
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
28 серпня 2017 року Справа № 805/532/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кірієнка В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської районної у м. Донецьку ради, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Донецька, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, третя особа - Донецька міська рада про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Київської районної у м. Донецьку ради, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Донецька, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, третя особа - Донецька міська рада в якій просив стягнути з відповідачів на його користь: нараховану але не виплачену заробітну плату за липень, серпень, жовтень та листопад 2014 року в сумі 57 004, 41 грн.; 13 844, 34 грн. в якості 3% річних від простроченої суми, 40 903, 10 грн. суму збільшення заборгованості з урахуванням індексу інфляції з 01.08.2014 року до 31.12.2016 року з перерахунком сум на час розгляду справи в суді; середній заробіток за весь час затримки заробітної плати з моменту звільнення по день фактичного розрахунку; моральну шкоду в сумі 37 180 грн. з перерахунком суми на час розгляду справи у суді.
Позивач через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без своєї участі.
Представники відповідачів та третіх осіб до судового засідання не з'явилися, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Керуючись зазначеним та враховуючи, що Державна казначейська служба України є установою, через яку відбувався рух коштів, які були призначені у тому числі і для виплати заробітної плати позивачу, суд вважає за належне залучити до участі у справі в якості третьої особи Державну казначейську службу України.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 КАС України, суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Згідно ч. 2 ст. 69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 3, ч. 4, ч.5 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Суд може збирати докази з власної ініціативи.
Також, згідно п. 24 Прикінцевих положень Бюджетного кодексу України, установити, що виконання державного бюджету та місцевих бюджетів у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, здійснюється з урахуванням таких особливостей: тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, залишки коштів місцевих бюджетів таких населених пунктів, що обліковуються станом на 1 січня 2016 року на рахунках в органах Казначейства України, зараховуються до спеціального фонду відповідних обласних бюджетів Донецької та Луганської областей. Залишки коштів перераховуються органами Казначейства України і відображаються ними у бухгалтерському обліку та звітності про виконання місцевих бюджетів за класифікацією фінансування бюджету тощо.
Враховуючи викладене, суд вважає, що для повного і всебічного з'ясування обставин справи, встановлення істини та правильного вирішення вищезазначеної справи по суті, необхідно витребувати у Державної казначейської служби України інформацію з приводу зарахування залишків коштів Київської районної у м. Донецьку ради (ЄДРПОУ 04053176) на рахунок обласного бюджету Донецької області з визначенням розміру суми та класифікації такої суми.
Згідно матеріалів даної справи, станом на час виникнення спірних правовідносин, Київська районна у м. Донецьку рада (ЄДРПОУ 04053176) була розташована за юридичною адресою: 83054, м. Донецьк, Київський район, просп. Київський, б. 36.
Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 7 листопада 2014 року "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації зобов'язані забезпечити до 1 грудня 2014 року переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Як вбачається з даних безкоштовного витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, станом на 28.08.2017 року Київська районна у м. Донецьку рада (ЄДРПОУ 04053176) зареєстрована за юридичною адресою: 84333, м. Краматорськ, в. Транспортна, 9.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 11, 69, 71 КАС України, суд вважає, що для повного і всебічного з'ясування обставин справи, встановлення істини та правильного вирішення вищезазначеної справи по суті, необхідно витребувати у Відділу державної реєстрації Слов'янської районної державної адміністрації (вул. Василівська, буд.45, м. Слов'янськ, Донецька обл.) інформацію щодо дати перереєстрації юридичної адреси Київської районної у м. Донецьку ради.
Ухвалою суду від 01.08.2017 року разом з іншим залучено до участі у справі в якості третьої особи Донецьку міську раду та витребувано у Донецької міської ради відомості щодо структури Київської районної у м. Донецьку ради станом на 25.11.2014 року. Так як станом на час розгляду справи витребуваних документів до суду надано не було, суд приходить до висновку про повторне витребування зазначених доказів.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Таким чином, враховуючи необхідність залучення до участі у справі третьої особи, необхідність витребування додаткових доказів, суд приходить до висновку про зупинення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 53, 69, 71, 79, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В :
Залучити до у часті у справі за позовом ОСОБА_1 до Київської районної у м. Донецьку ради, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Донецька, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, третя особа - Донецька міська рада про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6) в якості третьої особи.
Витребувати у Державної казначейської служби України інформацію з приводу зарахування залишків коштів Київської районної у м. Донецьку ради (ЄДРПОУ 04053176) на рахунок обласного бюджету Донецької області з визначенням розміру суми та класифікації такої суми.
Повторно витребувати у Донецької міської ради відомості щодо структури Київської районної у м. Донецьку ради станом на 25.11.2014 року.
Витребувати у Відділу державної реєстрації Слов'янської районної державної адміністрації (вул. Василівська, буд.45, м. Слов'янськ, Донецька обл.) інформацію щодо дати перереєстрації Київської районної у м. Донецьку ради (ЄДРПОУ 04053176) з юридичної адреси: 83054, м. Донецьк, Київський район, просп. Київський, б. 36 на юридичну адресу: 84333, м. Краматорськ, в. Транспортна, 9.
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Київської районної у м. Донецьку ради, Управління Державної казначейської служби України у Київському районі м. Донецька, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, третя особа - Донецька міська рада, Державна казначейська служба України про стягнення коштів, відшкодування моральної шкоди до 13.09.2017року об 11год. 30хв.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Кірієнко В.О.