Постанова № 6849917, 02.11.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.11.2009
Номер справи
2а-7505/09/2/0170
Номер документу
6849917
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.11.09Справа №2а-7505/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Слабун О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Чорноморському районі АРК

до Комунального підприємства «Венолар»

про стягнення заборгованості в сумі 34443,90 грн.,

за участю представників:

від позивача – Семочкин Є.В., представник, довіреність № 1668/9/24 від 30.10.2009 року;

від відповідача – не з’явився;

          Суть спору: Державна податкова інспекція в Чорноморському районі АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства «Венолар» (далі відповідач) заборгованості в сумі 34443,90 грн., шляхом звернення стягнення на активи відповідача. Вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 02.11.2009 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання щодо неможливості розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 24.12.1999 року зареєстрований Чорноморською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 516702 від 24.12.1999 року.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Таким чином, відповідач є платником податків та повинен у порядку та строки встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів податкову звітність та сплачувати у визначених розмірах та строки узгоджені суми податків та зборів.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим надані декларації з податку на додану вартість: декларація № 13690 від 06.02.2009 року за березень 2008 на суму 1854,00 грн.; декларація № 13691 від 06.02.2009 року за квітень 2008 року на суму 4937,00 грн.; декларація № 13692 від 06.02.2009 року за травень 2008 року на суму 3079,00 грн.; декларація № 13693 від 06.02.2009 року червень 2008 року на суму 3627,00 грн.; декларація № 13694 від 06.02.2009 року за серпень 2008 року на суму 3598,00 грн.; декларація № 13695 від 06.02.2009 року за вересень 2008 року на суму 1498,00 грн.; декларація № 10702 від 19.11.2008 року за жовтень 2008 року на суму 4471,00 грн.; декларація № 11390 від 22.12.2008 року за листопад 2008 року на суму 2321,00 грн.; декларація № 13025 від 20.01.2009 року за грудень 2008 року на суму 1957,00 грн. декларація № 915 від 19.02.2009 року за січень 2009 року на суму 4999,00 грн.; декларація № 2955 від 21.04.2009 року за березень 2009 року на суму 2722,00 грн.

Загальна сума самостійно задекларованих відповідачем податкових зобов’язань згідно з зазначеними деклараціями з податку на додану вартість за період з березня 2008 року по березень 2009 року складає 35063,00грн.

Відповідно до відомостей особового рахунку відповідачем частково сплачено заборгованість за основним платежем з податку на додану вартість, у зв’язку з чим сума заборгованості зменшена до у розмірі 3304,11 грн.

Крім того, позивачем на підставі акту перевірки № 134/15-2/30553375 від 13.02.2009 року було прийнято податкове повідомлення – рішення № 0000041502/0 від 23.02.2009 року, в якому визначено суму податкового зобов’язання відповідача з податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 340,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення було отримане відповідачем 23.02.2009 року, про що свідчить відмітка на корінці цього повідомлення – рішення.

У встановлений законодавством десятиденний строк з дня отримання податкового повідомлення – рішення сума зобов’язання, визначена у податковому повідомленні – рішенні сплачена не була.

У зв’язку з несвоєчасною сплатою суми заборгованості з податку на додану вартість відповідачеві нарахована пеня у розмірі 189,20 грн.

Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) представляє собою податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 зазначеного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем вірно зроблений розрахунок пені за кожний день прострочення.

Згідно з даними особового рахунку, загальна сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість, з урахуванням часткової сплати, становить 32288,09 грн.

Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.

Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.

          Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).

Таким чином, відповідач зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в Чорноморському районі в АР Крим декларації з комунального податку.

Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим надані розрахунки з комунального податку: № 12531 від 15.01.2009 року за 2008 рік на суму 122,40 грн. та № 3699 від 12.05.2009 року на суму 110,50 грн. Таким чином, загальна сума податкового зобов’язання відповідача з комунального податку становить 232,90 грн. Згідно з розрахунком суми позову, заборгованість у розмірі 232,90 грн. відповідачем не сплачена.

Згідно наданими ДПІ в Чорноморському районі АР Крим відомостями відповідач також є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машині і механізмів.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідачем до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим були надані розрахунки суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів: розрахунок № 138 від 21.01.2008 року на 2008 рік; розрахунок № 22 від 12.01.2009 року на 2009 рік.

Відповідно до даних облікової картки платника податків, відповідачем сума самостійно задекларованих зобов’язань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачена не в повному обсязі, у зв’язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 480,44 грн.

Крім того, позивачем 08.12.2008 року було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов’язань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 15.10.2005 року по 19.11.2008 року.

За результатами перевірки було складено акт № 945/17-02 від 08.12.2008 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 3 ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», а саме: несвоєчасна сплата узгоджених податкових зобов’язань.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем 23.01.2009 року прийнято податкове повідомлення – рішення № 0000011702, в якому визначено суму штрафних санкцій у розмірі 45,12 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення було отримане відповідачем 20.12.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 361234.

У встановлений законодавством десятиденний строк з дня отримання податкового повідомлення – рішення сума зобов’язання, визначена у податковому повідомленні – рішенні сплачена не була.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 526,56 грн.

Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначені Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 року № 1264-XII.

Ст. 24 зазначеного Закону передбачено, що об'єкти, які шкідливо впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища, види та кількість шкідливих речовин, що потрапляють у навколишнє природне середовище, види й розміри шкідливих фізичних та біологічних впливів на нього підлягають державному обліку.

Підприємства, установи та організації проводять первинний облік у галузі охорони навколишнього природного середовища і безоплатно подають відповідну інформацію органам, що ведуть державний облік у цій галузі.

Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01.03.1999 року № 303, в пункті 2 якої зазначено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення;скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів.

Територіальні органи Мінприроди подають до органів державної податкової служби перелік підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів.

Невключення підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до зазначеного переліку не звільняє їх від сплати збору.

Безпосередньо порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору передбачено Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державною податковою адміністрацією України від 19 липня 1999 року № 162/379.

          Згідно з п. 2.1. Інструкції платниками збору є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.

Відповідно до п 7.1. Інструкції платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Пунктом 7.2. Інструкції встановлено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу.

Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з п 8.2. Інструкції контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.

Крім того, в п. 9.2. Інструкції зазначено, що платники несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.

Судом встановлено, що 12.05.2008 року відповідачем до податкових органів було надано податковий розрахунок № 3702 2 збору за забруднення навколишнього природного середовища, в якому визначено суму податкового зобов’язання у розмірі 23,65 грн.

Відповідно до облікової картки відповідачем заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища не сплачена та становить 23,65 грн.

Єдині правила обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту визначені Порядком справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору для користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою кабінету Міністрів України від 16.08.1999 року № 1494 (далі – Порядок № 1494).

Згідно з п. 3 Порядку № 1449 платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.

Відповідно до п. 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої спільним наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства економічної безпеки від 01.10.1999 року № 231/539/118/219 водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року, а за користування водами для потреб водного транспорту - починаючи з I півріччя.

Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації (п.141 Порядку № 1449).

          Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків і сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту несуть платники відповідно до законодавства.

Згідно з п. 22 Порядку № 1449 контроль за повнотою обчислення і своєчасністю сплати до бюджетів збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідачем до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим були надані розрахунки збору за спеціальне водокористування: № 13028 від 20.01.2009 року за 2008 рік; № 3704 від 20.05.2009 року за І квартал 2009 року.

Згідно з даними облікової картки платника податків заборгованість відповідача зі сплати збору за спеціальне водокористування становить 856,24 грн.

Єдині правила обчислення і справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету встановлені Порядком встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету та його справляння, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 року № 115 (далі – Порядок № 115).

          Відповідно до п.1 Порядку №115 Збір за виконані геологорозвідувальні роботи справляється з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.

Збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислюється надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (п.13 Порядку № 115).

Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин.

Надрокористувач, зареєстрований в органах державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, що ним експлуатується, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, додатково подає (надсилає) до органу державної податкової служби, в якому він зареєстрований, копію розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла розрахунок.

Збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору.

Надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку(п.131 Порядку №115).

Згідно з п. 15 Порядку № 115 надрокористувачі несуть відповідальність за правильність обчислення збору за виконані геологорозвідувальні роботи, повноту і своєчасність його внесення до державного бюджету, а також за правильність обчислення і своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків.

Відповідно до п. 17 Порядку № 115 Контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору за геологорозвідувальні роботи до державного бюджету здійснюють органи державної податкової служби, а контроль за правильністю обчислення збору здійснюють органи державного геологічного контролю та державної податкової служби шляхом проведення перевірок відповідних документів.

Відповідачем до ДПІ в Чорноморському районі АР Крим були надані розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи: № 130278 від 20.01.2009 року за IV квартал 2008 року; № 3701 від 20.05.2009 року за І квартал 2009 року.

Згідно з даними облікової картки платника податків заборгованість відповідача зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи становить 517,46 грн.

Відтак, станом на день розгляду справи загальна сума податкового боргу відповідача, з урахуванням часткової сплати, становить 34443,90 грн., у тому числі з податку на додану вартість у розмірі 32288,09 грн. (за основним платежем – 32098,89 грн., пеня – 189,20 грн.), з комунального податку у розмірі 232,90 грн. з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 526,56 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 23,65 грн.; зі збору за спеціальне водокористування у розмірі 856,24 грн.; зі збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 517,46 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Так, 23.01.2008 року ДПІ в Чорноморському районі АР Крим прийнято рішення №1 про стягнення грошових коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 34443,90 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.

У судовому засіданні, яке відбулось 02.11.2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 09.11.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

          2.Звернути стягнення податкової заборгованості на активи Комунального підприємства «Венолар» (96447, АР Крим, Чорноморський район, с. Медведово, вул. Нова,26; ЄДРПОУ 30553375; р/р № 37125001002153 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026) на користь Державного бюджету Чорноморського району 32288,09 грн. з податку на додану вартість (код платежу № 14010100; р/р № 31114029700303 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468); 856,24 грн. зі збору за спеціальне використання водних ресурсів (код платежу № 13020100; р/р № 31115017700303 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468); 517,46 грн. зі збору за геологорозвідувальні роботи (код платежу № 13040100; р/р № 31316300700303 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468) та на користь місцевого бюджету Медведівської сільської ради 525,56 грн. з податку з власників транспортних засобів (код платежу № 12020100; р/р № 333219807700309 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468); 232,90 грн. з комунального податку (код платежу № 16010200; р/р № 33210828700309 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468); 23,65 грн. зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (код платежу № 50080200; р/р № 33117329700309 в ГУДКУ в АР Крим, МФО 824026; ЄДРПОУ 34740468);

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                   Яковлєв С.В.