Справа №: 398/3639/16-а
провадження №: 2-а/398/60/17
УХВАЛА
Іменем України
"28" серпня 2017 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:головуючого - судді Голосеніної Т.В., з участю секретаря Шаповал І.Ф, в присутності позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожньої патрульної служби відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування м.Олександрії та Олександрійського району управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області ОСОБА_3 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття справи,-
Встановив:
В провадженні Олександрійського міськрайонного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожньої патрульної служби відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування м.Олександрії та Олександрійського району управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області ОСОБА_3 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття справи.
Судом на обговорення поставлене питання щодо закриття провадження у звязку з ліквідацією відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування м.Олександрії та Олександрійського району управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 вважають, що вирішення цього питання є передчасним, оскільки процедура ліквідації відповідача не завершена.
Відповідач в судове засідання не зявився, поштовий конверт повернувся без вручення з відміткою про невручення через не запит.
З листа-відповіді начальника Головного управління національної поліції №365/01/15-17 від 27.03.2017 року щодо правонаступництва вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» Управління МВС України в Кіровоградській області постановлено ліквідувати як юридичну особу публічного права, а Головне управління Національної поліції в області - створити як юридичну особу публічного права.
На виконання ч.3 ст. 105 ЦК України наказом МВС від 03.11.2015 № 1345 розпочато процедуру ліквідації УМВС.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обовязки переходять до правонаступників.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 ЦК України, у випадку правонаступництва має бути затверджено положення про правонаступництво щодо всіх зобовязань юридичної особи, яке має бути юридично закріплено.
Жодного положення про правонаступництво прав та обовязків, жодного законодавчо врегульованого порядку переходу прав та обовязків від міліції до поліції немає, натомість утворено новий центральний орган виконавчої влади - Національну поліцію України, який керується новоствореними нормативно-правовими актами.
Відповідно до п. 4.2 Порядку формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2011 № 1691, новостворений розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) подає реєстраційну картку разом з документами, визначеними пунктом 2.1 глави 2 цього Порядку, для присвоєння нового коду розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів).
Головне управління Національної поліції в області отримало ідентифікаційний код юридичної особи 40108709, у той час як Управління МВС України в області має ідентифікаційний код 08592224, що додатково вказує на відсутність правонаступництва, оскільки відповідно до Порядку в даному випадку за правонаступниками повинно бути збережено ідентифікаційний код юридичної особи.
Таким чином, Головне управління Національної поліції в області не являється правонаступником Управління МВС України в Кіровоградській області.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі у разі ліквідації підприємства, установи, організації, яка була стороною у справі.
З урахуванням того, що на момент розгляду справи відсутній правонаступник відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування м.Олександрії та Олександрійського району управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області, з листа-відповіді начальника Головного управління національної поліції №365/01/15-17 від 27.03.2017 року вбачається, що здійснюється процедура ліквідації УМВС, а тому провадження по справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 157, 165 КАС України, суд,-
Ухвалив:
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до інспектора дорожньої патрульної служби відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування м.Олександрії та Олександрійського району управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області ОСОБА_3 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття справи закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня отримання повного тексту ухвали.
Суддя