Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.10.09Справа №2а-4448/08/1 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Лалаєві Д.О., за участю представника позивача - Костіної О.С. представника відповідача - Романова Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим
до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Приморський-1"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м.Феодосії АР КримдоКомунального житлово-експлуатаційного підприємства "Приморський-1" про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 116765,68 гривень. Заборгованість утворилась в результаті несвоєчасної сплати відповідачем задекларованих сум ПДВ та нарахувань за висновками актів перевірки підприємства. Оскільки самостійно відповідачем заборгованість не сплачено, представник позивача просив суд стягнути з КЖЕП "Приморський-1" суму заборгованості, зазначену у позові.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.11.2008 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.11.2008 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні, яке відбулось 27.10.2009 року представник позивача уточнила адміністративний позов в частині стягнення з відповідача самостійно узгодженого податкового зобов’язання з ПДВ за березень 2007 року у сумі 5952,00 гривень, у зв’язку зі сплатою КЖЕП "Приморський-1" цієї суми, та частковою сплатою суми штрафних санкцій всього у розмірі 2844,17 гривень, таким чином сума, яка підлягає стягненню надалі складає 115133,04 гривень.
Представник позивача уточненні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та пояснила, що Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство "Приморський-1" перебуває на обліку в ДПІ у м. Феодосії АР Крим і зареєстроване як платник податку на додану вартість та згідно Конституції України та Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР зобов’язане його сплачувати у порядку та строки, передбачені законом.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, вважав, що заборгованість відповідача перед ДПІ у м. Феодосії в АРК є меншою ніж заявлено в адміністративну позові, оскільки в 2009 році відповідачем заборгованість було частково погашено.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у м. Феодосії АР Крим є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Феодосії АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що КЖЕП "Приморський-1" являється юридичною особою, зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АРК 12.04.2001 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 31382272, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.12), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб № 09/2-5-1116/248 від 14.07.2008 року (а.с.13), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців серії АБ № 088889 (а.с.15).
Згідно довідки № 325 від 22.09.2008 року КЖЕП "Приморський-1" з 05.07.2001 року зареєстроване у якості платника податків у ДПІ у м. Феодосії АР Крим за № 1084.
КЖЕП "Приморський-1" зареєстровано у якості платника ПДВ, про що йому видане свідоцтво від 09.10.2006 року № 00443565.
Таким чином, судом встановлено, що КЖЕП "Приморський-1" являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, що податковий період для КЖЕП "Приморський-1" дорівнює місяцю, тому воно зобов’язано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ у м. Феодосії АРК декларації з податку на додану вартість.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Судом встановлено, що КЖЕП "Приморський-1" у податковій декларації з ПДВ за березень 2007 року самостійно визначено податкове зобов’язання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 5952,00 гривень, за квітень 2007 року – 6520,00 гривень, за травень 2007 року – 2181,00 гривень, за червень 2007 року – 8103,00 гривень, за липень 2007 року – 10772,00 гривень, за серпень 2007 року – 9436,00 гривень, за вересень 2007 року – 7099,00 гривень, за жовтень 2007 року – 6461,00 гривень, за листопад 2007 року – 6070,00 гривень, за грудень 2007 року – 7004,00 гривень, за січень 2008 року – 4496,00 гривень, за лютий 2008 року – 6866,00 гривень, за березень 2008 року – 8974,00 гривень, за квітень 2008 року – 5741,00 гривень, за травень 2008 року – 5412,00 гривень, за червень 2008 року – 7082,00 гривень, за липень 2008 року – 8497,00 гривень.
Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Проте судом встановлено, що на час розгляду справи КЖЕП "Приморський-1" за зазначені вище періоди 2007 року сплачено податку на додану вартість в розмірі – 6384,00 гривень, у тому числі повністю за березень 2007 року – 5952,00 гривень, та частково за квітень 2007 року – 432,00 гривень.
Таким чином податковий борг КЖЕП "Приморський-1" за узгодженою сумою ПДВ за квітень 2007 року , за травень 2007 року , за червень 2007 року , за липень 2007 року, за серпень 2007 року, за вересень 2007 року, за жовтень 2007 року, за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року складає 110282,00 гривень.
Відповідно до розшифровки податкового боргу КЖЕП "Приморський-1" та облікової картки платника, наданих ДПІ у м. Феодосії сума боргу в розмірі 110282,00 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а згідно ч.3 ст.72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Відповідачем протягом усіх судових засідань не надано жодного доказу, платіжного доручення, які б свідчили про погашення узгодженого податкового зобов’язання за деклараціями з ПДВ за квітень 2007 року , за травень 2007 року , за червень 2007 року , за липень 2007 року, за серпень 2007 року, за вересень 2007 року, за жовтень 2007 року, за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, за січень 2008 року, за лютий 2008 року, за березень 2008 року, за квітень 2008 року, за травень 2008 року, за червень 2008 року, за липень 2008 року.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість КЖЕП "Приморський-1" від 30.08.07 року № 2492/15-2/31382272, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлена несвоєчасна сплата КЖЕП "Приморський-1" узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість по декларації за грудень 2006 року у сумі 6665,36 гривень з затримкою у 191 календарних днів, що є порушенням п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Зазначений акт був одержаний головним бухгалтером Н.К.Хачатурянц КЖЕП "Приморський-1" 30.08.07 року, що підтверджується його особистим підписом.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 10 вересня 2007 року № 0002041502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 30.08.07 року № 2492/15-2/31382272, встановлено порушення п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на КЖЕП "Приморський-1" було накладено штраф у розмірі 50 % від суми боргу – 3332,70 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було та отримано директором КЖЕП "Приморський-1" 10.09.2007 року, що підтверджується його особистим підписом на корінці податкового повідомлення-рішення від 10 вересня 2007 року № 0002041502/0.
З розшифровки податкового боргу КЖЕП "Приморський-1" наданою ДПІ у м. Феодосії АРК вбачається, що податкове зобов’язання погашено не в повному обсязі, та станом не день розгляду справи становить 488,53 гривні.
Але, судом встановлено, що відповідно облікової картки платника, наданої ДПІ у м. Феодосії сума боргу по податковому повідомленню-рішенню від 10 вересня 2007 року № 0002041502/0 в розмірі 3332,70 гривень відповідачем погашена у повному обсязі, згідно платіжного доручення № 306 від 27.09.07р., тому позовні вимоги ДПІ у м. Феодосії у частині стягнення заборгованості за штрафною санкцією в розмірі 488,53 гривні не підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість КЖЕП "Приморський-1" від 22.11.07 року № 3592/15-2/31382272, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлена несвоєчасна сплата КЖЕП "Приморський-1" узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість по декларації за січень 2007 року у сумі 4302,00 гривень з затримкою у 239 календарних днів та по декларації за лютий 2007 року у сумі 4423,00 гривень з затримкою у 237 календарних днів, що є порушенням п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Зазначений акт був одержаний головним бухгалтером Н.К.Хачатурянц КЖЕП "Приморський-1" 22.11.07 року, що підтверджується його особистим підписом.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 26 листопада 2007 року № 0002801502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від від 22.11.07 року № 3592/15-2/31382272, встановлено порушення п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на КЖЕП "Приморський-1" було накладено штраф у розмірі 50 % від суми боргу – 4362,51 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було та отримано директором КЖЕП "Приморський-1" 26.11.2007 року, що підтверджується його особистим підписом на корінці податкового повідомлення-рішення від 26 листопада 2007 року № 0002801502/0.
Судом встановленно, що зазначене податкове повідомлення – рішення було погоджено відповідачем, ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.
Судом встановлено, що відповідачем КЖЕП "Приморський-1" податкове зобов’язання не було погашено, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом.
Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню – рішенню від 26 листопада 2007 року № 0002801502/0 не погашена у повному обсязі та складає 4362,51 гривень.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 20.01.07 року ДПІ у м. Феодосії АРК була складена перша податкова вимога № 1/52 на суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями КЖЕП "Приморський-1" в розмірі 2282,15 гривень, за основним платежем – 2275,56 гривень, пеня – 6,59 гривень.
Ця податкова вимога № 1/52 була відправлена на адресу КЖЕП "Приморський-1" та отримана відповідачем 25.01.2007 року, що підтверджується копією повідомлення про поштове відправлення.
Судом встановлено, що 26.02.07 року ДПІ у м. Феодосії АРК була складена друга податкова вимога № 2/134, в якій було вказано, що сума податкового боргу КЖЕП "Приморський-1" складає 8605,03 гривень, за основним платежем – 8605,03 гривень, пеня – 26,96 гривень та було вказано порядок та місце сплати цього боргу, відповідальність за несплату та міри впливу на боржника.
Ця податкова вимога № 2/134 була відправлена на адресу КЖЕП "Приморський-1" та отримана відповідачем 01.03.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про поштове відправлення.
На підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
Судом встановлено, що сума самостійно визначеного податкового зобов’язання зі сплати податку на додану за квітень 2007 - липень 2008 року в розмірі 110282,00 гривень та сума штрафних санкцій по податковому повідомленню – рішенню від 26 листопада 2007 року № 0002801502/0 в розмірі 4362,51 гривень не погашені у повному обсязі та складає, тому згідно відомостей облікової картки платника податків станом на заборгованість відповідача з ПДВ за основним платежем та штрафними санкціями складає 114644,51 гривень, яка станом на день розгляду справи є непогашеною.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 114644,51 гривні відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з КЖЕП "Приморський-1", тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Оскільки відповідачем у повному обсязі погашена заборгованість з по податковому повідомленню-рішенню від 10.09.2007 року № 0002041502/0, яке було зазначено у позові, в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Суд не приймає до уваги розрахунок суми заборгованості позивача станом на 27 жовтня 2009 року про заборгованість по податковому повідомленню-рішенню від 10.09.2007 року № 0002041502/0 в розмірі 488,53 гривень, оскільки відповідно до особового рахунку відповідачем сума заборгованості сплачена у повному обсязі.
Суд не погоджується з довадами відповідача про неможливість розгляду справи до вирішення справи № 2а-6538/09/5/0170, так як предметом розгляду справи № 2а-6538/09/5/0170 є податкове повідомлення-рішення стосовно своєчасості сплати ПДВ за березень 2007 року. У той же час при розгляді справи № 2а-4448/08/1 позивач не просить стягнути заборгованість за березень 2007 року, тобто справи не повїязані між собою та будь – які перешкоди стосовно її розгляду відсутні.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Судом 27 жовтня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 05 листопада 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Уточнені позовні вимоги задовольнити частково.
2. Стягнути з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Приморський-1"(ідентифікаційний код 31382272) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 114644,51 гривень на р/р 31114029700024 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Феодосія, код платежу 14010100, ЕДРПУ 33180053.
3. В решті позовних вимог відмовити.
4. Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.