
Справа № 417/4524/17
Провадження № 2-а/417/27/17
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"29" серпня 2017 р. с. Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Шкиря В.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області про зобовязання вчинити певні дії-
встановив:
22.08.2017 позивач звернувся до суду з позовом до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області в якому просить:
- вирішити публічно - правовий спір про законність способу виконання адміністративного договору наданням відверто неправдивих письмових даних про ОСОБА_1, предмет договору якого був надати побутову характеристику за запитом Марківського відділу поліції МВС України в Луганській області;
- постановити рішення про накладення на Кризьку сільську раду забовязання: відізвати з Марківського відділу поліції побутову характеристику ОСОБА_1М і опублікувати протягом 6 місяців в громадських місцях на території Кризької сьльської ради письмове вибачення сільської ради за зруйнування "повагу до приватного і сімейного життя" ОСОБА_1 при написанні побутової характеристики ОСОБА_1М на запит її Марківським відділом поліції.
- застосувати захід процесуального примусу в виді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження в даній справі виходжу з наступного.
З позовної заяви та доданих до неї додатків вбачається, що вона подана без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, а саме :
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Так ч.4. ст.105 КАС України передбачає, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Перша вимога позивача вирішити публічно - правовий спір про законність способу виконання адміністративного договору наданням відверто неправдивих письмових даних про ОСОБА_1, предмет договору якого був надати побутову характеристику за запитом Марківського відділу поліції МВС України в Луганській області, не відповідає вимогам п.4 ч.1 ст.106 КАС України.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивач фактично не згоден з побутовою характеристикою, що надана органом місцевого самоврядування за місцем його реєстрації , в кримінальному провадженні № 12016130480000252 за вчинення ОСОБА_1 злочину передбаченого ч.1 ст.126 КК України.
Частиною другою статті 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
При цьому позивач не зазначив, доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги щодо неправдивості даних, що викладені в побутовій характеристиці ОСОБА_1 та щодо укладення нібито адміністративного договору влад .
Серед іншого позивач просить застосувати захід процесуального примусу в виді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом.
Вважаю за необхідне звернути увагу позивача на те, що заходами процесуального примусу є встановлені КАС України процесуальні дії, що застосовуються судом до осіб, які порушують встановлені у суді правила або протиправно перешкоджають здійсненню адміністративного судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом негайно після вчинення порушення шляхом постановлення ухвали (ч.1,2 ст.268 КАС України).
Так у разі неподання без поважних причин письмових чи речових доказів, що витребувані судом, та неповідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів для дослідження судом. В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються: ім'я (найменування) особи, в якої знаходиться доказ, її місце проживання (перебування, знаходження), назва або опис письмового чи речового доказу, підстави проведення його тимчасового вилучення, кому доручається вилучення.
Отже наразі відсутні підстави для застосування заходів процесуального примусу, оскільки провадження по справі не відкрито.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене вважаю за необхідне застосувати вимоги ч.1 ст.108 КАС України та надати позивачеві строк для усунення вказаних недоліків тривалістю пять днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до до Кризької сільської ради Марківського району Луганської області про зобовязання вчинити певні дії - залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити недоліки позовної заяви, в строк пяти днів з дня отримання ним ухвали, та розяснити, що в разі неусунення недоліківв зазначений термін, позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Шкиря