Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.05.09Справа №2а-2187/09/10/0170 15:38 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.
за участю представників:
від позивача – Мирошниченко С.С., представник по довіреності №580/9/10-0 від 23.04.2009р.,
від відповідача – не з’явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Білогірському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська олія"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Білогірському районі АР Крим - позивач- звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська олія" - відповідач - заборгованості по податку на прибуток в сумі 345грн.67коп., податку на додану вартість в сумі 1015грн.00коп., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 1005грн.38коп. та комунальному податку в сумі 3грн.03коп., а взагалі - в сумі 2369грн.08коп., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не подані декларації з податку на додану вартість, у зв’язку з чим до нього застосовані штрафні санкції, а також несплачені у строк, встановлений діючим законодавством, суми податкових зобов'язань по податку на прибуток, податку на додану вартість, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та комунальному податку, самостійно визначених відповідачем в податкових деклараціях (розрахунках), що надані до ДПІ у Білогірському районі АР Крим.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином – оголошенням в газеті "Сельськая новь" №30 від 22.04.2009 року (а.с.45), заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, з врахуванням думки представника позивача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, наполягає на задоволенні позову з підстав, зазначених у позовній заяві.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримська олія" (код ЄДРПОУ 31627615, юридична адреса: 97600, АР Крим, Білогірський район, село Вішенне, вул. Шкільна, буд.9-а) 01.10.2001 року зареєстровано Голосіївською районною у м. Києві Державною адміністрацією як юридична особа (а.с.8-12) та є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі – Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 16.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року №334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.
Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у Білогірському районі АРК 11.08.2008 року подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2008 року (вх.№9123), в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобов’язання по податку на прибуток – 380грн.00коп. (а.с.16-17). З врахуванням переплати по податку на прибуток станом на 19.08.2008 року в сумі 34грн.33коп. відповідачем на день розгляду справи не сплачена заборгованість по податку на прибуток в сумі 345грн.67коп. (380грн.00коп.-34грн.33коп.), що підтверджено довідкою про розрахунки з бюджетом від 18.03.2009 року б/номеру (а.с.46).
Законом України “ Про оподаткування прибутку підприємств”, зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у Білогірському районі АРК подано податкові декларації з податку на додану вартість: за червень 2008 року (18.07.2008 року вх.№7897), в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобов’язання по податку на додану вартість – 739грн.00коп. (а.с.19-20); за липень 2008 року (19.08.2008 року вх.№9473), в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобов’язання по податку на додану вартість – 165грн.00коп. (а.с.21-22).
Державною податковою інспекцією у Білогірському районі АР Крим 07.11.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон №2181) та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: неподання відповідачем декларацій з податку на додану вартість за серпень та вересень 2008 року.
Результати перевірки знайшли відображення в акті №1810/15-2 від 07.11.2008 року (а.с.24).
Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Таким чином, діючим законодавством передбачений обов’язок відповідача надавати податкові декларації по податку на додану вартість до податкових органів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0000401502/0 від 17.11.2008 року (а.с.26) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 340грн.00коп. (2 місячних податкових (звітних) періодів Х 170 грн.).
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у зв’язку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №105/15-02 від 21.11.2008 року (а.с.29).
З врахуванням переплати по податку на додану вартість станом на 30.07.2008 року в сумі 229грн.00коп. відповідачем на день розгляду справи не сплачена заборгованість по податку на додану вартість в сумі 1015грн.00коп. (739,00+165,00+340-229,00), що підтверджено довідкою про розрахунки з бюджетом від 18.03.2009 року б/номеру (а.с.46).
Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991 р. №1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 5 даного Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів: згідно частини 1 статті 5 юридичними особами податок сплачується щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідачем 25 лютого 2008 року до ДПІ у Білогірському районі АРК подано Розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, згідно якого ним самостійно нарахована сума податкового зобов'язання 3053грн.00коп., що підлягало сплаті рівними частками у строк до 15.04.2008 року, до 15.07.2008 року, до 15.10.2008 року та до 15.01.2009 року (а.с.13-14). Згідно даних особового рахунку (а.с.15) та довідки про розрахунки з бюджетом від 18.03.2009 року б/номеру (а.с.46) відповідачем на день розгляду справи не сплачена заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 1005грн.38коп.
Згідно з частиною 3 статті 7 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.
Відповідно до статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 р. №56-93 одним із видів місцевих податків і зборів є комунальний податок. Згідно зі статтею 15 зазначеного Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Статтею 19 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» встановлено, що місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Відповідачем 18 липня 2008 року до ДПІ у Білогірському районі АРК подано податковий розрахунок комунального податку за лютий 2008 року, в якому відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання в сумі 6грн.80коп. Згідно даних особового рахунку (а.с.32) та довідки про розрахунки з бюджетом від 18.03.2009 року б/номеру (а.с.46) відповідачем з урахуванням переплати в сумі 3грн.77коп. станом на 19.08.2008 року на день розгляду справи не сплачена заборгованість по комунальному податку в сумі 3грн.03коп.
Відповідно до статті 22 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства. Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/67 від 06.08.2008 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 29.08.2008 року (а.с.33), та друга податкова вимога №2/85 від 22.09.2008 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 26.09.2008 року (а.с.33).
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання в загальній сумі 2369грн.08коп., зокрема по податку на прибуток в сумі 345грн.67коп., податку на додану вартість в сумі 1015грн.00коп., по податку з власників транспортних засобів, самохідних машин та механізмів в сумі 1005грн.38коп. та комунальному податку в сумі 3грн.03коп.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Станом на день розгляду справи, заборгованість в сумі 2369грн.08коп. відповідачем не погашена, що підтверджується довідкою про стан розрахунків відповідача з бюджетом (а.с.46).
Суд приймає до уваги, що під час складення тексту позовної заяви позивачем в частині визначення загальної суми заборгованості було допущено технічну помилку: замість суми 2369грн.08коп. зазначено суму 2369 гривень. Однак загальна сума позовних вимог у п.2 прохальної частини позовної заяви складає 2369грн.08коп., що підтверджено також розрахунком суми позову (а.с.6), іншими матеріалами справи та поясненнями представника позивача, наданими у судовому засіданні, у зв’язку з чим суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги у повному обсязі – в сумі 2369грн.08коп.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні 07 травня 2009р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 12 травня 2009р.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська олія" (код ЄДРПОУ 31627615, 97600, АР Крим, Білогірський район, село Вішенне, вул. Шкільна, буд.9-а) заборгованість в загальній сумі 2369 (дві тисячі триста шістдесят дев'ять) гривень 08 копійок:
- на користь Державного бюджету України (р/р №33211807700073, код платежу 11021000, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740761, отримувач Держбюджет Білогірського району АРК, м. Білогірськ) заборгованість з податку на прибуток в сумі 345 (триста сорок п'ять) гривень 67 копійок,
- на користь Державного бюджету України (р/р №31112059700067, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740761, отримувач Держбюджет Білогірського району АРК, м. Білогірськ) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 1015 (одна тисяча п'ятнадцять) гривень 00 копійок,
- на користь Державного бюджету України (р/р №33211807700073, код платежу 12020100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740761, отримувач Держбюджет Білогірського району АРК, м. Білогірськ) заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 1005 (одна тисяча п'ять) гривень 38 копійок,
- на користь Місцевого бюджету Білогірського району АР Крим (р/р №33212828700073, код платежу 16010200, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740761, отримувач Місцевий бюджет Білогірського району АРК, м. Білогірськ) заборгованість з комунального податку в сумі 3 (три) гривні 03 копійки.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.