
Справа № 515/1235/17
Провадження № 3/515/1813/17
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
01 вересня 2017 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі: головуючого-судді Семенюк Л.А., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не одруженого, офіційно не працевлаштованого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
17 серпня 2017 року о 14год. 20хв. ОСОБА_2, рухаючись по пров.Кілійський в с.Струмок Татарбунарського району Одеської області, керував мотоциклом марки МТ 1036 д/н 75-67 ОДХ з явними ознаками алкогольного спяніння. Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного спяніння відмовився у присутності двох свідків.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що дійсно 17 серпня 2017 року приблизно о другій годині дня рухався на своєму мотоциклі марки МТ 1036 д/н 75-67 ОДХ по пров.Кілійському в с.Струмок, був зупинений працівниками поліції, на запитання яких не заперечував, що в цей день випив 1 літр вина, від пропозиції пройти медосвідчення з метою виявлення стану алкогольного спяніння, відмовився в присутності двох свідків, про що власноручно написав в протоколі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та дослідивши наявні в ній докази, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001року №1306 (далі - Правила), водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 №429812 від 17.08.2017 року, з якого слідує, що 17 серпня 2017 року о 14год. 20хв. ОСОБА_1, рухаючись по пров.Кілійський в с.Струмок Татарбунарського району керував транспортним засобом мотоциклом марки МТ 1036 д/н 75-67 ОДХ, з явними ознаками алкогольного спяніння. Від пропозиції співробітників СРПП Татарбунарського ВП щодо проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного спяніння відмовився у присутності двох свідків (а.с.1);
- довідкою, виданою інспектором СРПП Татарбунарського ВП АВП ГУНП в Одеській області ст. лейтенантом поліції ОСОБА_3, з якої слідує, що ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ознаками ч.1 ст.130 КпАП України, впродовж календарного року, не притягувався, отримане посвідчення водія серії ОІА №389294 категорії «АВС» від 15.06.2001 року - вилучено (а.с.2);
-письмовими поясненнями свідків ОСОБА_5 (а.с.3) та ОСОБА_6 (а.с.4) з викладенням обставин скоєного ОСОБА_1 правопорушення, який відмовився від проходження медичного огляду в установленому законом порядку в їх присутності.
Обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність, при розгляді справи не встановлено.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, слід визнати щире розкаяння правопорушника.
За відсутності доказів на підтвердження об'єктивної неможливості пройти медичний огляд ОСОБА_1 на час складення протоколу, вважаю, що в його діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за частиною першою вказаної статті з призначенням стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У цьому звязку, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 320грн. 00коп.
Керуючись ст.ст. 27,32-35, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу розміром шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, що підлягає сплаті на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (трьохсот двадцяти) гривень (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 26255795, вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК в м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача - 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу). Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП - стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова в частині позбавлення права керування транспортними засобами виконується посадовими особами органів Національної поліції.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк предявлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору 3 місяці.
Суддя Семенюк