Постанова № 6856371, 28.10.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.10.2009
Номер справи
2а-9510/09/2670
Номер документу
6856371
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15:56 № 2а-9510/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Власенкової О.О. при секретарі судового засідання Чернишевій О.В. вирішив адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості (далі - позивач)

до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю "АБВ" (далі - відповідач)

простягнення штрафних санкцій у розмірі 13 780 грн.

за участю представників сторін:

від позивача, Головань Л.Ю., від відповідача, не прибув, О Б С Т А В И Н И С П Р А В И: Позивач - Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача ТОВ "АБВ" на користь позивача штраф у розмірі 13780 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідно до пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення” (далі Закон) при вивільненні працівників у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Під час перевірки відповідача Київським міським центром зайнятості встановлено порушення ним вимог пункту 5 статті 20 Закону щодо інформування позивача про вивільнюваних працівників, у зв`язку з чим на відповідача накладено штраф.

Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання представника не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 28 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “АБВ” є субєктом підприємницької діяльності, значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 23158910.

Відповідно до пункту 2 Положення про державну службу зайнятості затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року N 47, серед основних завдань державної служби зайнятості є контроль за дотриманням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності.

Вказаною постановою Кабінету Міністрів УРСР також затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі Положення), згідно з яким Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення входить до складу державної служби зайнятості.

Згідно з пунктом 6 Положення, інспекція проводить перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, зокрема: забезпечення особливих гарантій працівників, вивільнюваних у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ і організацій, скороченням чисельності або штату працівників; подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників; забезпечує правильність і своєчасність застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами і організаціями.

У відповідності до Акту про порушення законодавства України про зайнятість населення від 18 травня 2009 року № 12/28 ш Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості (далі - Інспекція) при перевірці встановлено порушення вимог пункту 5 статті 20 Закону, які вбачаються в такому.

Наказом ТОВ «АБВ»від 30 грудня 2008 року № 1 згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України звільнені ОСОБА_1 з посади пресувальника виробів електронної техніки та ОСОБА_2 з посади шліфувальника виробів електронної техніки (копії акта та наказу наявні в матеріалах справи).

Пунктом 5 статті 20 Закону передбачено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Відповідно до частини 2 пункту 5 статті 20 Закону, у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Однак всупереч викладеному відповідач про заплановане та фактичне вивільнення працівників позивача в установленому порядку не повідомив, звіти за формою № 4 ПН не подав.

Згідно з пунктом 8 Положення Інспекції надано право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

З урахуванням виявлених порушень Інспекцією накладено на відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на загальну суму 13 780 грн.

Акти підписано директором ТОВ «АБВ»Вергуном О.В. без зауважень.

Вищевказаний акт та дії щодо проведеної перевірки в установленому порядку відповідачем не оскаржувались. Доказів, які б спростовували доводи позивача, а також докази сплати штрафу відповідачем суду не надано.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Київський міського центру зайнятості задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "АБВ" (02217, місто Київ, вул. Закревського, 15, р/р 260023010157, АБ "Старокиївський банк", МФО 321477, ЄДРПОУ 23158910) на користь Кивського міського центру зайнятості (01033, місто Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в Головному управлінні Державного казначейства України в місті Києві, МФО 820019, код 03491091) штраф у розмірі 13 780 (тринадцять тисяч сімсот вісімдесят) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Власенкова О.О.

Дата складання та підписання постанови у повному обсязі 30 жовтня 2009 року.