Рішення № 68503810, 29.08.2017, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.08.2017
Номер справи
904/6735/17
Номер документу
68503810
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29.08.2017 Справа № 904/6735/17

За позовом Департамента економічного розвитку Кам'янської міської Ради (51931, Дніпропетровська обл., м.Кам'янське, майдан Петра Калнишевського 2)

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

про визнання укладеним договору

Суддя Панна С.П.

Представники:

від позивача: Ігнатенко О.Ю. - представник за дов. № 06-03/161 від 27.02.2017 року.

від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Департамент економічного розвитку Кам'янської міської Ради звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кам'янське.

Позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

12.07.2017 року до суду від відповідача надійшов відзив від 12.07.2017 року, в якому зазначено, що відповідно до декларації про початок виконання будівельних робіт та Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 08.10.2014 року, виконувались роботи з технічного переоснащення частини нежитлових приміщень з метою приведення їх в належний стан. Але він не є власником ані цілісного майнового комплексу будівель та споруд, ані частини даного комплексу, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2. В задоволені позовних вимог просить відмовити.

12.07.2017 року представник позивача подав до суду клопотання про продовження розгляду справи на 15 днів. Ухвалою суду від 12.07.2017 року клопотання задоволено, продовжено строк розгляду справи до 29.08.2017 року.

29.08.2017 року позивач надав заперечення на відзив, в якому зазначив, що чинне законодавство жодним чином не визначає як основну підставу для сплати коштів пайової участі забудову нової земельної ділянки та право власності забудовника на об'єкт будівництва, а закріплює правові норми, за якими обов'язок сплати коштів пайової участі виникає при здійсненні нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення об'єктів будівництва на будь-якій земельній ділянці. Відповідно до чого, відповідач є замовником будівництва об'єкта містобудування «Технічне переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпуci під дільницю виготовлення та фасування квасу за адресою: АДРЕСА_2» та зобов'язаний взяти участь у створенні i розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування.

Повний текст рішення проголошено в судовому засіданні 29.08.2017 року.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

02.09.2014 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 в Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Дніпропетровській області зареєстрував декларацію №ДП082142450318 про початок виконання будівельних робіт за адресою АДРЕСА_2» (а.с.29-30).

Відповідно до декларації №ДП082142450318 від 02.09.2014 року ФОП ОСОБА_2 25.07.2014 року затверджено проектно-кошторисну документацію по об'єкту : «Технічне переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпусі за адресою АДРЕСА_2,під діяльність виготовлення та фасування квасу в м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області

08.10.2014 року департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області зареєстрована декларація №ДП 142142810297 про готовність до експлуатації об'єкту «Технічне переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпусі під дільницю виготовлення та фасування квасу за адресою: АДРЕСА_2».

Відповідно до рішення міської ради №122-06/УІ1 від 30.03.2016 року «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури міста Дніпродзержинськ» затверджено Порядок та умови розрахунку розміру пайової участі замовників, що залучатимуться на розвиток інфраструктури міста (а.с.15-16).

В рішенні міської ради від 30.03.2016 №122-06/У11 зазначено, що залучення замовників до пайової участі здійснюється шляхом укладення договору про пайову участь замовника у розвитку інфраструктури міста Кам'янське з департаментом економічного розвитку міської ради.

Згідно з п.1.4 - 1.6, 2.1.3 Порядку, Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у місті Дніпродзержинськ, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених чинним законодавством та Порядком та письмово звернутись до департаменту економічного розвитку міської ради із заявою щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста відповідно до Порядку. Пайова участь у розвитку інфраструктури міста полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до міського бюджету коштів для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. У разі ухилення замовника від укладання договору про пайову участь або несплату пайової участі до введення об'єкту в експлуатацію, пайова участь сплачується або стягується після введення об'єкта в експлуатацію. Пайова участь здійснюється на підставі відповідного договору, укладеного між замовником та міською радою або виконавчим органом міської ради - департаментом економічного розвитку міської ради відповідно до наданих повноважень.

Однак, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 не виконав, та не уклав з департаментом економічного розвитку Кам'янської міської ради договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та не сплатив пайовий внесок до прийняття вищевказаного об'єкта будівництва до експлуатації.

Зважаючи на викладене, департамент економічного розвитку Дніпродзержинської міської ради від 19.09.2014 №06-04/739, від 20.03.2015 №06-04/253, від 30.10.2015 року №06-04/929 на адресу відповідача направив листи в яких повідомив про необхідність виконання вимог Закону та направлено на підписання проект договору про пайову участь у створенні і розвитку Інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дпіпродзержинськ. Отримання листа від 30.10.2015 року підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №Р51928000678697. Відповіді на вказані листи від відповідача не надійшли.

Листом від 14.02.2017 №06-04/126 відповідачу повторно було надіслано 2 екземпляри договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста разом з додатком про розрахунок величини пайової участі відповідача у створенні інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста для погодження і наступного підписання. Відправлення вказаного листа підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №519310661447.

Зважаючи на викладене, позивач звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить визнати укладеним Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кам'янське.

З огляду на вищевикладене суд прийшов до висновку про задоволення позову на підставі наступного:

Підставою, для звернення позивача з позовом стало те, що відповідач ухиляється від передбаченого ч.ч.2, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" обов'язку укласти із позивачем договір про пайову участь у розвитку транспортної та інфраструктури м. Кам'янське.

За змістом статті 1 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI) замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.

Відповідно до статті 2 зазначеного Закону під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови та територій.

З урахуванням наведених положень закону фізична особа-підприємець ОСОБА_2 є замовником технічного переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпусі за адресою АДРЕСА_2,під діяльність виготовлення та фасування квасу в м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, а отже, на відповідача поширюється дія Закону № 3038-VI.

За змістом положень частини 1 статті 40 Закону № 3038-VI порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

На виконання наведених вимог Закону, рішенням Дніпродзержинської міської ради від 30.03.2016 № 122-06/VII затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Дніпродзержинськ та Типовий договір про пайову участі у розвитку інфраструктури міста Дніпродзержинськ, визнано таким, що втратило чинність міської ради від 23.10.10р. № 227 "Про пайову участь замовників (забудовників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпродзержинськ"

Відповідно до п.3.1. цього Порядку, замовник повинен укласти Договір про пайову участь не пізніше ніж за п'ятнадцять робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію.

Відповідно до Декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області за №ДП 142142810297 від 08.10.2014 року про «Технічне переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпусі під дільницю виготовлення та фасування квасу за адресою: АДРЕСА_2». Замовником будівництва за даною декларацією є фізична особа-підприємець ОСОБА_2.

ФОП ОСОБА_2 не виконав покладеного на нього Законом № 3038-VI обов'язку щодо укладення договору про пайову участь і не звернувся до позивача з приводу укладення такого договору, незважаючи на те, що Позивач неодноразово протягом тривалого строку інформував Відповідача про необхідність звернення до виконавчих органів Кам'янської міської ради для укладення договору про пайову участь.

Згідно зі ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених ч. 4 цієї статті, перелік яких є вичерпним.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати 10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель та споруд.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Аналогічну норму наведено в Порядку.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що саме на замовника забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті покладено зобов'язання взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування замовником до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури на підставі договору про пайову участь між замовником та органом місцевого самоврядування, укладення якого є обов'язковим.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

У відповідності до ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Таким чином, у відповідача в силу прямої вказівки закону виник обов'язок щодо укладення спірного Договору.

Примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 Господарського кодексу України, якою передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Виходячи зі змісту вказаних норм і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна із сторін ухиляється від його укладання, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов. Можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органів державної влади чи місцевого самоврядування та інших випадках, встановлених законом).

Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.

Порядок містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладання договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску і, відповідно до ч.1. ст. 144 Конституції України, є нормативно-правовим актом, обов'язковим до виконання на території м. Дніпродзержинська.

Згідно з Загальними положеннями Порядку, пайова участь у розвитку інфраструктури міста полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до міського бюджету коштів для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. У разі ухиляння замовника від укладення договору про пайову участь або несплату пайової участі до введення об'єкту в експлуатацію, пайова участь сплачується або стягується після введення об'єкта в експлуатацію (п. 1.5. Порядку).

Пайова учать здійснюється на підставі відповідного договору, укладеного між замовником та міською радою або виконавчим органом міської ради - департаментом економічного розвитку міської ради відповідно до наданих повноважень (п. 1.6. Порядку).

Пунктом 4 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та п.1.7. Порядку визначено перелік замовників, які не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а саме, у разі будівництва:

1) об'єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

2) будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;

3) будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;

4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

5) об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;

6) об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури;

7) об'єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

8) об'єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів;

9) об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів енергетики, зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);

10) об'єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків.

У п.1.7. Порядку також міститься перелік замовників, які не залучаються до пайової участі у розвитку інфраструктури міста у разі будівництва:

- об'єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

- будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;

- будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;

- індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

- об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;

- об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури;

- об'єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

- об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів енергетики, зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);

- об'єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків;

- реконструкції фізичною особою квартири у багатоповерхових одноквартирних житлових будинках;

- будівель для культової та релігійної діяльності (церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги, похоронні бюро, крематорії).

В даному випадку, відповідачем не надано доказів віднесення об'єкту будівництва до вищезазначених переліків, отже й підстави звільнення відповідача від обов'язку сплати пайової участі відсутні.

Критично сприймаються судом і заперечення відповідача відносно того, що ним здійснювалася лише реконструкція існуючої будівлі, яка знаходиться в оренді без забудови нової земельної ділянки, отже й він не був забудовником в розумінні норм Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", у зв'язку з чим у нього відсутній обов'язок укладати договір про пайову участь та сплачувати пайові внески.

Слід зазначити, що згідно зі статтею 4 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20 травня 1999 року № 687-XIV під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.

Крім того, у п. 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 16.05.2011 № 45 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2012 року № 122), також визначено поняття будівництва: "будівництво - нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація та капітальний ремонт об'єктів будівництва".

Поняття "будівництво" також визначено у п. 3.2. державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 "Склад та зміст проектної документації на будівництво": "Будівництво - Нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва.".

З наведеного можна зробити висновок, що будівництво - поняття значно ширше, яке включає в себе і такий елемент, як реконструкція.

Відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

За приписами розділу 4.2 Порядку розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста визначається шляхом добутку базового розміру пайової участі на відповідні коефіцієнти зазначені у порядку, за виключенням розміру пайової участі зазначеному в п.4.4. порядку.

Так, у разі введення об'єкту в експлуатацію без сплати пайової участі, розмір пайової участі, яка сплачується Замовником становить 10 (десять) відсотків загальної кошторисної вартості будівництва нежитлових будівель і споруд та 4 (чотири) відсотки загальної кошторисної вартості будівництва житлових будинків і споруд (п.4.4. Порядку).

За приписами ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

З урахуванням вищевикладеного, позові вимоги Департаменту економічного розвитку Кам'янської міської Ради обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Судовий збір відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст. 44, 49, ст. 80, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кам'янське між Департаментом економічного розвитку Кам'янської міської Ради (51931, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, майдан Петра Калнишевського, 2, код ЄДРПОУ 34827792) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) в наступній редакції:

ДОГОВІР № _____

про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кам'янське

м. Кам'янське «» _2017 року

Департамент економічного розвитку Кам'янської міської ради в особі директора департаментуекономічного розвитку Кам'янської міської радиЄрмоленко Галини Валеріївни, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Дніпродзержинської міської ради 30.03.2016 №122-06/VII «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури міста Дніпродзержинськ» та положення про департамент економічного розвитку міської ради, іменований далі «Департамент», з одного боку, та фізична особа-підприємецьОСОБА_2, паспорт серія НОМЕР_2, виданий Баглійським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС у Дніпропетровській області, 22.02.11, іменований далі «Замовник», з другого боку, разом іменовані Сторони, а окремо - Сторона, керуючись ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішенням Дніпродзержинської міської ради від 30.03.2016 №122-06/VII «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури міста Дніпродзержинськ» уклали цей Договір про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Предметом даного Договору є пайова участь «Замовника» у розвитку інфраструктури міста Кам'янське під час здійснення реконструкції об'єкту Технічне переоснащення частини нежитлових приміщень в побутовому корпусі під дільницю виготовлення та фасування квасу за адресою: АДРЕСА_2.

1.2. Розмір пайової участі визначається у Додатку 1, який є невід'ємною частиною цього Договору та становить 6200,00 гривень (шість тисяч двісті гривень, 00 копійок).

2. Права та обов'язки «Департаменту»

2.1. «Департамент» має право:

2.1.1. Вимагати від «Замовника» належного виконання умов цього Договору, шляхом своєчасного внесення коштів на рахунок бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету.

2.1.2. Виступати з ініціативою та надавати «Замовнику» проекти Додатків

та Додаткових угод до цього Договору.

2.2. «Департамент» зобов'язаний:

2.2.1. Провести розрахунок розміру пайової участі «Замовника» у створенні

та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кам'янське.

2.2.2. За умови сплати у повному обсязі «Замовником» пайової участі

у розвитку інфраструктури міста надати йому Довідку про сплату пайової участі.

3.Права та обов'язки «Замовника»

3.1. «Замовник» має право:

3.1.1. Виступати з ініціативою та надавати «Департаменту» проекти Додатків

та Додаткових угод до цього Договору.

3.1.2. Отримати від «Департаменту» належним чином оформлену Довідку

за умови сплати «Замовником» пайової участі у повному обсязі.

3.2. «Замовник» зобов'язаний:

3.2.1. Перерахувати кошти в сумі 6200,00 гривень (шість тисяч двісті гривень, 00 копійок). на рахунок бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету, зазначений у п. 4.1. цього Договору, протягом 5 (п'яти) банківських днів з дати укладання договору.

3.2.2. Надати «Департаменту» всі копії відповідних платіжних документів,

які підтверджують сплату пайової участі (внеску) у повному обсязі.

4.Особливі умови Договору

4.1. Кошти пайової участі «Замовник» перераховує у грошовій формі

на бюджетний рахунок (р/р №31519921700013 управління держказначейства

у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ОКПО 38028588 УДКС

м. Кам'янське; код бюджетної класифікації 24170000:01, для коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту), відкритий в управлінні Державного казначейства у м. Кам'янське.

5. ВідповідальністьСторін

5.1. Сторони несуть відповідальність за виконання цього Договору в межах чинного законодавства.

5.2 У разі примусового стягнення коштів у судовому порядку Замовник сплачує пайову участь у розмірі 10 (десять) відсотків загальної кошторисної вартості будівництва нежитлових будівель і споруд та 4 (чотири) відсотка загальної кошторисної вартості будівництва житлових будинків і споруд.

5.3 Спори та розбіжності, які виникають протягом виконання цього Договору, Сторонни намагатимуться вирішувати шляхом переговорів, відображених в письмовому вигляді.

5.4 У разі недосягнення згоди при вирішенні спорів та розбіжностей, спір передається на розгляд суду відповідно до чинного законодавства.

6.Випадки звільнення від відповідальності (форс-мажор)

6.1. Сторонни звільняються від відповідальності за порушення зобов'язань, якщо вони обумовлені обставинами непереборної сили

6.2. Сторона, яка не має можливості виконати свої зобов'язання по вказаним в п.6.1. причинам, повинна сповістити іншу Сторону не пізніше 10 (десяти) календарних днів після їх виникнення.

6.3. Виникнення обставин непереборної сили підтверджується документом, виданим відповідним компетентним органом державної влади.

7. Строки вступу Договору в силу і йогоприпинення

7.1. Договір набуває чинності після йогопідписання Сторонами.

7.2. Договір діє до виконання Сторонами своїх обов'язків в повному обсязі.

7.3. Договір укладено в двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, українською мовою по одному для кожної Сторони.

7.4. Всі Додатки, зміни та доповнення до цього Договору є його невід'ємною частиною та мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони викладені

у письмовій формі та підписані належними представниками Сторін.

8.Адреси, реквізити та підписиСторін

«Департамент» «Замовник» Департамент економічного розвитку Кам'янської міської ради 51931, м. Кам'янське майдан. Петра Калнишевського, 2 Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 АДРЕСА_1Від «Департаменту»: Директор департаменту економічного розвитку Кам'янської міської ради ______Г.В.ЄРМОЛЕНКО . М.П. ____ ОСОБА_2

Додаток №1

до Договору № __

від «___» _____2017 р.

Розрахунок величини пайової участі «Замовника» у розвитку інфраструктури міста Кам'янське

Кошторисна вартість об'єкта будівництва становить: 62000,00 грн.

Розмір пайової участі складає: 6200,00 грн.*

У разі введення об'єкту в експлуатацію без сплати пайової участі, розмір пайової участі, яка сплачується Замовником становить 10 (десять) відсотків загальної кошторисної вартості будівництва нежитлових будівель і споруд.

Розмір пайової участі «Замовника» не може перевищувати 10% кошторисної вартості об'єкта будівництва відповідно до статті 40 Закону України від 17.02.2011 №3038-VІ «Про регулювання містобудівної діяльності».

Директор департаменту економічного розвитку Кам'янської міської ради ______ Г.В.ЄРМОЛЕНКО . М.П.Фізична особа-підприємець _____ОСОБА_2 М.П.

Днем укладання даного договору вважати день набрання чинності рішенням суду.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Департаменту економічного розвитку Кам'янської міської Ради (51931, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, майдан Петра Калнишевського, 2, код ЄДРПОУ 34827792) судовий збір в розмірі 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп., про що видати наказ.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повний текст рішення проголошено в судовому засіданні 29.08.2017 року

Суддя С.П. Панна