
Справа № 263/10419/17
Провадження № 3/263/1782/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2017 року суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, при секретарі Маслюк К.О., за участю прокурора Циря О.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією № 1201705960-5 від 21.08.2017 року, ОСОБА_2 17.10.2013 року наказом Вінницького ВПУ ДДСО МВС України № 16 о/с прийнято на службу до органів внутрішніх справ МВС України. 07.11.2015 року наказом Маріупольського МВ УПО в Донецькій області № 1о/с ОСОБА_2 призначено на останню посаду молодшим інспектором Маріупольського МВ УПО в Донецькій області та присвоєно спеціальне звання «сержант поліції».
08.11.2016 року наказом Маріупольського МВ УПО в Донецькій області № 26о/с сержанта поліції ОСОБА_2 звільнено з Національної поліції України за п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».
10.11.2016 року молодшим інспектором Маріупольського МВ УПО в Донецькій області сержантом поліції ОСОБА_2, який звільнився, подано декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період з 01.01.2016 року по 10.11.2016 року, тобто за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_2, будучи поліцейським, відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) передбачено, що особи, які припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену упідпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобовязані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 51 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975 від 23.03.2017 строк подання декларації для осіб, які відповідно до Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, молодший інспектор Маріупольського МВ УПО в Донецькій області сержант поліції ОСОБА_2 був зобовязаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року до 00 годин 00 хвилин 01 травня 2017 року.
13.04.2017 року листом Маріупольського МВ УПО в Донецькій області № 76 ОСОБА_2 повідомлено та ознайомлено про необхідність подання декларації особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», доведено вимоги ст. 172-6 «Порушення вимог фінансового контролю», та розяснено, що порядок заповнення Декларації визначений ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції».
Водночас, ОСОБА_2 08.07.2017 року о 22 годині 39 хвилини, перебуваючи за місцем мешкання (Донецька область, м. Маріуполь, Центральний район, вул. Мітрополитська, б. 36, кв. 10), як особа, яка припинила діяльність, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням викладеного, ОСОБА_2, порушуючи вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУАП.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_2 у судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, не заперечував обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд, зясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При складанні зазначеного адміністративного матеріалу не було допущено неповноту чи необєктивність у оцінюванні дій правопорушника, не було виявлено порушень при збиранні матеріалів для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, у діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що повністю підтверджуються обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалами адміністративної справи, дослідженими в судовому засіданні, зокрема: поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3; протоколом огляду публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; декларацією ОСОБА_2 за 2016 рік; листом Маріупольського МВ УПО в Донецькій області № 76 від 13.04.2017 року.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер вчиненого правопорушення, ступень провини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повне визнання ОСОБА_2 вини у скоєному адміністративному правопорушенні, дані про його особу. Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним у подальшому правопорушень, у вигляді штрафу в межах санкції даної статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 23, 27, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень у власність держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (ОСОБА_4. УК/Жовтнев. р-н/22030101 (Жовтневий районний суд м. Маріуполя), код ЕДРПОУ 37989721, банк одержувача ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, рахунок 31211206700052, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя Л.Г.Шатілова