Постанова № 68505343, 23.08.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2017
Номер справи
826/12558/16
Номер документу
68505343
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/12558/16 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.

Суддя-доповідач: Карпушова О.В.

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 серпня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Епель О.В., Кобаля М.І., секретар судового засідання Тищенко Н.В., за участі представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3, представника третьої особи-4 ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5, яка є представником своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_6 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 березня 2017 р. у справі за адміністративним позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" до Державного реєстратора прав на нерухоме майно управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шпак Юлії Валеріївни, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житло-Комфорт", Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_6, Орган опіки та піклування Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В :

15.08.2016р. Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" (надалі - ОСББ "Затишна оселя 17/31А") звернулось до суду з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шпак Юлії Валеріївни про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер: 16484400 від 15 жовтня 2014 року, яким за Товариством обмеженою відповідальністю "Сервіс Житло-Комфорт" (надалі - ТОВ "Сервіс Житло-Комфорт") зареєстровано право приватної власності на нежитлові приміщення з №1 по №3 групи приміщень №811 загальною площею 57,5 м2.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач під час прийняття спірного рішення в порушення Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не дотримався порядку проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, оскільки власниками (співвласниками) допоміжних приміщень будинку є власники квартир даного будинку та їх право власності на вказані приміщення є непорушними (т.1 а.с.4).

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.03.2017 р. позовні вимоги задоволено повністю: визнано протиправним та скасовано рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шпак Юлії Валеріївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) індексний номер: 16484400 від 15 жовтня 2014 року, яким за Товариством з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житло-Комфорт" зареєстровано право приватної власності на нежитлові приміщення з №1 по №3 групи приміщень №811 загальною площею 57,5 м2 (т.2 а.с.74).

Суд першої інстанції виходив з того, що ТОВ "Сервіс Житло-Комфорт" звернувся до відповідача із заявою про реєстрацію права власності на реконструйований об'єкт - частина підвалу, яке відноситься до технічних приміщень, отже, відповідно до норм Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», державний реєстратор неправомірно зареєстрував право власності за ТОВ «Сервіс Житло-Комфорт" тоді як власники квартир багатоквартирного будинку є співвласниками допоміжних приміщень.

ОСОБА_5, яка є представником третьої особи неповнолітньої дитини ОСОБА_6, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.03.2017 р. як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального права, та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що відповідач діяв в межах та у спосіб визначений законом, оскільки реконструйоване приміщення не відноситься до місць загального користування (технічного приміщення), що підтверджено листом забудовника ДП «Житлоінбуд», отже, згода співвласників багатоквартирного будинку при реєстрації об'єкта не вимагалась згідно Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень затверджене Постановою КМУ № 868 від 17.10.213р.

В судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_6 підтримав доводи апеляційної скарги. Представник відповідач підтримав доводи апеляційної скарги третьої особи.

Представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги.

В судовому засіданні представник позивача уточнив, що даний спір не стосується права власності ОСББ "Затишна оселя 17/31А", предметом оскарження є рішення суб'єкта владних помножень, яке на думку позивача прийнято з порушенням закону, зокрема з порушенням п.49 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013р. № 868 (в редакції на день прийняття відповідачем спірного рішення від 15.10.2014р.).

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення суду скасуванню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що 09 вересня 2014 року ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт" подано до органу державної реєстрації прав заяву про реєстрацію права приватної власності, яке виникло на об'єкт - нежитлове приміщення №811 за адресою: АДРЕСА_1 (т.1 а.с.81).

До заяви були подані наступні документи: докази сплати державного мита; копії документів, що посвідчують особу та підтверджують повноваження представника заявника; договір №13/09/12/1-1 від 10 вересня 2012 року про залучення інвестиції в реконструкцію, укладеного з ДП "Житлоінбуд" (щодо реконструкції технічного приміщення підвалу (секції 8), що розташований за адресою: АДРЕСА_1, з виділенням нежитлового приміщення загальною площею загальною площею 57,59 кв.м., акт прийому-передачі від 10 вересня 2012 року між сторонами договору вказаного приміщення; додаткову угоду від 15 липня 2014 року до договору №13/09/12/1-1 від 10 вересня 2012 року, де пункт 1.2 "Об'єкт інвестування реконструкції" викладено у такій редакції - нежитлове приміщення №811 загальною площею 57,5 кв. м., розташоване за адресою: АДРЕСА_1; акт прийому-передачі від 24 липня 2014 року між сторонами договору приміщення №811; технічний паспорт на приміщення; декларацію про початок виконання будівельних робіт, зареєстровану 25 квітня 2014 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України; декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстровану 02 липня 2014 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України; листи ДП "Житлоінбуд" щодо переліку інвесторів приміщення, відсутності претензій до інвестора (ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт"); відомості про юридичну особу та керівника заявника; документи, що стосуються будівництва зазначеного будинку, розподілу квартир та нежитлових приміщень, складені між Національною академією наук України, як замовником, та ДП "Житлоінбуд", як інвестором-генпідрядником.

Вказане підтверджено копією реєстраційної справи про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на 156 аркушах (т.1 а.с.81-237).

З поданого ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт" реєстратору пакету документів вбачається, що останній звернувся за реєстрацією права власності на реконструйований об'єкт.

Відповідно до рішення Державного реєстратора Шпак Ю.В. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 15 жовтня 2014 року №16484400 за результатами розгляду вищевказаної заяви представника ТОВ "Сервіс Житло-Комфорт" на підставі частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та пункту 20 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868, проведено державну реєстрацію права власності, форма власності: приватна, на нежитлові приміщення з №1 по №3 (групи приміщень №811), що розташовані: АДРЕСА_1, за ТОВ "Сервіс Житло-Комфорт" (податковий номер - 37674241).

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 15 жовтня 2014 року №28110183 на підставі вказаного вище рішення Державним реєстратором Шпак Ю.В. зроблено запис про державну реєстрацію права власності ТОВ "Сервіс Житло-Комфорт" на об'єкт нерухомого майна (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 476906180000: нежитлові приміщення з №1 по №3 (групи приміщень №811), за адресою: АДРЕСА_1, загальна площа 57,5 кв.м. (далі по тексту - нежитлові приміщення).

Відповідно до договорів купівлі-продажу нежитлового приміщення від 05.06.2015р. ОСОБА_5 стала власником нежитлового приміщення з №1 по №3 (групи приміщень №811), за адресою: АДРЕСА_1, загальна площа 57,5 кв.м., та в подальшому подарувала його третій особі - неповнолітній особі ОСОБА_6, що підтверджено договором дарування від 08.04.2016р. (т.2 а.с.91).

Вищенаведені обставини підтверджені відповідними доказами і не є спірними .

Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», в редакції на день прийняття відповідачем спірного рішення від 15.10.2014р. (надалі - Закон №1952), визначались правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №1952 право власності на нерухоме майно підлягає обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст. 6 Закону № 1952 систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

Частиною 1 ст.15 Закону № 1952 визначено порядок проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, зокрема: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Абзацом 2 ч. 2 цієї ж статті визначено, що перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень

На день прийняття відповідачем спірного рішення від 15.10.2014р. був чинний та діяв Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013р. № 868 (надалі Порядок № 686 в редакції на день прийняття відповідачем спірного рішення).

Цей Порядок № 868 визначає процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна. Державна реєстрація прав на об'єкт незавершеного будівництва в установлених законом випадках проводиться відповідно до вимог та з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.

Пунктом 13 Порядку № 868 встановлено, що заявник подає разом із заявою органові державної реєстрації прав, нотаріусові необхідні для державної реєстрації прав документи, визначені цим Порядком, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, та документ про сплату державного мита.

Згідно п.15 Порядку № 868 під час розгляду заяви і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно, їх обтяженнями, зокрема щодо:

1) обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у встановлених законом випадках);

2) повноважень заявника;

3) відомостей про нерухоме майно, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах;

4) наявності обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до закону;

5) наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.

Згідно п.20 Порядку № 868 за результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав або рішення про відмову в такій реєстрації.

У разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудовані чи реконструйовані об'єкти нерухомого майна заінтересованою особою є замовник будівництва, крім випадків, передбачених цим Порядком.(п.49)

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований об'єкт нерухомого майна заявник подає:

документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку;

документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.

Документом, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, побудованих до 5 серпня 1992 р., є технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;

технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;

документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.

Документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на такий об'єкт нерухомого майна, заявник не подає.

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований об'єкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення об'єкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає:

документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;

технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна;

письмову згоду співвласників багатоквартирного будинку (в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування);

документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна змінилася його адреса).

У разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, у результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу заінтересованою особою є інвестор (особа, що придбала майнові права), член відповідного кооперативу. (п.50).

Для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, заявник подає:

документ, що підтверджує набуття у власність особою закріпленого за нею об'єкта будівництва, передбачений законодавством (інвестиційний договір, договір про пайову участь, договір купівлі-продажу майнових прав тощо).

Пунктом 28 Порядку № 868 було визначено, що державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав виключно за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, що визначені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Статтею 24 Закону №1952 наведений виключний перелік підстав відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень, зокрема:

1) заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону;

2) об'єкт нерухомого майна, розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав;

3) із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа;

4) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують;

5) заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону;

5-1) заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем;

5-2) заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону;

5-3) під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку;

5-4) після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення;

5-5) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію;

5-6) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем

6) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.

Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що відповідачем, в порушення норм Закону, не дотримано порядку проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, так як власниками приміщень, розташованих у підвальному поверсі багатоквартирного будинку, є власники квартир такого будинку, їх право власності є непорушним.

Проте, колегія суддів з вказаним висновком не згодна.

З матеріалів справи вбачається, що Державне підприємство «Житлоінбуд» уклало з ТОВ «Сервіс-Житло-Комфорт» договір № 13/09/12/1-1 від 10.09.2012р. про залучення інвестицій в реконструкцію та додаткову угоду № 1 від 15.07.2014р. до вказаного договору відповідно до який, зокрема п.1.2. об'єктом інвестування реконструкції є нежитлове приміщення підвалу № 811, розташованого за адресою АДРЕСА_1 загальною площею 57.59 кв.м. Вартість внеску на реконструкцію становить 178250грн. (т.1 а.с.89).

Відповідно до акту від 25.07.2014р. укладений між ДП «Житлоінбуд» та ТОВ «Сервіс-Житло-Комфорт» передав останньому приміщення площею 57.59 кв.м. (т.1 а.с92).

09.09.2014 р. ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт" подало до органу державної реєстрації прав заяву про реєстрацію права приватної власності, яке виникло на об'єкт - нежитлове приміщення №811 за адресою: АДРЕСА_1 з відповідним переліком документів: докази сплати державного мита; копії документів, що посвідчують особу та підтверджують повноваження представника заявника; договір №13/09/12/1-1 від 10 вересня 2012 року про залучення інвестиції в реконструкцію, укладеного з ДП "Житлоінбуд" (щодо реконструкції технічного приміщення підвалу (секції 8), що розташований за адресою: АДРЕСА_1, з виділенням нежитлового приміщення загальною площею загальною площею 57,59 кв.м., акт прийому-передачі від 10 вересня 2012 року між сторонами договору вказаного приміщення; додаткову угоду від 15 липня 2014 року до договору №13/09/12/1-1 від 10 вересня 2012 року, де пункт 1.2 "Об'єкт інвестування реконструкції" викладено у такій редакції - нежитлове приміщення №811 загальною площею 57,5 кв. м., розташоване за адресою: АДРЕСА_1; акт прийому-передачі від 24 липня 2014 року між сторонами договору приміщення №811; технічний паспорт на приміщення; декларацію про початок виконання будівельних робіт, зареєстровану 25 квітня 2014 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України; декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстровану 02 липня 2014 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України; листи ДП "Житлоінбуд" щодо переліку інвесторів приміщення, відсутності претензій до інвестора (ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт"); відомості про юридичну особу та керівника заявника; документи, що стосуються будівництва зазначеного будинку, розподілу квартир та нежитлових приміщень, складені між Національною академією наук України, як замовником, та ДП "Житлоінбуд", як інвестором-генпідрядником.

Тобто, з поданого ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт" реєстратору пакету документів вбачається, що останній звернувся за реєстрацією права власності на реконструйований об'єкт.

Таким чином, аналізуючи копію реєстраційної справи про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та вищенаведені норми закону, колегія суддів вважає, що у відповідача не було законних підстав для прийняття рішення про відмову у реєстрації права власності, оскільки поданий пакет документів відповідав вимогам п.50 Порядку № 868.

Доводи позивача, що даний пакет документів підлягав розгляду відповідачем відповідно до п.49 Порядку № 868 не заслуговує уваги, оскільки, письмова згода співвласників багатоквартирного будинку необхідна лише в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування.

В даному випадку не мало місце добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування. Таким чином, у відповідача не було законних підстав вимагати у ТОВ "Сервіс-Житло-Комфорт" письмової згоди співвласників багатоквартирного будинку.

Крім того, колегія суддів наголошує, що відповідно до матеріалів справи, ОСББ "Затишна оселя 17/31А" на день прийняття відповідачем спірного рішення від 15.10.2014р. не було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців як юридична особа, дата реєстрації 26.02.2015р. (код ЄДРПОУ 39662526), що підтверджено випискою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та статутом організації (т.1 а.с.11-20).

Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що відповідач діяв в межах та у спосіб визначений законом.

На підставі вказаного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що є підставою для скасування судового рішення та прийняття нової постанови про відмову у задоволені позовних вимог.

Повний текст постанови виготовлено 28.08.2017 року.

Керуючись статтями 195, 196, 198, 202, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_5, яка є представником своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_6, на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 березня 2017 р. задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 березня 2017 р. у справі за адміністративним позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" до Державного реєстратора прав на нерухоме майно управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шпак Юлії Валеріївни, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житло-Комфорт", Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_6, Орган опіки та піклування Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування рішення, скасувати.

У задоволенні позовних вимог Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" до Державного реєстратора прав на нерухоме майно управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві Шпак Юлії Валеріївни, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житло-Комфорт", Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_6, Орган опіки та піклування Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, про визнання протиправним та скасування рішення, відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Колегія суддів: О.В. Карпушова

О.В. Епель

М.І. Кобаль

Головуючий суддя Карпушова О.В.

Судді: Епель О.В.

Кобаль М.І.