Ухвала суду № 68503683, 18.08.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.08.2017
Номер справи
826/10247/17
Номер документу
68503683
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

18 серпня 2017 року м. Київ № 826/10247/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

Перчерської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В :

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Печерська районна в місті Києві державна адміністрація з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить: зобов'язати ОСОБА_1 відшкодувати державі в особі Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації шкоду, спричинену незаконним звільненням ОСОБА_2, у сумі 102 258, 75 .

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Так, відповідно до пункту 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно пункту 7 вказаної правової норми суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною другою статті 4 цього Кодексу передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно частини першої статті 17 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Таким чином, розгляд справ здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України лише у разі, якщо за предметом спору та його суб'єктним складом справа належить до юрисдикції адміністративного суду.

Разом із тим, навіть якщо позовні вимоги заявлені органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особи, але такий спір не має сукупності ознак справи адміністративної юрисдикції, то він не повинен розглядатись і вирішуватись адміністративним судом. При цьому, процесуальним законодавством може бути передбачено інший порядок судового вирішення спорів за участю органу державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб.

В свою чергу, приписи пункту 1 частини 1 статті 15 ЦПК України встановлюють наступні правила: суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Так цивільно-правові відносини - це майнові та особисті немайнові відносини, врегульовані нормами цивільного права.

У даному випадку, позивач - Печерська районна в місті Києві державна адміністрація звернулась з позовом про відшкодування державним службовцем заподіяної державі шкоди. Зазначене питання регулюється нормами ст. 1191 Цивільного кодексу України право зворотної вимоги до винної особи.

Таким чином, дана справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки спірні правовідносини регулюються нормами ЦКУ.

За правилами п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, оскільки позовні вимоги випливають з цивільних правовідносин, тому на думку суду, такі вимоги не підпадають під юрисдикцію адміністративного суду, а підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.

На підставі вищенаведеного, частини першої статті 109 статтей 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити Печерській районній в місті Києві державній адміністрації у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження, разом із позовними матеріалами, повернути позивачу супровідним листом негайно шляхом їх направлення рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Г.Вєкуа