Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2009 р. справа № 2а-16749/09/0570
час прийняття постанови: 11 год. 25 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Кушек Н.А.,
за участю представника позивача Мочкаєва Ю.І., діє за дов. від 27.10.2009 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Торезі Донецької області до закритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у м. Торезі Донецької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до закритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має податкову заборгованість станом на 07.10.2009 року у розмірі 235837,72 грн. (у тому числі основний платіж – 235837,72 грн.), яка виникла згідно самостійно поданих уточнюючи податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 29.04.2009 р. № 5500, податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 19.02.2009 р. № 1680 та рішення Державної податкової інспекції у м. Торезі Донецької області про розстрочення податкового зобов’язання від 30.07.2009 р. № 85/24-014-18. На адресу відповідача були надіслані перша та друга податкова вимоги, однак це не призвело до погашення податкового боргу. Отже, позивач просив стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у розмірі 235837,72 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надіслав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та прохав розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у м. Торезі Донецької області є суб’єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Як встановлено у судовому засіданні, відповідач – закрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» зареєстроване як юридична особа рішенням виконавчого комітету Торезької міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.22) та довідкою з ЄДРПОУ (а.с.16-19).
25.08.1996 року закрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» взято на облік в якості платника податків до Державної податкової інспекції у м. Торезі Донецької області, що підтверджується довідкою від 21.04.2008 року № 318/29-014-1 (а.с.20).
Станом на 07.10.2009 р. у відповідача існує податковий борг у розмірі 235837,72 грн., що підтверджується відповідними розрахунками (а.с.5).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
У відповідності п. 5.1 ст. 5 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податкові декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (а.с.8,9).
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
30.07.2009 року Державною податковою інспекцією у м. Торезі Донецької області було винесено рішення № 85/24-014-18 про розстрочення податкового зобов’язання до 15.12.2009 року (а.с.6). Однак, 18.08.2009 року рішення № 85/24-014-18 було скасовано рішенням № 13/24-014-19 про скасування розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань (боргу) у зв’язку з невиконанням податкових зобов’язань (а.с.7).
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме 12.10.2001 року Державною податковою інспекцією у м. Торезі Донецької області було виставлено першу податкову вимогу на ім’я відповідача про наявність податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями (а.с.12), яка була отримана заступником головного бухгалтера підприємства Ахмадуліною Я.Л. 12.10.2001 року.
14.11.2001 р. Державною податковою інспекцією у м. Торезі Донецької області було виставлено другу податкову вимогу на ім’я відповідача про наявність податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями (а.с.13), яка була отримана головним бухгалтером підприємства Коваленко Т.А. 15.11.2001 року.
Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, позивачем, 23.05.2003 року було винесено рішення № 67/24-013-2 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.11), але вжиті заходи до сплати податкового боргу не призвели.
У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Торезі Донецької області до закритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» про стягнення податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Донецька» (86607, Донецька область, м. Торез, вул. Капустіна, б. 55; п/р 26003302461588, 26004301461588, 26004344553370 в філії «Відділення Промінвестбанку в м. Торезі Донецької області», МФО 334282, код ЄДРПОУ 00175797) в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом по орендній платі за землю у розмірі 235837 (двісті тридцять п’ять тисяч вісімсот тридцять сім) грн. 72 коп. на користь місцевого бюджету (код платежу 13050200 – отримувач місцевий бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код 34687305, р/р 33217812700084).
Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 05 листопада 2009 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений 09 листопада 2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.