року послався, зокрема, на статтю 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», при цьому, відповідач на власний розсуд не зазначив про умови ( випадки ), коли суми пенсій, виплачених надміру, можуть бути повернуті пенсіонером або стягнуті з нього, та яким органом.

Так, згідно положень частини 1 статті 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-1У, суми пенсій, виплачених надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Таким чином, зазначена норма закону містить вичерпний перелік випадків, коли надмірно виплачені суми можуть бути утримані із щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, а саме: потрібно наявність зловживання з боку пенсіонера ( у даному випадку позивача згідно визначення термінів у статті 1 Закону № 1058-1У) або подання страхувальником ( поняття його викладено у статтях 1 та 14 Закону № 1058-1У) недостовірних даних.

Крім того, саме цією нормою закону передбачено спосіб повернення надмірно виплаченої пенсії: добровільно пенсіонером або на підставі рішення територіального органу Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Як вбачається з оскаржуваного рішення відповідача за № 91 від 03.05.2017 року, жодна з вищевказаних підстав для утримання переплаченої суми пенсії територіальним органом Пенсійного фонду- відповідачем по справі, не була вказана, а було зроблено лише посилання на зміни у законодавстві, у звязку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 1774-УШ від 06.12.2016 року та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» № 1798-УШ від 21.12.2016 року, тобто відповідачем було прийнято рішення про стягнення з позивача ОСОБА_1 суми 1171,25 гривень з причини змін у законодавстві, а це не є підставою, у розумінні положень статті 50 Закону № 1058-1У, для проведення територіальним органом Пенсійного фонду такого стягнення.

Також і під час розгляду цієї справи судом не було встановлено жодної з підстав, зазначених у частині 1 статті 50 Закону № 1058-1У, для проведення утримання надміру виплачених коштів.

Суд погоджується з доводами позивача про допущене порушення закону відповідачем щодо форми самого рішення № 91 від 03.05.2017 року, та процедури стягнення з ОСОБА_1 надміру виплаченої грошової суми.

Так, згідно постанови Правління Пенсійного фонду України № 6-4 від 21.03.2003 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.05.2003 року за №374/7695 ( зі змінами внесеними постановою Правління Пенсійного фонду України № 25-3 від 25.11.2014 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12.12.2014 року за № 1605/26382 ), затверджено Порядок проведення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійним до стягнення.

Саме цей Порядок визначає механізм повернення коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями, та списання територіальними органами Пенсійного фонду України сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення.

Додатком 1 до цього Порядку передбачена форма рішення територіального органу Пенсійного фонду України, яка не була дотримано відповідачем при прийнятті рішення № 91 від 03.05.2017 року «Про утримання переплаченої суми пенсії».

Проте, у всякому разі, визначальним для правомірності такого рішення про утримання надміру виплаченої пенсії, мала бути наявність підстав, передбачених частиною 1 статті 50 Закону № 1058-1У.

Крім того, слід зауважити, що відповідачем у рішенні № 91 від 03.05.2017 року юридично некоректно було зроблено посилання на Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, затверджене постановою Правління Пенсійного фонду України 30.04.2002 року за № 8-2 ( із змінами та доповненнями ), зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 року за № 442/6730, оскільки вищевказане Положення втратило чинність згідно постанови Правління Пенсійного фонду України № 28-2 від 22.12.2014 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 року за № 40/26485.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що при прийнятті рішення № 91 від 03.05.2017 року про утримання одноразово у червні 2017 року з ОСОБА_1 надміру виплачених коштів в сумі 1171,25 гривень, субєкт владних повноважень-Словянське обєднане УПФУ, діяв не на підставі і не у спосіб, що передбачені вищезазначеними нормами Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», постанови Правління Пенсійного фонду України № 6-4 від 21.03.2003 року, чим порушив права та законні інтереси позивача, які підлягають поновленню у судовому порядку шляхом визнання протиправними таких дій відповідача , скасування рішення УПФУ № 91 від 03.05.2017 року та покладання на відповідача зобовязання сплатити на користь позивача незаконно утриманої суми 1171, 25 гривень щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

При зверненні до суду позивачем за цим адміністративним позовом були понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 гривень, що підтверджується квитанцією, також при поданні заяви про збільшення позовних вимог у порядку статті 137 КАС України, позивачем також було сплачено судовий збір у розмірі 640 гривень згідно квитанції, що відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому відповідно до положень статей 87,94,98 КАС України, з урахуванням задоволення судом позовних вимог, ці судові витрати у загальній сумі 1280 гривень підлягають стягненню з відповідача на користь ОСОБА_1

На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року, Законом України «Про статус суддів» від 15.12.1992 року, Законом України «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 року, ст. ст. 11,17,18, 69, 71, 72,87,94,98,99,122,158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області в частині проведення розрахунку стажу роботи ОСОБА_1, що дає право на призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, та не включення у цей стаж половини строку навчання за денною формою у вищому юридичному навчальному закладі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Словянського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Донецької області за № 35 від 02.06.2017 року про відмову у проведенні перерахунку за стажем роботи раніше призначеного ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Зобовязати Словянське обєднане управління Пенсійного Фонду України Донецької області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, крім стажу роботи на посаді судді, половину строку навчання за денною формою у вищому юридичному навчальному закладі Харківському юридичному інституті, з 01.09.1983 року по 29.06.1987 року ( 1 рік 11 місяців ).

Зобовязати Словянське обєднане управління Пенсійного Фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% від заробітку працюючого судді на відповідній посаді без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання, починаючи з 21 вересня 2016 року, з урахуванням раніше здійснених виплат.

Визнати протиправними дії Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області в частині строку проведення перерахунку ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі працюючого судді на відповідній посаді з 01січня 2017 року, а не з 01 грудня 2016 року та скасувати розпорядження Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області за № 887009 від 15 грудня 2016 року у цій частині.

Зобовязати Словянське обєднане управління Пенсійного Фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці по заробітній платі працюючого судді на відповідній посаді з 01 грудня 2016 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

Визнати протиправними дії Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо ОСОБА_1 в частині утримання в червні 2017 року з її щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці одноразово надміру виплачених коштів в сумі 1171,25 гривень та скасувати рішення № 91 від 03 травня 2017 року Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про утримання переплаченої пенсії- коштів у сумі 1171,25 гривень.

Зобовязати Словянське обєднане управління Пенсійного фонду України Донецької області сплатити ОСОБА_1 незаконно утриману суму 1171 гривень 25 копійок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Стягнути з Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України ( юридична адреса: 84122, Донецька область, місто Словянськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 37803258 ) на користь ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1 ) витрати по сплаті судового збору у сумі 1280 гривень за рахунок бюджетних асигнувань Словянського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається Донецькому апеляційному адміністративному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом частини 3 статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадку та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Словянського

міськрайонного суду ОСОБА_5