Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17:13 № 2а-6842/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., при секретарі судового засідання Миколаєнко І.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення заборгованості
У судовому засіданні 19 жовтня 2009 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови. О Б С Т А В И Н И С П Р А В И Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва (надалі також «Позивач») звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (надалі також «Відповідач») про стягнення з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом у розмірі 1463, 19 грн.; кошти зарахувати на р/р 3421337970006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 16050200, код ЗКПО 26077916, МФО 820019. Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на час розгляду справи субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 має заборгованість по єдиному податку в сумі 1439,19 грн., яка всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеною. Представник Позивача в судовому засіданні зазначив, що відповідно до вимог чинного податкового законодавства України Відповідачу було виставлено першу податкову вимогу № 1/967 від 31 березня 2008 року на суму 139, 95 грн. та другу податкову вимогу № 2/1909 від 1 липня 2008 року на суму 739, 95 грн., які отримані Відповідачем 19 квітня 2008 року та 19 липня 2008 року відповідно. Відповідач в судовому засіданні визнав адміністративний позов та підтвердив існування податкового боргу перед Державним бюджетом України, який обліковується за ним, у зазначених Позивачем розмірах. В судовому засіданні Відповідачем було взято зобовязання погасити заборгованість перед державним бюджетом в розмірі 1463, 19 грн. протягом одного місяця. Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача та Відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, - В С Т А Н О В И В Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, Законом України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1996 року № 1251-ХІІ, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III, Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 3 липня 1998 року № 727/98, Указом Президента України від 29 жовтня 1999 року № 599 «Про затвердження свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі». Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією 26 грудня 2006 року за № 20690000000010898 (Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_1). Відповідно до пункту 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 3 липня 1998 року № 727/98 (надалі Указ) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень; юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень. Пунктом 2 Указу визначено, що суб'єкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Відповідно до Заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, ОСОБА_1 на 2008 рік способом оподаткування своїх доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, обрав сплату єдиного податку, запровадженого Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 3 липня 1998 року № 727/98. 1 січня 2009 року ОСОБА_1 Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва було видано Свідоцтво № 522571 Серія Е про сплату єдиного податку на 2008 рік зі ставкою єдиного податку 200,00 грн. щомісячно. Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно з частиною 6 пункту 2 Указу суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Частиною 2 пункту 5 Указу визначено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України. Відповідно до підпункту б) пункту 4.2.2 частини 4.2 статті 4 Закону N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях. Як підтверджується матеріалами справи, а саме розрахунком платежу 16050200 «Єдиний податок на підприємницьку діяльність»станом на 5 травня 2009 року за ОСОБА_1 обліковується заборгованість в розмірі 1439,95 грн. (недоїмка) та 23,24 грн. (залишок). Відповідно до пункту 6.2.1 статті 6 Закону N 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Відповідно до пункту 2.7 статті 2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 3 липня 2001 р. N 266 (надалі Порядок) податкова вимога письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу. Згідно з 3.1 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються виключно за узгодженими сумами податкових зобов'язань несплачених платником податків в установлені строки. Відповідно до пункту 3.2 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються за несплаченими платником податків в установлені строки сумами податкових зобов'язань, узгоджених: а) податковим органом; б) іншими контролюючими органами. Пунктом 6.2.2 статті 6 Закону N 2181-III передбачено, що податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення. 31 березня 2008 року Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва ОСОБА_1 було виставлено першу податкову вимогу форми Ф 1 № 1/967 від 31 березня 2008 року, якою визначено загальну суму податкового боргу Відповідача в розмірі 139, 95 грн. Відповідно до абзацу а) пункту 6.2.3 статті 6 Закону N 2181-III перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Факт отримання Відповідачем вказаної вимоги 19 квітня 2008 року підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 2074092. Відповідно до абзацу б) пункту 6.2.3 статті 6 Закону N 2181-III друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Відповідно до частини 1, 2 та 3 пункту 6.2.4 статті 6 Закону N 2181-III податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. 1 липня 2008 року Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва ОСОБА_1 було виставлено другу податкову вимогу форма Ф 2 № 2/1909 від 1 липня 2008 року, якою визначено суму податкового боргу Відповідача в розмірі 739, 95 грн. Факт отримання Відповідачем вказаної вимоги 19 липня 2008 року підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 234629. Згідно з пунктом 10.1 статті 10 Закону України N 2181-III у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. 8 жовтня 2008 року Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва було прийнято Рішення № 152 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ОСОБА_1 в рахунок погашення його податкового боргу. Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону N 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби. Керуючись пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідач, керуючись наданим йому частиною 2 статті 51 та статтею 136 Кодексу адміністративного судочинства України правом, в судовому засіданні повністю визнав адміністративний позов та зобовязався погасити наявну податкову заборгованість. Враховуючи вимоги чинного законодавства та матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приймає визнання адміністративного позову Відповідачем, оскільки такі дії не суперечать закону та не порушують чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів. Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: …(3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи та, враховуючи визнання адміністративного позову Відповідачем, Суд, керуючись статтею 112 та статтею 136 Кодексу адміністративного судочинства України, приймає повне визнання адміністративного позову Відповідачем.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 17, 94, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В
Адміністративний позов задовольнити повністю.
1. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом у розмірі 1463, 19 грн.
2. Кошти зарахувати на р/р 3421337970006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 16050200, код ЗКПО 26077916, МФО 820019.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н. Є. Блажівська