Постанова № 68549018, 13.07.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2017
Номер справи
804/2843/17
Номер документу
68549018
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2017 р. Справа № 804/2843/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіВрони О.В.

розглянувши в письмовому провадженні у м.Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2, третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 (далі - відповідач), третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просила суд:

- визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 щодо не включення ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1), до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.;

- зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 внести доповнення та включити ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.;

- зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

В обґрунтування позову зазначено, що на підставі укладеного між позивачем та відповідачем договору банківського вкладу на депозитний рахунок позивача в національній валюті України зараховані грошові кошти у розмірі 180 000 грн. Постановою Правління Національного банку України розпочато процедуру ліквідації банку та було призначено Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію. На неодноразові звернення позивача з вимогою про включення її до переліку вкладників ПАТ «КБ «Стандарт», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відповіді не було надано та до відповідного переліку не було включено.

Таким чином, позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною та такою, що суперечить нормам чинного законодавства України, у зв'язку з чим просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував; позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити із викладених у позові підстав з урахуванням додаткових письмових пояснень.

Прдеставник відповідача - Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 проти позову заперечував, подав до суду письмові заперечення, які приєднані до матеріалів справи. Згідно наданих заперечень Уповноваженою особою Фонду відповідним наказом тимчасово було обмежено здійснення ПАТ «КБ «СТАНДАРТ» банківських операцій щодо виплат коштів вкладникам за рахунками вкладників, до переліку яких, визначеному в Додатку до цього наказу, входить також і Позивач. Позивачем зазначені дії Уповноваженої особи ОСОБА_3 не оскаржувалась. Враховуючи вищенаведене, не вбачається бездіяльності уповноваженої особи щодо вирішення питання про включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у вказаній частині.

Також, у запереченнях зазначено, що у даній справі, під час перевірки Уповноваженою особою встановлено, що кошти на рахунок, відкритий на імя позивача, надходили внаслідок так званої «розбивки» великого вкладу іншого клієнта з метою створення в майбутньому штучного зобовязання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на відшкодування грошових коштів за рахунок держави. Оскільки кошти на рахунок Позивача надійшли внаслідок «розбивки» великого вкладу іншого клієнта з метою створення штучного зобовязання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на відшкодування коштів за рахунок держави, - наказом №11 від 09.09.2015р. уповноваженої особи віднесено правочин з перерахування до нікчемних. Водночас, Позивачем не оскаржуються нікчемність правочину. Таким чином, задоволення позовних вимог про зобовязання подати інформацію щодо Позивача, як вкладника, за умови чинності наказу №11 від 09.09.2015р. про визнання правочинів (транзакцій) нікчемними буде суперечити вимогам Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та Положенню про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами. Прийняття наказу №11 від 09.09.2015р. є підставою не включення Позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, є першочерговим документом, який зумовив наступні дії Уповноваженої особи.

Представник третьої особи - Фонду гарантування вкладів фізичних осіб подав до суду письмові пояснення, які приєднані до матеріалів справи. Згідно пояснень до компетенції Фонду гарантування віднесено складання за допомогою програмно - апаратного комплексу та затвердження загального Реєстру вкладників виключно на підставі Переліку вкладників, який формує лише уповноважена особа Фонду гарантування на ліквідацію банку. У письмових поясненнях позиція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до заявлених позовних вимог не висловлена.

У судове засідання представник відповідача та третьої особи, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, - не зявились, причини неявки суду не повідомили.

З огляду на приписи ст.41, ст.122, ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе здійснити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Вивчивши доводи позову, заперечень проти нього та пояснень третьої особи, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, здійснивши аналіз норм матеріального права, яким врегульовані спірні правовідносини, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що 11 лютого 2015 року між Публічним акціонерним товариством «Комерційний банк «Стандарт», (надалі ПАТ КБ «Стандарт»), в особі Заступника начальника Відділення №2 ПАТ КБ «Стандарт» у м. Дніпропетровську ОСОБА_4, яка діяла на підставі довіреності, від 25.06.2014 за №34 та ОСОБА_1 був укладений договір банківського вкладу №77498.

Відповідно до п.1.1. вказаного договору ОСОБА_1 внесла, а ПАТ КБ «Стандарт» прийняв на депозитний рахунок №26304001020596 грошові кошти в сумі 180 000,00 грн. (сто вісімдесят тисяч гривень 00 копійок). Внесення коштів підтверджується платіжним дорученням №3547 від 11 лютого 2015 року, з призначенням платежу: перерахування грошових коштів на рахунок, банк отримувача ПАТ КБ «Стандарт». На квитанції містяться підписи уповноваженої особи банку та штамп банківської установи із зазначенням коду МФО.

У п.1.3. Договору банківського вкладу №77498 від 11.02.2015р. зазначено, що на суму вкладу Банк нараховує проценти у розмірі 22,00 (Двадцять два ) % річних.

На підставі постанови Правління Національного банку України від 19.02.2015 №116 "Про віднесення публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» до категорії неплатоспроможних", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 19.02.2015 №38 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «КБ «Стандарт», згідно з яким з 20.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «КБ «Стандарт».

Тимчасову адміністрацію в ПАТ КБ "Стандарт" запроваджено строком на три місяці з 20.02.2015 по 19.05.2015 включно.

18.05.2015 виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №101 про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ КБ "Стандарт" до 18 червня 2015 року включно та продовження повноважень уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ КБ "Стандарт" ОСОБА_3.

Відповідно до постанови правління НБУ від 18.06.2015 №385 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ КБ "Стандарт" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 19.06.2015 №120 "Про початок процедури ліквідації ПАТ «Комерційний банк «Стандарт» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку", згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ «КБ «Стандарт» та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «КБ «Стандарт» провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_3 строком на 1 рік з 19 червня 2015 р. до 18 червня 2016 р. включно.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 208 від 12.11.2015 змінено уповноважену особу Фонду, якій делегуються повноваження ліквідатора ПАТ «Комерційний банк «Стандарт». Згідно з зазначеним рішенням всі повноваження ліквідатора ПАТ «Комерційний банк «Стандарт» делеговано провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_2 з 16 листопада 2015 р. (згідно інформації з офіційного сайту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб).

Судом також установлено, що у переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, позивач відсутній.

Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо невключення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду та з метою зобов'язання відповідача включити його до такого переліку, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи позовні вимоги, суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні відносини регулюються Законом України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (далі Закону) та Положенням про виведення неплатоспроможного банку з ринку, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05.07.2012 р. № 2, зареєстрованим в Мінюсті 14.09.2012 р. за №1581/21893 (далі - Положення).

Відповідно до ст.26 Закону встановлено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку і сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, проте Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи.

Згідно статті 27 цього Закону Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню, а виконавча дирекція Фонду протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Уповноважена особа Фонду формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

При цьому, відповідно до ст.37 Закону Уповноважена особа Фонду має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

Повноваження уповноваженої особи Фонду під час дії тимчасової адміністрації визначаються Законом. Зокрема, стаття 38 Закону передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до Положення, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).

Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до Фонду файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).

Банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).

Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).

Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду(пункт 2 розділу ІV Положення).

Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 4 розділу ІV Положення).

Аналіз викладених положень нормативно правових актів свідчить, що відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи.

При цьому, ще під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа Фонду вживає заходів щодо: 1) перевірки правочинів, укладених банком, 2) формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, 3) формування переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом; 4) повідомлення правоохоронних органів у випадку виявлення протиправних дій відносно банку тощо, а Фонд на підставі складеного уповноваженою особою Фонд переліку складає і затверджує Загальний реєстр вкладників.

Отже, вказаними нормами права визначені як обов'язок уповноваженої особи, у визначені строки, скласти перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду, так і обов'язок, протягом дії тимчасової адміністрації, забезпечити перевірку правочинів на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними. Як визначено ч.4 ст.38 Закону, повідомлення стороні, про визначення договору нікчемним, може бути направлено Уповноваженою особою Фонду протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації. На час розгляду справи ліквідація Банку не завершена.

Судовим розглядом установлено, що керуючись статтями 37, 38, 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», зважаючи на звернення уповноваженою особою на тимчасову адміністрацію до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення щодо виявлених фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку та інших осіб стосовно ПАТ КБ «СТАНДАРТ» Уповноважена особа Фонду наказом №11 від 09.09.2015р. визнав нікчемним в тому числі правочин з перерахування коштів з рахунку №26202002002701, що належав ОСОБА_5 на рахунок №26304001020596, що належав позивачу ОСОБА_1, за договором банківського вкладу «Універсальний» № 77498 від 11.02.2015 poку.

Доказів надіслання цього наказу на адресу позивача відповідачем не надано.

При цьому, суд зазначає, що Уповноваженою особою Фонду не наведено та не підтверджено належними доказами конкретної підстави нікчемності правочину, а одного лише твердження про нікчемність правочину недостатньо для визнання його таким.

Також, твердження уповноваженої особи про те, що виплата по договору не здійснюється у зв'язку наявністю зареєстрованого кримінального провадження №12015100070004281 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України є безпідставними, оскільки відсутній вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили (який в силу частини 4 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України є обов'язковим для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою), а тому до моменту встановлення факту зловживання позивачем своїми правами з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у суду відсутні підстави вважати такі обставини доведеними.

Разом з тим, оскільки договір з позивачем був укладений раніше запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «КБ «Стандарт», то будь - яких обмежень, пов'язаних з дією тимчасової адміністрації, не існувало.

Крім цього, з доданих до справи відповідачем документів вбачається, що договір банківського вкладу «Універсальний» № 77498 від 11.02.2015 poку в установленому законодавством порядку нікчемними не визнавався, тому є діючим та тягне за собою відповідні правові наслідки.

Суд також критично оцінює посилання відповідача на ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», як на підставу для визнання нікчемним договору банківського вкладу «Універсальний» № 77498 від 11.02.2015 poку, оскільки, як було зазначено вище, між позивачем та ПАТ «КБ «Стандарт» було укладено договір банківського вкладу за програмою вкладу «Універсальний», тобто відповідно до поточних на той час ринкових умов та внутрішніх правил банку, які були доступними будь-якому вкладнику ПАТ «КБ «Стандарт», у звязку з чим такі правочини не надають кредиторам жодних додатках переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про безпідставність застосування за Наказом Уповноваженої особи Фонду №11 від 09.09.2015р. наслідків нікчемності Договору банківського вкладу «Універсальний» № 77498 від 11.02.2015 poку.

Суд приходить до висновку про протиправну бездіяльність, на підставі хибних висновків Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «Стандарт» ОСОБА_2 щодо не включення ОСОБА_1 до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

Отже, керуючись ч. 2 ст. 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI, п. 3 та абз. 1 п. 6 розд. ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 09.08.2012 № 14, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2012 року за № 1548/21860, суд вважає за необхідне зобовязати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 внести доповнення та включити ОСОБА_1 до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.; а також подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки, відповідач, як субєкт владних повноважень, діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законами України та іншими нормативно-правовими актами, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1

Згідно ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на викладену вище норму, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1920,00 грн.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2, третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 щодо не включення ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1), до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 внести доповнення та включити ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Стандарт» ОСОБА_2 подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами, що містяться на рахунку № 26304001020596 за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за Договором банківського вкладу № 77498 від 11.02.2015р.

Присудити на користь ОСОБА_1 (дані паспорта АК 938508, виданий 05.06.2000p. Верхньодніпровським PB УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Фонду гарантування вкладів фізичних осіб судовий збір у розмірі 1920 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені статею 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_6