Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.11.09 Справа №2а-9349/09/9/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С., при секретарі Павленко Н.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойського міськрайонного центру зайнятості
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 756,43 грн.,
за участю представників:
позивача Прасолова І.В., довіреність № 01-07/1044 від 21.05.2008 р.;
відповідача не зявився,
Обставини справи: Джанкойський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості зі сплати недоїмки по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 756,43 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не сплатив внески до районного центру зайнятості в порядку, передбаченому п. 2 ч.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків у Джанкойському міськрайонному центрі зайнятості.
Правові, фінансові, організаційні засади та принципи загальнообовязкового державного страхування на випадок безробіття визначені в Основах законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16 та в Законі України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533 від 02.03.2000 р. (далі Закон № 1533).
Так, ст. 4 Закону № 1533 передбачено, що страхувальники, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру набувають статусу платників внесків з дня укладання цивільно-правового договору. Роботодавці-юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 1533 Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з цим Законом і статутом Фонду.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 14 Закону № 1533 державний нагляд у сфері страхування на випадок безробіття здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. Метою державного нагляду є контроль за дотриманням законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері праці та соціальної політики.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 35, ч. 1, ч. 2 ст. 38 Закону № 1533 передбачено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Згідно зі ст. 34 Закону № 1533 фонд має право застосовувати фінансові санкції передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за № 30/5221 роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості.
Згідно з ч. 4 ст. 38 Закону право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції фонду центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.
21.05.2009 р. позивачем проведена позапланова перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування та надходження страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, якою встановлено порушення ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме: несвоєчасна неповна сплата внесків до фонду.
За результатами перевірки складений акт № 100 від 21.05.2009 р., якій отриманий відповідачем (а. с. 7-8).
За результатами перевірки позивачем 21.05.2009 р. винесено рішення № 10 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу в сумі 756,43 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
Ст. 39 Закону № 1533 та ст. 12 Основ законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16 передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням вирішуються в судовому порядку.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача недоїмки по платежам в сумі 756,43 грн. підлягають задоволенню.
Постанова оформлена та підписана 16.11.2009 р.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Джанкойського міськрайонного центру зайнятості (96100, АР Крим, м. Джанкой, вул. Леніна, 8/1; ідентифікаційний код 20742815) на р/р 37174301900014, код платежу 50040100, одержувач ФЗДССУ на випадок безробіття м. Джанкой ОКПО 20742815 в УГК в АРК МФО 824026 заборгованість в сумі 756,43 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її складання у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Цикуренко А.С.