Єдиний державний реєстр судових рішень копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2009 р. Справа № 2а-2616/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
за участю секретаря судового засідання- Михайленко О.В.,
прокурора – Сініціна В.О.
представника позивача – Філатової І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах Охтирського міськрайонного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства «Нафтопроммаш» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків ,-
В С Т А Н О В И В:
Охтирський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Охтирського міськрайонного центру зайнятості (далі по тексту - позивач, Охтирський МЦЗ) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Нафтопроммаш» (далі по тексту – відповідач, ВАТ «Нафтопроммаш») 8525грн. 26коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Свої вимоги мотивує тим, що до відповідача, який є страхувальником і перебуває на обліку як платник страхових внесків в Охтирському МЦЗ, всупереч вимог ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» за І квартал 2009 року не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески в загальній сумі 8525грн. 26коп.
Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримали у повному обсязі, додатково пояснили, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просили її стягнути в судовому порядку.
Представник відповідача, повторно належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.15,22,30), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши прокурора, повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Нафтопроммаш», яке зареєстроване як юридична особа та включене в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України відповідно до ст. 1 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є страхувальником та значиться на обліку в Охтирському МЦЗ, що підтверджується поясненнями прокурора, представника позивача та копією довідки №3543 про включення до ЄДРПОУ (а.с.7), копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи (а.с.11) .
Згідно поданої розрахункової відомості до Охтирського МЦЗ, відповідачем самостійно була розрахована сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за І квартал 2009 року в загальній сумі 19 723грн. 48коп., з яких 3022грн. 78коп. стягнуто згідно постанови господарського суду Сумської області, 8175грн. 14коп. стягнуто згідно постанови Сумського окружного адміністративного суду. На момент розгляду справи не погашений борг відповідача складає 8525грн. 26коп. (19723грн.48коп. – 3022грн. 78коп. – 8175грн. 14коп.). Зазначені обставини підтверджуються поясненнями прокурора, представника позивача та матеріалами справи, зокрема копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2009 року (а.с.10), копією виконавчого листа №АС/13/702-08 (а.с.8), копією постанови №2а-107/09/1870 від 04.03.2009 року (а.с.9), розрахунком суми позову (а.с.5).
Згідно ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.
Частина 2 статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачає обов’язок роботодавців, до яких відноситься відповідач, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частина 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.
Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не були сплачені, що підтверджується розрахунком суми позову (а.с.5), поясненнями прокурора, представника позивача, факт заборгованості, в тому числі – 8525грн. 56коп., відповідач сам визнає у поданій розрахунковій відомості, доказів сплати боргу ним не надано, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з ВАТ «Нафтопроммаш» заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за І квартал 2009 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах до відкритого акціонерного товариства «Нафтопроммаш» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків –задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Нафтопроммаш» (код ЄДРПОУ 00378454) на користь Охтирського міськрайонного центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за І квартал 2009 року 8525грн. 26коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов