
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2017 рокуЛьвів№ 876/7184/17
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Гінди О.М., Ніколіна В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на постанову Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2017 року у справі №349/457/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
15.03.2017р. позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправними дії ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду Івано-Франківської області щодо відмови у включенні до розрахунку для обчислення пенсії інших виплат за грудень 2016 року згідно з довідкою архівного відділу Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області від 23.01.2017 № 8/01-12 та про зобов'язання включити до розрахунку для обчислення пенсії ці виплати, зарахувавши грудень 2016 року як повний місяць.
Постановою Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2017 року позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що позивачка при первинному зверненні за призначенням пенсії не представила управлінню довідку про заробітну плату з сумами вказаними у довідці виданою архівним відділом Рогатинської райадміністрації від 23.01.2017р. №8/01/12, а представила її при повторному звернення з заявою про перерахунок пенсії у строк, який не настав, тобто 24 місяці після попереднього звернення.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, яке прийнято у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1,2 ч.1 ст.183-2 цього Кодексу.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Протоколом ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду Івано-Франківської області № 1040 від 28.12.2016р. позивачці призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати.
Згідно з довідкою архівного відділу Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області від 23.01.2017 № 8/01-12 позивач отримала, зокрема, у грудні 2016 року 17 578,80 грн. компенсації за невикористану відпустку. На всі виплати нараховано страховий внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).
ОСОБА_1 об'єднаного управління Пенсійного фонду Івано-Франківської області від 07 лютого 2017 року № 7/І-15 позивачці відмовлено у перерахунку, призначеної з 22.12.2016, пенсії з включенням до розрахунку для обчислення пенсії надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач протиправно не включив до розрахунку пенсії позивача інші виплати за грудень 2016 року (компенсацію за невикористану відпустку), з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Такий висновок суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідає нормам матеріального права та фактичним обставинам справи і є правильним, виходячи з наступного:
Пунктом 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пункт 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затверджений Постановою КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622, встановлює, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову ч.2 згаданої статті.
Разом з тим, суд першої інстанції допустив порушення норм процесуального права стягнувши на користь позивача судовий збір з бюджетних асигнувань відповідача, хоча такий повинен бути стягнений з державного бюджету, оскільки пенсійні органи звільнені від сплати судового збору, а тому в цій частині постанова суду підлягає скасуванню.
керуючись ст.ст.160, 195, 197, п.1, 3 ч.1 ст.198, ст.200, п.4 ст.202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області - залишити без задоволення.
Постанову Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2017 року у справі №349/457/17 щодо стягнення судового збору скасувати та в цій частині прийняти нову.
Стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судовий збір в сумі 640,0 грн.
В решті постанову суду залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, є остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_3 судді ОСОБА_4 ОСОБА_5