Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-4851/09/0670
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В. ,
при секретарі - Госпадарчук І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Овруцького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції
до Обслуговуючого підприємства "Комунальник"
про стягнення 131232,28 грн.,-
встановив:
Прокурор звернувся з вказаним позовом в інтересах держави в особі Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції та просить стягнути з відповідача, Обслуговуючого підприємства "Комунальник" податкову заборгованість в розмірі 131232 грн.28 коп. Вимоги мотивує тим, що відповідач є суб’єктом підприємницької діяльності та перебуває Овруцької МДПІ на обліку, як платник податку. На даний час має заборгованість перед бюджетом, яка добровільно не погашена. Податкова заборгованість узгоджена.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином, що стверджується розпискою в отриманні судової повістки. Про причини неявки суд не повідомили, заперечень суду не надали.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, встановив: відповідач, Обслуговуюче підприємство "Комунальник" взяте на облік як платник податків в Овруцької МДПІ з 27.02.2001 року.
Відповідно до вимог Закону України „Про систему оподаткування”, Закону України „Про порядок погашення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.02.2000р. № 2181 (далі Закон), відповідач зобов’язаний до сплати відповідних податків.
Разом з тим в порушення вимог Закону, відповідач податки до бюджету не сплачував.
Встановлено, що згідно поданих Обслуговуючим підприємством "Комунальник" декларацій по податку на прибуток за 11 місяців 2008 року та за І квартал 2009 року у відповідності до п.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по податку в сумі 8873 грн. 96 коп. Згідно поданих декларацій по податку на додану вартість за ІІІ квартал, жовтень, грудень та за І квартал 2009 року, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по податку в сумі 81399 грн.87 коп. Згідно поданих декларацій по податку з власників транспортних засобів за 2007, 2008 рік та за І квартал 2009 року, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по податку в сумі 10141 грн.00 коп. Згідно поданих розрахунків по збору за геологорозвідувальні роботи за ІV квартал 2007 року, 2008 рік та за І квартал 2009 року, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по збору в сумі 6264 грн.28 коп. Згідно поданих розрахунків по платі за землю за 2007-2009 роки, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання в сумі 8651 грн.08 коп. Згідно поданих розрахунків по збору за забруднення навколишнього середовища за 2007-2009 роки, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по збору в сумі 14430 грн.71 коп. Згідно поданих розрахунків по збору за спеціальне водокористування за І квартал 2009 року, у відповідності до вищевказаної норми Закону підприємством було самостійно визначено узгоджене податкове зобов"язання по збору в сумі 1471 грн.38 коп.
Відповідно до п.п.5.3.1, п.5.3, ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов"язаний самостійно сплатити суму податкового зобов"язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4, п.4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації. Всупереч вимогам зазначеної статті Обслуговуюче підприємство "Комунальник" самостійно визначені в деклараціях та розрахунках суми податкових зобов"язань по податку на прибуток, податку на додану вартість, податку з власників транспортних засобів, платі за землю, збору за геологорозвідувальні роботи, збору за забруднення навколишнього середовища та збору за спеціальне водокористування у встановлені строки не сплатило, в зв"язку з чим за підприємством рахується заборгованість по вказаним платежам.
Таким чином зобов”язання по сплаті податку та збору є узгодженими.
Відповідно до вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Обслуговуюче підприємство "Комунальник" були виставлені 24.02.2007 року перша та 27.03.2007 року друга податкові вимоги за узгодженими податковими зобов”язаннями.
На даний час відповідач має заборгованість по сплаті податків перед бюджетами всіх рівнів в розмірі 131232 грн.28 коп.
Відповідач суму заборгованості не оспорює, заперечень проти позову суду не надав.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог.
Керуючись Законом України „Про систему оподаткування”, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181, від 17.12.1998р. № 320, ст. ст. 86, 94, 158 - 163, 254 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Обслуговуючого підприємства "Комунальник" (вул. Шевченка, 6-а, смт. Першотравневе, Овруцький район, код 31277318) на користь держави в особі Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції (вул. Сабурова, 1/20, м. Овруч) податкову заборгованість за рахунок активів у розмірі 131232 грн. 28 коп.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.В. Капинос