Постанова № 68568136, 31.08.2017, Богуславський районний суд Київської області

Дата ухвалення
31.08.2017
Номер справи
358/1145/17
Номер документу
68568136
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

гСправа № 358/1145/17 Провадження № 3/358/261/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2017 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді головного спеціаліста відділу управління персоналом апарату Богуславської районної державної адміністрації Київської області, НОМЕР_1 виданий Богуславським РВ ГУМВС України у Київській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2,

за ст. 212-2 ч.1 п. 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

26 липня 2017 року під час проведення комісією Служби безпеки України тематичної перевірки стану охорони державної таємниці в Богуславській районній державній адміністрації Київської області, було встановлено невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці головним спеціалістом відділу управління персоналом апарату Богуславської районної державної адміністрації Київської області ОСОБА_1

Зокрема було встановлено, що в порушення вимог п.117 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939 (далі по тексту Порядок), у працівників Богуславської РДА не приймаються заліки зі знання вимог нормативних документів у сфері державної таємниці перед наданням таким особам доступу до державної таємниці (ОСОБА_2 знижено допуск з 2 форми на 3). При цьому залік у ОСОБА_2 не приймався та відповідна довідка не складалася. Відповідальний ОСОБА_1 (комісії СБ України не представлено відповідні документи).

Всупереч вимогам п. 211 Порядку, Форма переліку не відповідає додатку 30 до Порядку. Відповідальний ОСОБА_1

В порушення вимог п. 216 Порядку, журнал обліку сховищ обл.№141/дск від 05.05.2009 не відповідає формі 31 додатку до Порядку. Вказаний недолік зазначався в акті попередньої спеціальної експертизи, проте, в порушення вимог ст. 37 Закону України «Про державну таємницю», в результаті бездіяльності ОСОБА_1, до цього часу необхідних заходів щодо усунення вказаного недоліку у Богуславській РДА не вжито.

Всупереч вимогам п. 217 Порядку, голові Богуславської РДА не передано на постійне зберігання комплект ключів від вхідних дверей РСО та сейфа. Підпис голови Богуславської РДА за отримання ключів, в журналі за формою згідно з додатком 31 до Порядку, відсутній. Відповідальний ОСОБА_1

Всупереч вимогам п. 219 Порядку, в установі заведений Журнал здавання (приймання) під охорону, зняття (приймання) з-під охорони режимних приміщень (зон, територій), сховищ матеріальних носіїв секретної інформації та ключів від них №153/дск від 14.05.2015, при цьому жодного запису у вищезазначеному журналі не має. Зі слів, головного спеціаліста ОСОБА_1 ключі не здаються охоронцю в опечатаному тубусі з відміткою в журналі ф.33 додатку до Порядку. Відповідальний - ОСОБА_1

В порушення вимог п.220 Порядку, список відповідальних осіб із зразками їх підписів у Богуславській РДА не складено (комісії не представлений відповідний документ). Відповідальний ОСОБА_1

Всупереч вимогам п.п. 232-235 Порядку, в Богуславській РДА не розроблені Правила пропускного режиму. Вказаний недолік зазначався в акті попередньої спеціальної експертизи, проте, в порушення вимог ст. 37 Закону України «Про державну таємницю», в результаті бездіяльності ОСОБА_1, до цього часу необхідних заходів щодо усунення вказаного недоліку у Богуславській РДА не вжито. Відповідальний ОСОБА_1

Всупереч вимогам п.п. 239-240 Порядку, в Богуславській РДА не розроблені Правила внутрішньо-обєктового режиму. Вказаний недолік зазначався в акті попередньої спеціальної експертизи, проте, в порушення вимог ст. 37 Закону України «Про державну таємницю» в результаті бездіяльності ОСОБА_1, до цього часу необхідних заходів щодо усунення вказаного недоліку у Богуславській РДА не вжито. Відповідальний ОСОБА_1

Відповідно до вимог п.п.734-737 Порядку, в Богуславській РДА розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану (затверджено 19.12.2014р.). Проте, заходи, які передбачені Планом мають формальний характер та потребують детального розкриття.

В порушення вимог п.737 Порядку, в Плані відсутні переліки МНСІ, які в умовах воєнного або надзвичайного стану залишаються на місці чи переміщуються в безпечні місця в межах підприємства, установи, організації, передаються для зберігання до архівних установ, вивозяться до місць евакуації, знищуються на місці. Також, в Плані не визначений детальний порядок переміщення МНСІ в безпечні місця в межах підприємства, установи, організації, передачі секретних документів та справ на архівне зберігання, знищення на місці МНСІ, що не мають наукової, історико-культурної та практичної цінності, вивезення їх до місць евакуації. Разом з тим, не дивлячись на призначення відповідальних осіб за виконання відповідних пунктів, в Плані відсутній список посадових осіб (склади команд), відповідальних за організацію та виконання заходів, в тому числі за підготовку та передачу секретних документів і справ на архівне зберігання, підготовку МНСІ до евакуації та транспортування їх до місць евакуації, охорону в період їх підготовки до транспортування та під час транспортування, знищення МНСІ на місці.

В порушення вимог п.738 Порядку, у Плані окремо не визначений порядок пропуску та супроводу в режимні приміщення (зони, території) пожежної охорони, медичних працівників, бригад рятувальників тощо, у разі настання обставин, внаслідок яких може виникнути загроза знищення або пошкодження МНСІ або місць їх зберігання (пожежі, аварії тощо).

Також, в порушення вимог п.739 Порядку, в Плані не передбачено заходи з організації роботи РСО в місцях евакуації, у тому числі порядок роботи з МНСІ. Відповідальний - ОСОБА_1

В порушення вимог п.740 Порядку, керівником РСО не складені проекти описів секретних документів і справ, що підлягають здачі на архівне зберігання; актів про знищення матеріальних носіїв секретної інформації, що не мають практичної та культурної цінності; описів матеріальних носіїв секретної інформації, що підлягають вивезенню до місць евакуації (комісії не представлено відповідних документів).

В порушення вимог п.742 Порядку, РСО не забезпечений достатньою кількістю тари, мішків тощо для пакування та транспортування МНСІ до місць евакуації. Відповідальний ОСОБА_1

Всупереч вимогам п.50 Порядку, номенклатура посад не відповідає штатному розпису (затвердженого 08.02.2017) установи та її форма не відповідає додатку 4 Порядку. У звязку з зазначеним, керівництву установи необхідно привести номенклатуру посад працівників Богуславської РДА у відповідність до діючого штатного розпису та з урахуванням посадових інструкцій та інших документів, що визначають характер виконуваної працівниками роботи. У звязку з тим, що в установі циркулює інформація з найвищим грифом секретності «Таємно», РСО необхідно номенклатуру посад привести у відповідність до категорії режиму секретності та понизити форму допуску з 2-ї на 3-ю. Вказаний недолік зазначався в акті попередньої спеціальної експертизи, проте, в порушення вимог ст.37 Закону, в результаті бездіяльності ОСОБА_1, до цього часу необхідних заходів щодо усунення вказаного недоліку у Богуславській РДА не вжито. Відповідальний ОСОБА_1

Журнал реєстрації приписів на виконання завдання та довідок про допуск обл.№142/дск від 195.06.2008 не відповідає формі 17 додатку до Порядку.

Журнал обліку виїздів за кордон працівників, яким надано допуск до державної таємниці №131/дск від 03.05.2008 не відповідає формі 31 додатку до Порядку. Вказаний недолік зазначався в акті попередньої спеціальної експертизи, проте, в порушення вимог ст. 37 Закону України «Про державну таємницю», в результаті бездіяльності ОСОБА_1, до цього часу необхідних заходів щодо усунення вказаного недоліку у Богуславській РДА не вжито.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 08.08.2017 року, витягом з акту тематичної перевірки стану охорони державної таємниці у Богуславській районній державній адміністрації Київської області №51/6-63637 від 08.08.2017 року, посадовою інструкцією головного спеціаліста з питань мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату Богуславської районної державної адміністрації, з якою ОСОБА_1 ознайомлений 01.06.2016 року, розпорядженням Богуславської районної державної адміністрації від 05 травня 2015 року, яким на ОСОБА_1 покладені обовязки з питань мобілізаційної роботи та обовязки з питань забезпечення режиму секретності а Богуславській РДА, та письмовими поясненнями самого правопорушника.

Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 визнав факт невжиття ним заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці, та щиро покаявся у вчиненому.

Згідно ст. 34 КУпАП обставин, що помякшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є його щире каяття.

Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.

Своїми діями, які проявились у невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпеченні контролю за охороною державної таємниці ОСОБА_1 порушив вимоги Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939, тобто вчинив правопорушення передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-1 КУпАП.

З урахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає, за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ст. ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.

У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 212-1 ч.1, 252, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-2 ч. 1 п. 6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень 00 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, штраф у подвійному розмірі в сумі 1020 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2, на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача -31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд Київської області.

Строк предявлення постанови до виконання три місяці.

Головуючий: суддя ОСОБА_3