Ухвала суду № 68478700, 28.08.2017, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
28.08.2017
Номер справи
915/1158/16
Номер документу
68478700
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

УХВАЛА

28 серпня 2017 року Справа № 915/1158/16

Кредитори:

1. Державна податкова інспекція в Інгульському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54028, м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 1/1, код ЄДРПОУ 39549880)

2. Публічне акціонерне товариство КОМПАНІЯ РАЙЗ (місцезнаходження: 03115, м. Київ, Святошинський район, проспект Перемоги, буд. 121В, код ЄДРПОУ 13980201, адреса для листування: 65025, м. Одеса, Комінтернівський район, 19 км Старокиївського шосе, 52 (Одеська філія ПАТ КОМПАНІЯ РАЙЗ)

Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю Судносервіс (54044, м. Миколаїв, вул. Миколаївська, б. 34-А, кв. 3, код ЄДРПОУ 23619147)

Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1 (поштова адреса: а/с 151, м. Миколаїв, 54055)

Суддя Ржепецький В.О.,

За участі представників:

від 1-го кредитора: не зявився,

від 2-го кредитора: не зявився,

від банкрута: не зявився,

ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_1

СУТЬ СПОРУ: про банкрутство

встановив:

25.07.2017 ліквідатор ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з клопотанням №02-01/16/148 від 18.07.2017 про зобовязання Архівного відділу Миколаївської міської ради надати арбітражному керуючому (ліквідатору ТОВ Судносервіс) ОСОБА_1 та Господарському суду Миколаївської області довідку про прийняття документів ТОВ Судносервіс, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню або інформацію у формі довідки про неприйняття таких документів.

Клопотання обґрунтовано посиланням на норми ст. ст. 41, 46, 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 38 ГПК України та мотивовано тим, що на виконання повноважень ліквідатора, з метою встановлення факту надходження (ненадходження) таких документів до архівної установи, ліквідатор звернувся до Архівного відділу Миколаївської міської ради із відповідним письмовим запитом, однак відповідної довідки архівної установи не отримав.

Ухвалою суду від 15.08.2017 клопотання ліквідатора призначено до розгляду в судовому засіданні на 28.08.2017.

Ліквідатор в судовому засіданні підтримує своє клопотання, просить суд його задовольнити.

Кредитори та архівний відділ Миколаївської міської ради правом участі в судовому засіданні не скористались, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про що свідчать матеріали справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання ліквідатора з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Постановою суду від 15.05.2017 ТОВ «Судносервіс» (код ЄДРПОУ 23619147) визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1

25.07.2017 ліквідатор ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з клопотанням №02-01/16/148 від 18.07.2017 про зобовязання Архівного відділу Миколаївської міської ради надати арбітражному керуючому (ліквідатору ТОВ Судносервіс) ОСОБА_1 та Господарському суду Миколаївської області довідку про прийняття документів ТОВ Судносервіс.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 41 Закон про банкрутство, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обовязковому зберіганню, на строк не менше пяти років з дати визнання особи банкрутом.

Арбітражний керуючий при виконанні повноважень ліквідатора у даній справі відповідні документи, які підлягають довгостроковому зберіганню ані від керівництва боржника, ані від інших осіб не отримував, що унеможливило виконання ним повноважень із передачі таких документів до архівної установи.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закон про банкрутство, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додається, між іншим, довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

На виконання повноважень ліквідатора, з метою встановлення факту надходження (ненадходження) таких документів до архівної установи, ліквідатор звернувся до Архівного відділу Миколаївської міської ради із відповідним письмовим запитом (лист №02-01/16/116 від 06.06.2017).

На звернення ліквідатора архівним відділом надано відповідь за вих. №63/19.01.01-22 від 15.06.2017, з посиланням на норми пп.12-13 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», ст.46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом про те, що архівною установою надається довідка про прийняття документів на зберігання, а не про їх надходження або відсутність. У відповіді також зазначено, що для отримання довідки про прийняття документів, які відповідно до законодавства підлягають довгостроковому зберіганню, ліквідатор зобовязаний передати зазначені документи на зберігання до відділу.

Статтею 23 зазначеного Закону встановлено, що систему архівних установ України становлять: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архівної справи і діловодства; центральні державні архіви України; галузеві державні архіви; Державний архів в Автономній Республіці Крим; місцеві державні архівні установи; архівні установи органів місцевого самоврядування; архівні підрозділи державних наукових установ, музеїв та бібліотек; архівні підрозділи державних органів, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій; архівні підрозділи об'єднань громадян, релігійних організацій, а також підприємств, установ та організацій, заснованих на приватній формі власності; архівні установи, засновані фізичними особами та/або юридичними особами приватного права; науково-дослідні установи, а також підприємства та організації у сфері архівної справи і діловодства.

Згідно змісту ст. 29 Закону, архівна установа сільської, селищної, міської ради здійснює централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду. Архівним установам міських рад міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення делегуються повноваження органів виконавчої влади, передбачених у частині першій статті 28 цього Закону, щодо зберігання документів Національного архівного фонду на відповідній території. Архівні установи міських рад з питань здійснення зазначених делегованих повноважень підконтрольні відповідним органам виконавчої влади в порядку, встановленому законом.

Відповідно до визначень ст. 1 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», архівна довідка - документ архівної установи, оформлений відповідно до законодавства, що містить інформацію про предмет запиту на підставі архівних документів із зазначенням їх пошукових даних.

З наведеного визначення не витікає, що зміст архівної довідки може бути обмежений архівною установою, зокрема, зведений до обсягу, про який йдеться в листі від 15.06.2017. Навпаки, зміст такої довідки має відповідати предмету запиту.

Отже, відмову Архівного відділу Миколаївської міської ради (лист №63/19.01.01-22 від 15.06.2017) у наданні відповідної довідки суд вважає такою, що суперечать нормам ст. 1 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи».

Таким чином, арбітражний керуючий (ліквідатор) позбавлений можливості отримати необхідну для повного та ефективного проведення ліквідаційної процедури інформацію.

Відповідно до приписів ст. 41 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий має право запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою.

За змістом ст. 38 ГПК України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.

Враховуючи, що станом на день розгляду клопотання відсутній необхідний для повного та ефективного проведення ліквідаційної процедури обсяг інформації, що підтверджено наданими доказами, суд вважає за необхідне, задовольнити клопотання ліквідатора частково, зобовязати Архівний відділ Миколаївської міської ради надати суду відповідну довідку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 40, 41, 42, 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст. 38, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

У Х В А Л И В:

1. Клопотання ліквідатора ОСОБА_1 №02-01/16/148 від 18.07.2017 задовольнити частково.

2. Зобов'язати Архівний відділ Миколаївської міської ради надати Господарському суду Миколаївської області довідку про прийняття документів ТОВ Судносервіс, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню або інформацію про те, що відповідної документації ТОВ «Судносервіс» на зберігання не передавалось.

3. Дану ухвалу направити на адресу кредиторів, банкрута, ліквідатора, Архівного відділу Миколаївської міської ради (пр. Миру, 66-а, м. Миколаїв, 54056, код 39146238).

Суддя В.О.Ржепецький