
Справа № 815/4377/17
УХВАЛА
29 серпня 2017 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Тарасишина О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Юридичного департаменту ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 31.05.2017 року та скасування запису про право власності, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Юридичного департаменту ОСОБА_2 міської ради, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 35469921 від 31.05.2017 року, прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно Юридичного департаменту ОСОБА_2 міської ради, ОСОБА_3, на обєкт нерухомого майна: нежитлове приміщення, обєкт житлової нерухомості, площею (74, 9 кв.м.) за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вулиця Суворова, будинок 3/1;
скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про право власності № 20698641 про реєстрацію за ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1, паспорт громадянина України, серія та номер: КМ 758944 виданий 10.01.2012 року) права власносты на нежитлове примыщення, обєкт житлової нерухомості, площею (74,9 кв.м.) за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вулиця Суворова, будинок 3/1.
Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 1 ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997р. (далі - Закон № 280/97-ВР) система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частиною 1 ст.11 Закону № 280/97-ВР визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Одеська міська рада (код ЄДРПОУ 26597691; місцезнаходження: 65004, Одеська обл., місто Одеса, Думська площа, будинок 1) є органом місцевого самоврядування.
Згідно Положення про юридичний департамент ОСОБА_2 міської ради (нова редакція), затвердженого рішенням ОСОБА_2 міської ради № 248-VII від 03.02.2016р., юридичний департамент ОСОБА_2 міської ради є виконавчим органом ОСОБА_2 міської ради (п.1.1). До структури Департаменту входять: директор Департаменту, заступники директора Департаменту; структурні підрозділи Департаменту прямого підпорядкування (управління, відділи) (п.3.1).
Таким чином, враховуючи, що відповідач є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування вказаний спір не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі Zand v. Austria від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення встановлений аконом поширюється не лише на правову основу самого існування суду, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття суд, встановлений законом у частині першій статті 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з … питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів …. З огляду на це не вважається судом, встановленим законом орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що справа не підсудна цьому адміністративному суду повертає її позивачеві.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про необхідність повернути адміністративний позов позивачеві.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Юридичного департаменту ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 31.05.2017 року та скасування запису про право власності - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що з вказаним позовом вона може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТарасишина О.М.