
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
22 серпня 2017 рокуСправа № 921/202/17-г/4
Господарський суд Тернопільської області
у складі головуючої судді Бурди Н.М. , судді Хоми С.О. , судді Шумського І.П.
Розглянув справу
за позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, вул. Текстильна, 1Б, м. Тернопіль, 46010
до відповідача Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, вул. Руська, 17, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46001
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2
про cтягнення заборгованості в сумі 13 065,26 грн.
За участі представників сторін:
позивача: уповноважена О.В. Іванюк, довіреність № 01/2033 від 09.06.17 р.
відповідача: уповноважена І.М. Завацька, довіреність № 7/01 від 03.01.17 р.
Суть справи:
В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 81-1 ГПК України, роз'яснено.
Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернувся 24.03.2017р. (згідно відтиску штампу вхідної кореспонденції канцелярії господарського суду вх. № 218 від 24.03.2017р.) до господарського суду Тернопільської області з позовом до Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, про cтягнення заборгованості в сумі 13 065,26 грн.
Ухвалою господарського суду від 27.03.2017 року порушено провадження у справі, витребувано від сторін додаткові документи, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2, судове засідання призначено на 04.05.2017 р., з подальшим неодноразовим відкладенням розгляду справи.
19.04.2017р. через канцелярію суду відповідачем подано заперечення на позов (вх. № 9659 від 19.04.2017р.), у яких в якості заперечень на позов зазначає наступне:
- статтею 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що на застрахованих осіб, зареєстрованих в установленому порядку як безробітних покладено обов'язок своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, а тому, враховуючи, що громадянину ОСОБА_2 було відомо про постанову Тернопільського міськрайонного суду від 24.12.2015, оскільки він був позивачем по даній справі та дана постанова була прийнята на його користь, а тому зобов'язаний був про це повідомити Тернопільський міськрайонний центр зайнятості;
- враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що відсутня вина об'єднаного управління у виплаті Тернопільським міськрайонним центром зайнятості ОСОБА_2 допомоги по безробіттю за період з 27.10.2015 по 31.03.2016, оскільки ним не допущено жодної дії чи бездіяльності, що суперечить законодавству України.
04.05.2017р. в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, зазначених у позові, та просив про задоволення позову.
Представник відповідача в даному судовому засіданні проти позовних вимог заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях, та просив відмовити у задоволенні позову.
11.05.2017р. через канцелярію суду позивачем долучено додаткові пояснення до матеріалів справи (вх. № 10600 від 11.05.2017р.), згідно яких зазначає, що внаслідок протиправного рішення Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, ОСОБА_2 своєчасно не отримав пенсійного забезпечення, яке йому гарантовано чинним законодавством, що у свою чергу надало ОСОБА_2 можливість зареєструватись у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, отримати статус безробітного та допомогу по безробіттю.
13.05.2017р. через канцелярію суду уповноваженими представниками сторін подано заяви про призначення колегіального розгляду справи №921/202/17-г/4, у зв'язку з її складністю (вх. № 10812 від 13.05.2017р.; вх. № 108011 від 13.05.2017р.).
Ухвалою суду від 16.05.2017р., у зв'язку із складністю справи №921/202/17-г/4 для її розгляду призначено судову колегію у складі трьох суддів. За допомогою автоматизованої системи документообігу господарського суду Тернопільської області для розгляду даної справи визначено склад колегії: головуючий суддя Н.М. Бурда, судді: С.О. Хома, Н.В. Охотницька.
У зв'язку із перебуванням судді Охотницької Н.В. у відпустці з 03.07.2017р. по 28.07.2017р. (наказ № 134-в від 16.06.2017р.) виникла необхідність здійснення заміни члена судової колегії, за допомогою автоматизованої системи документообігу господарського суду Тернопільської області згідно протоколу автоматичної зміни складу колегії суддів від 06.07.2017р. проведено автоматичну зміну складу колегії шляхом заміни судді Н.В. Охотницької на суддю І.П. Шумського.
Ухвалами суду від 06.07.2017р. справу № 921/202/17-г/4 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя Н.М. Бурда, суддя С.О. Хома та суддя І.П. Шумський та відкладено розгляд справи № 921/202/17-г/4 на 20 липня 2017 року на 10:20 год.
У судовому засіданні, яке відбулося 22.08.2017 представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив про задоволення позову.
Представник відповідача у даному судовому засіданні щодо позовних вимог заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2, витребуваних судом документів не подав, явку уповноваженого представника у судові засідання не забезпечив, причини неявки суду не повідомив. Процесуальні документи надсилались йому судом за адресою, АДРЕСА_1.
За змістом статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто, повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи, що явка третьої особи не визнавалася судом обов'язковою, поданих доказів є достатньо для вирішення спору по суті, брати участь в судовому засіданні є правом сторони, передбаченим ст.22 ГПК України, тому, з урахуванням приписів ч.1 ст.64 ГПК України, п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", п.2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-08/140 від 15.03.2010р. "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами в господарському судочинстві", колегія суддів вважає, що третя особа повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, відтак, застосовуючи принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, що закріплені в п.4 ч.3 ст. 129 Конституції України, ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України та беручи до уваги забезпечення сторонам рівних та належних умов для надання доказів, необхідних для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу в даному судовому засіданні, за правилами ст.75 ГПК України.
У відповідності до ст. 77 ГПК України розгляд справи неодноразово відкладався та оголошувались перерви (востаннє на 22.08.2017р.) для надання можливості сторонам подати додаткові докази у справу.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, колегією суддів встановлено наступне:
ОСОБА_2 звернувся за сприянням у працевлаштуванні у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості (заява про надання (поновлення) статусу безробітного від 20.10.2015р.) та зареєструвався 20.10.2015 року. Згідно наказу від 20.10.2015 року №НТ151020 статус безробітного ОСОБА_2 надано відповідно до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» з 20.10.2015 року.
Згідно наказу від 27.10.2015 року № НТ151027 ОСОБА_2 призначена допомога по безробіттю, як застрахованій особі залежно від страхового стажу відповідно до п. п. 1, 3, 4 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 2.1 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької, діяльності»: понад 10 років - 70% середньої з/п (доходу) залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: 100% -90 календарних днів., 80%-90 календарних днів., 70%- 180 календарних днів, з 27.10.2015 року по 20.10.2016 року. Виплата допомоги по безробіттю ОСОБА_2 розпочата з 27.10.2015року.
Згідно наказу від 29.12.2015 року №НТ151229 ОСОБА_2 скорочено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з недотриманням безробітним рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" відповідно до пп."5" п.5 ст.31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та пп. 5 п. 5.4 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" на строк до 90 к.д. з 29.12.2015 року по 12.01.2016 року.
Згідно наказу від 13.01.2016 року №НТ160113 розпочата (поновлена) виплата допомоги по безробіттю ОСОБА_2 з 13.01.2016 року.
В подальшому ОСОБА_2 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання призначити пенсію.
Постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області по справі № 607/16681/15-а від 24 грудня 2015 року вищеназваний позов задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільському районі про відмову ОСОБА_2 у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку, згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» неправомірними та зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільському районі призначити ОСОБА_2 пенсію із зниженням пенсійного віку, відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з року.
З врахуванням вказаної постанови від 24.12.2015р. по справі №607/16681/15-а УПФУ в Тернопільському районі згідно протоколу про призначення пенсії № 270 від 17.02.2016р. ОСОБА_2 призначено пенсію по віку з 02.09.2015р. (лист ТОУ ПФУ Тернопільської області №2033/06 від 29.04.2016р.).
В процесі розгляду справи судом встановлено, що станом на 29.03.2016р. Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільському районі реорганізоване шляхом злиття та перейменоване в Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 за № 1055, про що внесено відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до п. 1.4. постанови Пленум Вищого господарського суду України, від 26.12.2011, № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» сама лише зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи. Зміна найменування юридичної особи тягне за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів, порядок проведення якої викладено у статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
З огляду на викладене, Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (вул. Руська, 17, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46001 , ідент. код 40377598) слід вважати належним відповідачем у справі.
04.04.2016 ОСОБА_2 подано Тернопільському міськрайонному центру зайнятості довідку № 1/10 від 31.03.2016 року об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про те, що він дійсно одержує пенсію по віку як учасник ліквідації на ЧАЕС з 02.09.2015р. довічно (відтиск штампу вхідної кореспонденції Тернопільського міськрайонному центру зайнятості вх. номер 1083 від 04.04.2016).
З врахуванням викладеного, згідно наказу від 05.04.2016 року №НТ160405 ОСОБА_2 припинена виплата допомоги по безробіттю у зв'язку з припиненням реєстрації безробітного відповідно до п. 1 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення», п.1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п.п. 1), 2) п. 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу від 20.03.2013 року № 198, отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до пп.13 п.1 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення», пп. 7 п. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та пп.2 п.1 частини V Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності» з 16.03.2016 року.
Припинено реєстрацію безробітного у зв'язку з досягненням особою встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку відповідно до абзацу 15 пп. 1 п.37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року № 198 з 31.03.2016 року.
За період перебування на обліку з 27.10.2015 року по 31.03.2016 року (згідно довідки №1393 від 11.05.2016р.) Тернопільським міськрайонним центром зайнятості нарахована та виплачена допомога по безробіттю ОСОБА_2 на суму 13065,26 грн.
08.04.2016р. позивачем видано наказ №87 «Д», яким зобов'язано організувати перевірку достовірності поданих безробітними даних, що дають право на одержання допомоги по безробіттю відповідно до ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зокрема щодо безробітного ОСОБА_2
На підставі вказаного наказу 10.05.2016р. Тернопільським міськрайонним центром зайнятості проведено перевірку по застрахованій особі ОСОБА_2, про що складено акт звірки від 10.05.2016 року № 245. Розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості та був зареєстрований як безробітний з 27.10.2015 року по 31.03.2016 року. Згідно інформації, отриманої від Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області від 29.04.2016 року № 2033/06 встановлено, що в управлінні перебуває на обліку як одержувач пенсії гр. ОСОБА_2, якому відповідно до протоколу про призначення пенсії № 270 від 17.02.2016 року призначена пенсія по віку з 02.09.2015 року згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У зв'язку із набранням законної сили Постанови Тернопільського міськрайонного суду від 24.12.2015р. по справі №607/16681/15-а та призначенням пенсії по віку як учаснику ліквідації на ЧАЕС, Тернопільським міськрайонним центром зайнятості видано наказ від року № 104 «Д» про повернення коштів, у відповідності до якого вирішено стягнути з Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області кошти виплачені безробітному ОСОБА_2, як допомога по безробіттю за період з 27.10.2015 року по 31.03.2016 року у сумі 13065,26 грн .
Претензію на суму 13065,26 грн разом із копією наказу від 11.05.2016 року №104 «Д» направлено рекомендованою кореспонденцією на адресу Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, на підтвердження чого до матеріалів справи долучено копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення від 26.05.2016р. за № 4601002691718.
Тернопільським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області надіслано відповідь на вказану претензію за № 4073/02 від 02.06.2016 року., у якій останнє повідомляє, що дана претензія не підлягає до задоволення оскільки відсутня вина об'єднаного управління у виплаті позивачем ОСОБА_2 допомоги по безробіттю за період з 27.10.2015 по 31.03.2016, оскільки ним не допущено жодної дії чи бездіяльності, що суперечить законодавству України. Крім того вважає, що громадянину ОСОБА_2 було відомо про постанову Тернопільського міськрайонного суду від 24.12.2015, оскільки він був позивачем по даній справі та дана постанова була прийнята на його користь, а тому зобов'язаний був про це повідомити Тернопільський міськрайонний центр зайнятості, а тому саме він повинен нести відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства.
І так як відповідач не повернув виплачене забезпечення (допомогу по безробіттю) безробітному ОСОБА_2 у розмірі 13065,26 грн у добровільному порядку, Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про їх стягнення з Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в примусовому порядку.
Оцінивши зібрані у справу докази та дослідивши норми чинного законодавства, що регулюють розглядувані правовідносини, колегія суддів дійшла висновку, що позов підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення", відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, цим Законом, Кодексом законів про працю України, Господарським та Цивільним кодексами України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", іншими актами законодавства.
За приписами п. 1 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", безробіття - соціально-економічне явище, за якого частина осіб не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування.
Згідно з п. 2 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Особи працездатного віку - особи віком від 16 років, які не досягли встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку (п. 13 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення").
За норами п. 1 ч. 1 ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення", статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи
Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування (ч. 2 ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення").
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Згідно п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", суб'єкти страхування на випадок безробіття - застраховані особи, а у випадках, передбачених цим Законом, також члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик; страховик - Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення чи отримання права на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку.
Пенсійний фонд, його органи та посадові особи за шкоду, заподіяну особам внаслідок несвоєчасного або неповного надання соціальних послуг, призначення (перерахунку) та виплати пенсій, передбачених цим Законом, а також за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків з адміністративного управління Накопичувальним фондом несуть відповідальність згідно із законом (ч. 1 ст. 107 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
Згідно з ч. 1, 2 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Отже, підставою цивільно-правової відповідальності за заподіяння шкоди є правопорушення, яке включає у якості складових елементів: шкоду, протиправність поведінки особи, яка заподіяла шкоду, причинний зв'язок між ними, а також вину особи, що заподіяла збитки.
Терміном «шкода» позначаються наслідки правопорушення, які виражаються у зменшенні майнової сфери потерпілого у результаті порушення належного йому права або блага. Протиправною поведінкою (дією або бездіяльністю) є будь-яка поведінка, яка суперечить правовим нормам. Причинний зв'язок - це відповідний об'єктивно існуючий зв'язок між явищами, при якому одне явище, яке передує, при відповідних умовах породжує, викликає інше явище наступне. Відповідальність за заподіяні протиправною поведінкою збитки виникає при наявності вини особи, що заподіяла збитки (шкоду).
Матеріалами справи підтверджується факт вчинення відповідачем неправомірних дій, спричинених протиправним рішенням Управління ПФУ в Тернопільському районі, що встановлено судом у постанові Тернопільського міськрайонного суду від 24.12.2015р. у справі №607/16681/15-а, яка набрала законної сили, внаслідок чого громадянин ОСОБА_2 своєчасно не отримав пенсійного забезпечення, яке йому гарантовано чинним законодавством, що, у свою чергу, надало йому можливість стати на облік до центру зайнятості та отримувати допомогу як безробітній особі, яка не має будь-яких доходів за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, чим було завдано шкоди останньому.
При цьому, суд вважає безпідставними доводи відповідача щодо наявності вини у заподіянні шкоди позивачу в діях громадянина ОСОБА_2, який не повідомив позивача про наявність судового спору з відповідачем, оскільки саме внаслідок протиправної відмови органів ПФ України у призначенні пенсії, зазначений громадянин був вимушений звернутися до позивача за одержанням допомоги по безробіттю, а згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" наявність спору особи з органом ПФ України щодо призначення пенсії не є підставою для відмови у призначенні допомоги по безробіттю.
Таким чином, відповідачем не доведено відсутності його вини у заподіянні шкоди позивачу, а матеріалами справи підтверджується наявність усіх передбачених чинним законодавством складових елементів правопорушення, яке є підставою цивільно-правової відповідальності за заподіяння шкоди, тому колегія суддів дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог позивача про стягнення з Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області 13 065,26 грн. виплаченого забезпечення (допомоги по безробіттю) безробітному ОСОБА_2 , у зв'язку із призначенням пенсії по віку згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. І оскільки позивач у справі - Тернопільський міськрайонний центр зайнятості, відноситься до органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тому підлягає звільненню від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України та п. 4.5. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013р. № 7 у випадках, коли позивач звільнений від сплати судового збору та у разі задоволення позову повністю або частково, судовий збір стягується з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам) в доход державного бюджету України, якщо відповідач не звільнений від сплати цього збору.
Отже, враховуючи, що згідно п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" Пенсійний фонд України та його органи звільнені від сплати судового збору, тому судовий збір у даній справі стягненню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 1, 2, 4-3, 12, 32, 33, 34, 44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області ( вул. Руська, 17, м. Тернопіль, Тернопільська область, ідент. код 40377598 ) на користь Тернопільського міськрайонного центру зайнятості (вул. Текстильна, 1б, м. Тернопіль, ідент. код 14029303) виплаченого забезпечення (допомоги по безробіттю) безробітному ОСОБА_2 на суму 13 065 (тринадцять тисяч шістдесят п'ять ) грн 26 коп., у зв'язку із призначенням пенсії по віку згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на р/р №3717300901002, МФО 838012, Банк ГУДКСУ у Тернопільській області, код ЄДРПОУ 14029303, одержувач - Тернопільський міськрайонний центр зайнятості.
Наказ видати після вступу рішення у законну силу.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Повне рішення складено 28.08.2017р.
Головуюча суддя Н.М. Бурда
Судді: С.О.Хома
І.П.Шумський