
Справа № 161/12990/17
Провадження № 2-о/161/274/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 серпня 2017 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П., вивчивши документи заяви ОСОБА_1, заінтересована особа Департамент соціальної політики Луцької міської ради, про встановлення факту, що має юридичне значення ,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме що вона є дружиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 07.06.2017 року.
Дану заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав від звільнення від доказування.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України, у заяві про встановлення фактів повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
До матеріалів справи заявником не додано документи: висновок з відділу державної реєстрації актів цивільного стану; копії свідоцтв про одруження та свідоцтва про народження; довідки МСЕК. Копії зазначених доказів слід приєднати до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Заявник ОСОБА_1 звернулася з клопотанням про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про встановлення факту, що має юридичне значення. Зазначає, що є людиною пенсійного віку, а тому не має можливості сплати судовий збір у звязку з важким матеріальним становищем. Вважає, що дана обставина, що вона є особою пенсійного віку, є підтвердженням неплатоспроможності та важкого фінансового становища, а тому є підстави для звільнення сплати судового збору.
Однак зазначені доводи не можуть бути підставою для звільнення сплати судового збору та наведені в клопотанні обставини не дають суду підстав, передбачених ст. 82 ЦПК України та Законом України «Про судовий збір», для звільнення сплати судового збору.
Той факт, що заявник пенсіонер, не є підставою для звільнення сплати судового збору. Крім того, з довідки від 01.08.2017 року про нарахування пенсії вбачається, що розмір нарахованих коштів достатній для сплати судового збору в розмірі 320 грн.
Покликання заявника на відсутність достатніх коштів (пенсія в розмірі 1600 грн) для сплати судового збору ніяким чином не порушує положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (про право на справедливий суд), оскільки не перешкоджає вказаній особі у доступі до суду і не ускладнює його таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права. Судовий збір, його обєкти та ставки, підстави і порядок сплати, а також умови звільнення від сплати встановлені законом, тобто справляння судового збору переслідує законну мету.
Враховуючи встановлений законом обовязок заявника сплатити судовий збір та відсутність у нього пільг щодо його сплати, слід дійти висновку, що належний баланс між інтересами держави у стягнення судового збору за розгляд справи заявника стосовно можливості звернення до суду (за умови виконання вимог закону щодо оплати заяви судовим збором) у даній справі дотримано.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, який набрав чинності з 01.11.2011 року, із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року, який набрав чинності 01.01.2017 року, розмір ставок судового збору справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому заява подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі, а саме: за подання до суду заяви в справах окремого провадження фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (320 грн).
Реквізити рахунку для оплати судового збору: р/р № 31214206700002, Одержувач коштів м. Луцьк 22030101, Банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Оригінал квитанції про сплату судового збору, слід надати суду для приєднання до матеріалів справи.
Для усунення зазначених недоліків заяву слід залишити без руху, розяснити, що у випадку не усунення недоліків у зазначений час позовна заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Департамент соціальної політики Луцької міської ради, про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 5 (пяти) днів з дня отримання цієї ухвали.
Ухвала не оскаржується.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волин6ської області ОСОБА_3