
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2017 року справа № 823/1316/17
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації в особі Департаменту соціального захисту населення про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 подала позов, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ОСОБА_2 облдержадміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 27.07.2017, яким відмовлено у встановленні статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- зобовязати ОСОБА_2 обласну державну адміністрацію в особі Департаменту соціального захисту населення видати ОСОБА_1, інваліду ІІ групи, щодо якої встановлено причинний звязок з Чорнобильською катастрофою, посвідчення категорії 1.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 цього Кодексу у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Зміст адміністративного позову це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України формулює позовні вимоги, що можуть становити зміст адміністративного позову. За своєю суттю це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
У вступній частині позовної заяви ОСОБА_1 зазначає відповідачем ОСОБА_2 обласну державну адміністрацію в особі Департаменту соціального захисту населення, проте зміст позовних вимог, окрім вказаного відповідача, зазначає ще й до комісії ОСОБА_2 облдержадміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Додані до матеріалів позовної заяви від 29.08.2017 ( вхідний № 9979/17 від 30.08.2017 Черкаського окружного адміністративного суду) документи свідчать про те, що рішення, які просить визнати протиправними та скасувати позивач, прийняте Департаментом соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації.
Суддя звертає увагу позивача, що згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Департамент соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації є окремою юридичною особою, має свій ідентифікаційний код 03195719, а також не є структурним підрозділом ОСОБА_2 обласної державної адміністрації.
Отже, позивачеві необхідно зробити уточнення, щодо відповідача та заявити зміст позовних вимог до нього відповідно до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити позивачеві строк до 29 вересня 2017 року для усунення вказаних вище недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: необхідно зробити уточнення, щодо відповідача та заявити зміст позовних вимог до нього, а також надати копії приведеної у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України позовної заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Гаврилюк