
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 серпня 2017 року справа № 823/1281/17
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Уманського МВ ДВС ГТУЮ в Черкаській області Бундєлєвої Олександри Вячеславівни про визнання дій протиправними дій та скасування постанов,
встановив:
ОСОБА_1 подав позов, в якому просить:
- визнати дії старшого державного виконавця Бундєлєвої Олександри В'ячеславівни під час відкриття виконавчого провадження від 14 липня 2017 № 54314087 та № 54314066 протиправними;
- визнати дії старшого державного виконавця Бундєлєвої Олександри В'ячеславівни під час винесення постанови № 50922056 від 14.07.2017 про стягнення виконавчого збору у розмірі 17918,82 грн протиправними;
- визнати дії старшого державного виконавця Бундєлєвої Олександри В'ячеславівни під час винесення постанови № 54314087 від 14.07.2017 про арешт майна боржника протиправними;
- скасувати постанови про відкриття виконавчих проваджень ВП № 54317087 та ВП № 54314066, винесені 14 липня 2017 року старшим державним виконавцем Бундєлєвою О.В.;
- скасувати постанову № 50922056 від 14.07.2017 про стягнення виконавчого збору у розмірі 17918,82 грн.;
- скасувати постанову № 54314087 від 14.07.2017 про арешт майна боржника.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 2 статті 106 цього Кодексу на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з частинами 1, 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, відповідно до частини 5 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
В позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії відповідача, щодо винесення 14.07.2017 постанов ВП № 54314087, ВП № 54314066, ВП № 50922056 та № 54314087, а також скасувати вищевказані постанови, однак в супереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства не обґрунтовує та не надає доказів на підтвердження поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Окрім того, відповідно до частини 3 статті 106 цього Кодексу до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Стаття 2 вказаного Закону передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України " Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, зокрема статтею 7, установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 грн.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки адміністративний позов ОСОБА_1 містить вісім вимог немайнового характеру, а саме: визнання протиправним дії щодо винесення 14.07.2017 постанов ВП № 54314087, ВП № 54314066, ВП № 50922056 та № 54314087 та скасувати постанови від 14.07.2017 ВП № 54314087, ВП № 54314066, ВП № 50922056 та № 54314087, тому за подання позовної заяви позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 5120 грн.
До поданої 18.08.2017 позовної заяви без зазначення номеру від 18.08.2017 (вх. № 96975/17 від 21.08.2017 Черкаського окружного адміністративного суду) позивачем не додано документу про сплату судового збору, дані про звільнення позивача від сплати судового збору відсутні.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити позивачеві строк до 15 вересня 2017 року для усунення вказаних вище недоліків шляхом подання:
- письмової інформації щодо дня, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів з доданням належних та допустимих доказів вказаного, а також обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду;
- оформленого належним чином документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі за подання позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Гаврилюк