Постанова № 68543234, 31.08.2017, Черняхівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
31.08.2017
Номер справи
293/668/17
Номер документу
68543234
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №293/668/17

Провадження № 3/293/322/2017

31 серпня 2017 року смт Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого-судді Бруховського Є.Б.

секретаря судових засідань ОСОБА_1

за участю прокурора Ліньова О.В.

особи, яка притягується

до адміністративної відповідальності ОСОБА_2

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українку, громадянку України, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3, одружену, ІНФОРМАЦІЯ_4, до звільнення працювала головним спеціалістом Черняхівського районного управління юстиції, про вчинення адміністративного правопорушення повязаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №114 від 04.07.2017 вбачається, що ОСОБА_2 наказом Головного управління юстиції у Житомирській області від 15.08.2014 року № 1147/11 була призначена на посаду головного спеціаліста Черняхівського районного управління юстиції. Наказом Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 15.10.2014 року № 1514/11 ОСОБА_2 присвоєно 15-й ранг державного службовця. Наказом Головного територіального управління юстиції у Житомирській області № 827/11 від 04.05.2016 року відповідно до ч.1ст. 40 Кодексу законів про працю України ОСОБА_2 звільнено з посади головного спеціаліста Черняхівського районного управління юстиції у звязку із ліквідацією Черняхівського районного управління юстиції.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»(надалі - Закону), суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці. Згідност. 45 Законудержавні службовці подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством з питань запобігання корупції. Проте в порушення вимог частини 2статті 45 ЗаконуОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.

Так, на підставі наказу Головного управління юстиції у Житомирській області від 15.08.2014 року № 1147/11 була призначена на посаду головного спеціаліста Черняхівського районного управління юстиції. Наказом Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 15.10.2014 року № 1514/11 ОСОБА_2 присвоєно 15-й ранг державного службовця. Наказом Головного територіального управління юстиції у Житомирській області № 827/11 від 04.05.2016 року відповідно до ч.1ст. 40 Кодексу законів про працю України ОСОБА_2 звільнено з посади головного спеціаліста Черняхівського районного управління юстиції у звязку із ліквідацією Черняхівського районного управління юстиції.

Відповідно до журналу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 отримала свою трудову книжку на руки 04.05.2016 року.

Приписамистатті 3 Законувизначено коло осіб, на яких поширює свою дію цейЗакон, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1статті 3 Законупередбачено його розповсюдження на державних службовців.

Відповідно до частини першоїстатті 45 Законуособи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганнякорупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції. Відповідно до абзацу 2 ч.2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність зазначену в пунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої стаття 3, зобовязані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 частини 1статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення декларацій, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:

щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбаченіабзацом першимчастини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно доЗакону України № 1975-VIII від 23.03.2017 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб»строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції»подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Отже, термін для подачі декларації після звільнення за 2016 рік для ОСОБА_2 закінчився 30.04.2017 р.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подано декларацію особи, яка припинила діяльність, повязану з виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями лише 16.05.2017 р., тобто через 16 днів після закінчення строку подачі декларації особи, яка припинила діяльність, повязану з виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_2 подала декларацію осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, несвоєчасно без поважних причин, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення не визнала, вказала, що орієнтовно в 20 числах березня з метою подання декларації до Єдиного державного реєстру декларацій нею було отримано в Житомирській ОДПІ ключі для входу та реєстрації в реєстрі. В подальшому, орієнтовно в 20 числах березня, нею було зареєстровано персональні дані в реєстрі та підготовлено декларацію та подано її, а також збережено чернетку. У зв'язку з тим, що сервер постійно перезавантажувався, жодних відомостей про неподання декларації не висвітлювалося. Разом з тим, у період березня-квітня 2017 року вона проходила курс лікування, а тому у неї не було можливості переглянути інформацію в реєстрі. 11.05.2017 року на її мобільний телефон зателефонували з Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та повідомили про те, що у Єдиному реєстрі декларацій, її декларації після звільнення за 2016 рік не виявлено, після чого вона 16 травня 2017 року подала вказану декларацію.

Представник управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ НП України в судове засідання не зявився.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол та просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення правопорушниці, думку прокурора, дослідивши адміністративний протокол з доданими до нього матеріали, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КупАП, ч.1ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"доведена зібраними доказами по справі, а саме: копією наказу Головного управління юстиції у Житомирській області від 15.08.2014 року № 1147/11 про призначення ОСОБА_2 на посаду головного спеціаліста Черняхівського районногоуправління юстиції;копією наказу Головного територіального управління юстиції у Житомирській області № 827/11 від 04.05.2016 року про звільнення ОСОБА_2 з посади головного спеціаліста Черняхівського районного управління юстиції у зв'язку із ліквідацією Черняхівського районного управління юстиції Житомирської області, відповідно ч.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України;копією особової справи гр. ОСОБА_2; копією листа - попередженням про обов'язок виконати вимоги Закону України «Про запобігання корупції» від 04 травня 2016 року, де ОСОБА_2 попереджена про те, що відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкт декларування, який звільняється або іншим чином припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави подає декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період неохоплений раніше поданими деклараціями, а також була попереджена про те, що як суб'єкт декларування, який звільнився або іншим чином припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави зобов'язана протягом одного року подати за своїм останнім місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку визначеними Законом України «Про запобігання корупції»; копією листа Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за вихідним № 27-1 5/300 від 01.02. 2017 року про попередження ОСОБА_2 вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» з приводу подання електронної декларації суб'єктом декларування, який звільнився або іншим чином припинив діяльність;витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 30.05.2017 року; копією з журналу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Враховуючи всі обставини скоєння правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, та те, що належних та допустимих доказів, які спростовуали б вищевикладені осбставини правопорушницею не надано, суд приходить до висновку про необхідність накладення на порушницю адміністративного стягнення у виді штрафу, вважаючи, що саме таке стягнення сприятиме її вихованню у дусі додержання законів України, та для запобігання вчиненню нових правопорушень. При цьому суд вважає, що підстав для визнання порушення малозначним немає.

Відповідно до ч.5ст.283 КУпАПв зв'язку з накладенням на правопорушницю адміністративного стягнення, суд стягує з неї судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.280,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАПта накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 75 (сімдесят п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 275 (одна тисяча двісті сімдесят п'ять) гривень на р/р - 31115106700604, отримувач УК у Черняхівському районі 21081100, код отримувача 37684003; Банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області; МФО 811039.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320 грн. в дохід держави на рахунок Державної судової адміністрації України (адреса: вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".

Постанова може бути оскаржена, на підставі ст.294 КУпАП особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: Є.Б. Бруховський

Копія:вірно