
Головуючий у 1 інстанції - Чиркін С.М
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2017 року справа №812/640/16
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Ханової Р.Ф.,
при секретареві судового засідання Святодух О.Б.,
представників відповідачів 1, 2: ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянув відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі №812/640/16 за позовом Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного Управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Публічне акціонерне товариство «Луганськтепловоз» (далі ПАТ «Луганськтепловоз») звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (далі СДПІ у м.Луганську), Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС (далі СДП у м.Харкові), Головного Управління Державної казначейської служби України в Харківській області (далі ГУДКСУ в Харківській області), в якому з урахуванням уточненої позовної заяви просив: визнати протиправною бездіяльність СДПІ у м.Луганську, перебіг якої розпочався 2 липня 2015 року та триває, що втілилася у ненаданні до Головного Управління Державної казначейської служби України в Луганській області висновку про відшкодування ПАТ «Луганськтепловоз» податку на додану вартість за травень 2014 року на суму 61491525,00 грн.; зобовязати СДПІ у м. Харкові у п'ятиденний строк з дня ухвалення судом рішення подати ГУДКСУ у Харківській області висновок із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з ПДВ за квітень 2014 року в розмірі 61491525,00 грн. (т.1 а.с. 4-8, т.21 а.с. 127-129).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року зазначений позов ПАТ «Луганськтепловоз» задоволений повністю, а саме: визнано протиправною бездіяльність СДПІ у м. Луганську щодо ненадання висновку про розмір суми бюджетного відшкодування за травень 2014 року на суму 61491525 грн. Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області; зобовязано СДПІ у м. Харкові надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за декларацією з податку на додану вартість за травень 2014 року в розмірі 61491525 грн. ПАТ «Луганськтепловоз» (т. 21 а.с. 256-263).
Відповідач 1 - Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби не погодився з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити у задоволенні позову повністю через порушення норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги обґрунтовані порушенням судом ч.1.та ч.2 ст.99 КАС України та ч.2 п.200.15, ст.200, п.200.13 ст.200ПК України та безпідставне неврахування судом листа СБУ щодо тимчасового зупинення операцій з бюджетними коштами ПАТ «Луганськтепловоз» (т.22 а. с. 44-45).
На апеляційну скаргу від позивача надійшли письмові заперечення, в яких просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін. Наполягає, що господарську діяльність підприємство здійснює в правовому полі законодавства України і має право на бюджетне відшкодування ПДВ. Апеляційний перегляд просить здійснити без представника ( т.22 а. с. 67 72).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року замінено відповідача 1 - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м.Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС на Харківське управління Офісу великих платників Державної фіскальної служби та відповідача 2 - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС на відповідача - Офіс великих платників Державної фіскальної служби у справі №812/640/16 (т.22 а. с. 51).
Представники першого та другого відповідачів в судовому засіданні підтримали доводи апеляційної скарги в повному обсязі, просили її задовольнити.
Колегія суддів заслухала суддю-доповідача, пояснення представників першого та другого відповідачів, вивчила доводи апеляційної скарги за матеріалами справи і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач - ПАТ «Луганськтепловоз» зареєстрований в якості юридичної особи, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрований як платник податку на додану вартість відповідно до витягу №1528054500027 з реєстру платників податку на додану вартість (т.1 а. с. 9,10).
До вересня 2016 року ПАТ «Луганськтепловоз» перебувало на обліку в СДПІ у м. Луганську як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 09.07.2015 № 1528051400090 (т.1 а. с. 11).
Розпорядження Державної фіскальної служби України від 18.09.2016 № 47-р. «Щодо переведення платників податків» платника СДПІ у м. Луганську ПАТ «Луганськтепловоз» переведено на обслуговування до СДПІ у м. Харкові (т.21 а. с. 240-241).
18.06.2014 позивачем в порядку та формі, передбачених пунктом 201.15 статті 201 розділу V Податкового кодексу України до СДПІ у м. Луганську подано податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2014 року ) з додатками, серед яких були розрахунок суми бюджетного відшкодування та заява про повернення суми бюджетного відшкодування в розмірі 61525452,00 грн. (т.2 а. с. 1-4,16,19).
На підставі наказу від 21.04.2015 №34 у період з 20.05.2015 до 26.05.2015 СДПІ у м. Луганську проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ПАТ «Луганськтепловоз» з питань достовірності бюджетного відшкодування та нарахування відємного значення податку на додану вартість за квітень, травень, червень, грудень 2014 року, за результатами якої складено акт від 03.06.2015 № 14/19-0/05763797 (т.1 а. с. 17-45).
Пунктом 4.1 висновків акту перевірки встановлено наступні порушення позивачем:
- п. 198.1, п.198.2 ст.198, пп. 201.6, пп. 201.7, пп. 201.10 статті 201 Податкового кодексу України - завищено суму податкового кредиту за квітень 2014 року у сумі 34927,00 грн., що призвело до завищення відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду у сумі 34927,00 грн.,
-п. 198.3, п. 198.6 ст.198, п. 200.3, п. 200.4 статті 200 Податкового кодексу України - завищено заявлену суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за травень 2014 року на загальну суму ПДВ у розмірі 34927,00 грн. (т.1 а. с. 44 зворотній бік)
Таким чином, в ході перевірки підтверджено суму бюджетного відшкодування за травень 2014 року у розмірі 61491525 грн., не підтверджено 34927 грн. (т.1 а. с. 25 зворотній бік).
09.06.2015 ПАТ «Луганськтепловоз» до СДПІ у м.Луганську подані заперечення №866-197 до акта перевірки, в яких просив анулювати висновки, викладені в акті перевірки, про завищення суми відємного значення між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та бюджетним відшкодуванням за квітень, червень, грудень 2014 року в розмірі відповідно 34927,00 грн., 14450,00 грн. та 1472637,00 грн.; про завищення бюджетного відшкодування за травень, липень 2014 року, січень 2015 року на суму відповідно 34927,00 грн., 14450,00 грн., 1472637,00 грн. (т.1 а. с. 46-49).
11.06.2015 позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за період травень 2014 року, яким зменшено відємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду у розмірі 34927,00 грн., відємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного (податкового) періоду, за вирахуванням позитивного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду у розмірі 34927,00 грн., та суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 34927,00 грн., а також розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, на суму 61491525 грн. (т.1 а.с. 67-73, т.21 а.с. 162-170).
Листом СДПІ у м.Луганську за результатами розгляду заперечень позивача до акту перевірки надано відповідь від 16.06.2015 № 1658110/0/28-05-19 «Про розгляд заперечень» з посиланнями на подання позивачем уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за травень 2014 року (т.1 а.с. 50-53).
Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи і не є спірними.
Спірним у справі є протиправність (правомірність) бездіяльності СДПІ у м. Луганську щодо ненадання висновку про розмір суми бюджетного відшкодування за травень 2014 року на суму 61491525 грн. Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області та як наслідок наявність правових підстав для зобовязання СДПІ у м. Харкові надати ГУДКСУ у Харківській області висновок про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за декларацією з податку на додану вартість за травень 2014 року в розмірі 61491525 грн. ПАТ «Луганськтепловоз».
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі ПК України).
Відповідно із пунктом 14.1 статті 14 Податкового кодексу України у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:
- бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу (підпункт 14.1.18);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156);
- податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (підпункту 14.1.181).
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, повязані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
Згідно з нормами ст.198 Податкового кодексу України:
- право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу (пункт 198.1);
- датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (пункт 198.2);
- податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (пункт 198.3);
- якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (пункт 198.4);
- не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (пункт 198.6).
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 Податкового кодексу України.
Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про звернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації ( п. 200.7 ст.200 ПК України).
Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних (пунктом 200.10 статі 200 Податкового кодексу України).
Згідно з п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Пунктом 200.12 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу (пункт 200.13 статті 200 Податкового кодексу України).
Якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування (пп. «в» п. 200.14 ст. 200 ПК України).
Податковий орган, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податку на додану вартість, у тому числі за бюджетними відшкодуванням, повинен діяти у спосіб, передбачений законом, а саме: за наслідками перевірок, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або відмовити у наданні бюджетного відшкодування надіславши платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначити підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.
На підставі акта перевірки від 03.06.2015 № 14/19-0/05763797 СДПІ у м.Луганську не приймалося податкових повідомлень-рішень, натомість суму бюджетного відшкодування за травень 2014 року в розмірі 61491525,00 грн. за результатами перевірки підтверджено, висновку до органу державної казначейської служби всупереч вимогам статті 200 Податкового кодексу України не надано.
Щодо права Позивача на бюджетне відшкодування суми ПДВ 61491525,00 грн. згідно з декларацією з ПДВ за травень 2014 року суд зазначає наступне.
Сума бюджетного відшкодування в розмірі 61491525,00 грн., заяву про відшкодування якої подано разом з уточнюючим розрахунком від 10.06.2015, складається з сум, сплачених позивачем при придбанні товарів та послуг, по взаємовідносинах з контрагентами:
1) LLC GE Transportation PARTS, США, - 13724812,81 грн, а саме: 631839,21 грн (податкова накладна (далі за текстом ПН) від 01.04.2014 № 702200001/2014/003657); 1276100,55 грн. (ПН від 02.04.2014 № 702200001/2014/003713); 1143,38 грн. (ПН від 03.04.2014 № 702200001/2014/003782); 15181,31 грн. (ПН від 07.04.2014 №702200001/2014/003970); 39631,33 грн. (ПН від 07.04.2014 № 702200001/2014/003969); 1896,24 грн. (ПН від 15.04.2014 № 702200001/2014/004343); 20109,03 грн (ПН від 15.04.2014 № 702200001/2014/004340); по 848041,46 грн. (ПН від 28.04.2014 №702200000/2014/004844; №702200000/2014/004851; №702200000/2014/004853; №702200000/2014/004856; №702200000/2014/004858; №702200000/2014/004859; №702200000/2014/004861; № 702200000/2014/004862); 652472,88 грн. (ПН від 29.04.2014 №702200000/2014/004939); по 1304945,77 грн. (ПН від 29.04.2014 №№702200000/2014/004918; 702200000/2014/004913); по 846107,83 грн. (ПН від 29.04.2014 №№ 702200000/2014/004889; 702200000/2014/004917);
2) ВАТ «Коломенський завод», Росія, - 1742035,06 грн, а саме: 708882,09 грн (ПН від 02.04.2014 № 702200001/2014/003714); 84014,16 грн (ПН від 02.04.2014 №702200001/2014/003715); 236564,06 грн (ПН від 18.04.2014 № 702200001/2014/004485); 214888,11 грн (ПН від 23.04.2014 № 702200001/2014/004645); 497686,64 грн (ПН від 24.04.2014 № 702200001/2014/004679);
3) ВАТ «КОРПОРАЦІЯ НВО «РИФ», Російська Федерація, - 816569,91 грн (ПН від 03.04.2014 № 702200001/2014/003747); 815 594,13 грн (ПН від 28.04.2014 №702200000/2014/004855);
4) ВАТ «Бежицкая сталь», Російська Федерація, м. Брянськ, - 223980,38 грн. (ПН від 03.04.2014 №702200001/2014/003747); 223 980,38 грн. (податкова накладна від 03.04.2014 №702200001/2014/003745); 200747,52 грн. (ПН від 28.04.2014 № 702200000/2014/004875); 200747,52 грн (ПН від 28.04.2014 № 702200000/2014/004884);
5) ТОВ «Техтрейд», Росія, - 35206,56 грн. (ПН від 03.04.2014 №702200001/2014/003757);
6) ТОВ «Електровипрямитель-СПК», РФ, - 654153,34 грн. (ПН від 04.04.2014 №702200001/2014/003798); 837531,83 грн. (ПН від 25.04.2014 № 702200001/2014/004767);
7) ВАТ «Людиновский тепловозостроительный завод», РФ, - 25315,86 грн. (ПН від 04.04.2014 № 702200001/2014/003805);
8) ТОВ «ВЛАДТЕКС-ЭКСПОРТ», Російська Федерація, - 37738,21 грн. (ПН від 07.04.2014 № 702200001/2014/003945);
9) ВАТ «ВНИКТИ», Росія, - 245195,78 грн. (ПН від 07.04.2014 №702200001/2014/003899); 1654,48 грн. (ПН від 07.04.2014 № 702200001/2014/003966); 1350571,76 грн. (ПН від 07.04.2014 № 702200001/2014/003893); 852683,00 грн. (ПН від 09.04.2014 № 702200001/2014/004075); 911975,09 грн. (ПН від 14.04.2014 №702200001/2014/004256); 70780,96 грн. (ПН від 14.04.2014 № 702200001/2014/004263); 35366,29 грн. (ПН від 14.04.2014 № 702200001/2014/004529); 455849,48 грн. (ПН від 14.04.2014 № 702200001/2014/004253); 1209378,84 грн. (ПН від 22.04.2014 №702200001/2014/004574); 823366,05 грн. (ПН від 25.04.2014 № 702200001/2014/004755); 159671,67 грн. (ПН від 25.04.2014 № 702200001/2014/004764); 1234783,86 грн. (ПН від 25.04.2014 № 702200001/2014/004756); 659602,79 грн. (ПН від 28.04.2014 №702200000/2014/004865); 822955,49 грн (ПН від 28.04.2014 № 702200000/2014/004852);
10) ЗАТ «Чебоксарський електроапаратний завод», РФ, м. Чебоксари, - 136180,34 грн (ПН від 10.04.2014 № 702200001/2014/004142);
11) ТОВ «Южно-Уральский механический завод», Російська Федерація, - по 60866,84 грн (ПН від 10.04.2014 №№ 702200001/2014/004146; 702200001/2014/004147; 702200001/2014/004148);
12) ВАТ «Ярославский эл.машиностроительный завод «ЭЛДИН», Росія, - 49882,95 грн (ПН від 14.04.2014 № 702200001/2014/004249);
13) ТОВ «Завод теплообменного оборудования» Філіал № 1, Білорусь, - 708291,62 грн (ПН від 14.04.2014 № 702200001/2014/004258); 632625,44 грн (ПН від 22.04.2014 №702200001/2014/004557); 270329,51 грн (ПН від 24.04.2014 № 702200001/2014/004668); 641443,56 грн (ПН від 28.04.2014 № 702200001/2014/004872);
14) ТОВ «ЭМУ «МОРЯК», Російська Федерація, - 21760,52 грн (ПН від 14.04.2014 №702200001/2014/004274);
15) ТОВ «ОСОБА_4 НПК», Росія, - 169605,82 грн (ПН від 15.04.2014 №702200001/2014/004323);
16) ВАТ «Трансмаш МТЗ», Росія, - 459643,33 грн (ПН від 16.04.2014 №702200001/2014/004394);
17) ТОВ НЭВЗ ПК, Росія, - 68613,79 грн (ПН від 17.04.2014 №702200001/2014/004426); 68593,79 грн (ПН від 17.04.2014 № 702200001/2014/004428);
18) ДООО Ижевский радиозавод-Локомотив, Росія, - 334694,41 грн (ПН від 18.04.2014 № 702200001/2014/004520), 486821,07 грн (ПН від 18.04.2014 № 702200001/2014/004519); 2731312,54 грн (ПН від 18.04.2014 № 702200001/2014/004501);
19) ТОВ «ОСОБА_5 Электромаш», РФ, м. Псков, - 150382,76 грн (ПН від 22.04.2014 № 702200001/2014/004550);
20) ВАТ «Транспневматика», Росія, - 397640,95 грн (ПН від 22.04.2014 №702200001/2014/004556);
21) ЗАТ «Пензенский завод точных приборов», Росія, - 66393,95 грн (ПН від 25.04.2014 № 702200001/2014/004762);
22) ВАТ «Мосавтостекло», Росія, - 222382,48 грн (ПН від 28.04.2014 №702200000/2014/004845);
23) ВАТ «Гомельский литейный завод Центролит», Білорусь, - 24772,49 грн (ПН від 28.04.2014 №702200000/2014/004854);
24) ТОВ «Вертикаль Комплект», - 2560,00 грн (ПН від 22.04.2014 № 36);
25) ПП «СКАРБ-99» - 1120,00 грн (ПН від 22.04.2014 № 32);
26) ТОВ «Полімагніт» - 781,58 грн (ПН від 16.04.2014 № 593);
27) ТОВ «НВП «Спецматеріали» - 1666,50 грн (ПН від 15.04.2014 № 24);
28) ДП «ФЕСТО» - 72501,34 грн (ПН від 10.04.2014 № 28858); 120316,38 грн (ПН від 25.04.2014 № 28948); 52062,80 грн (ПН від 02.04.2014 № 28808);
29) МПП «ЛУМПОС» - 4912,75 грн (ПН від 16.04.2014 № 1); 1411,43 грн (ПН від 16.04.2014 № 2); 3914,47 грн (ПН від 16.04.2014 № 3); 6014,61 грн (ПН від 16.04.2014 № 4);
30) Державне підприємство «ОСОБА_6 регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» - 4077,91 грн (ПН від 09.04.2014 № 653); 491,11 грн (ПН від 09.04.2014 № 652); 631,58 грн (ПН від 09.04.2014 № 654);
31) ТОВ «ОСОБА_5 дім Санмакс» - 1615,28 грн (ПН від 17.04.2014 № 195);
32) ТОВ «Торгівельно-промисловий дім «Зварювання» - 7854,00 грн (ПН від 23.04.2014 № 172); 1250,00 грн (ПН від 29.04.2014 № 196);
33) ТОВ «Мідгард-ТС» - 1972,20 грн (ПН від 25.04.2014 № 11);
34) ТОВ «Східні ресурси» - 15781,34 грн (ПН від 17.04.2014 № 1156); 17279,74 грн (ПН від 23.04.2014 № 1470); 17262,53 грн (ПН від 23.04.2014 № 1468); 70087,41 грн (ПН від 24.04.2014 № 1590); 16034,99 грн (ПН від 02.04.2014 № 125); 15 619,15 грн (ПН від 02.04.2014 № 127); 1345,01 грн (ПН від 02.04.2014 № 129); 15 970,30 грн (ПН від 03.04.2014 № 216); 30901,50 грн (ПН від 04.04.2014 № 302); 15 801,75 грн (ПН від 04.04.2014 № 301); 15801,75 грн (ПН від 07.04.2014 № 393); 31 313,52 грн (ПН від 08.04.2014 № 509); 38179,15 грн (ПН від 08.04.2014 № 508); 16 012,44 грн (ПН від 08.04.2014 № 507); 18147,43 грн (ПН від 15.04.2014 № 950); 35 488,66 грн (ПН від 15.04.2014 № 951); 16602,37 грн (ПН від 11.04.2014 № 755); 32 467,18 грн (ПН від 11.04.2014 № 754); 35488,66 грн (ПН від 16.04.2014 № 1063); 18 147,43 грн (ПН від 16.04.2014 № 1062); 73680,18 грн (ПН від 16.04.2014 №1061);
35) ТОВ НТЦ «Промислове обладнання та технології» - 2 237,50 грн (ПН від 09.04.2014 № 157);
36) ТОВ «НВП «Оріон-К» - 1335,00 грн (ПН від 15.04.2014 № 5);
37) ПАТ «АСОЦІАЦІЯ ОКО» - 1429,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 9);
38) ТОВ НВП «ІНКОС» - 2895,63 грн (ПН від 11.04.2014 № 8);
39) ПП «Фірма Природа» - 2575,58 грн (ПН від 10.04.2014 № 10);
40) ТОВ «Торгівельний Дім РТД» - 508,16 грн (ПН від 15.04.2014 № 42);
41) Державне підприємство «Донецький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» - 528,77 грн (ПН від 17.04.2014 № 1822);
42) ПП «АРТУС-БРОКЕР» - 657,05 грн (ПН від 22.04.2014 № 116); 2 109,16 грн (ПН від 23.04.2014 № 128); 2109,16 грн (ПН від 02.04.2014 № 26); 803,00 грн (ПН від 11.04.2014 № 77); 695,18 грн (ПН від 14.04.2014 № 88); 2 109,16 грн (ПН від 18.04.2014 № 111);
43) ТОВ «ХАРТІ» - 1 576,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 359); 7 347,95 грн (ПН від 22.04.2014 № 309);
44) ПАТ «Харківський канатний завод» - 464,75 грн (ПН від 09.04.2014 № 48);
45) ТОВ «ОСОБА_5 Дім «Содружество» - 15 792,53 грн (ПН від 24.04.2014 № 1559);
46) Дочірнє підприємство «НАБАТ» - 1 266,67 грн (ПН від 22.04.2014 № 162);
47) Державне підприємство завод «Електроважмаш» - 284 043,40 грн (ПН від 15.04.2014 № 100); 963 351,76 грн (ПН від 15.04.2014 № 99); 151644,29 грн (ПН від 15.04.2014 № 101); 12 047,15 грн (ПН від 15.04.2014 № 102); 574 077,79 грн (ПН від 02.04.2014 № 17); 574 077,79 грн (ПН від 09.04.2014 № 45); 151 644,29 грн (ПН від 09.04.2014 №46); 963 351,76 грн (ПН від 09.04.2014 № 54); 216 449, 32 грн (ПН від 09.04.2014 № 47); 1 148 155,58 грн (ПН від 11.04.2014 № 73);
48) Національний науковий центр «Інститут метрології» - 940,00 грн (ПН від 22.04.2014 № 194);
49) ТОВ «Лізинг Інвест» - 4 094,81 грн (ПН від 15.04.2014 № 41); 984,13 грн (ПН від 24.04.2014 № 131);
50) ПП «КАМАЗ-МАЗ-ЗАПЧАСТИНА» - 687,18 грн (ПН від 18.04.2014 № 113);
51) ТОВ Торгівельно-промислова компанія «ТЕРРА» - 16 236,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 5);
52) ТОВ «Інженерний центр промислової безпеки» - 661,97 грн (ПН від 28.04.2014 №182);
53) МКП «Новація» - 10 364,00 грн (ПН від 23.04.2014 № 170);
54) ТДВ «Чернівецький хімічний завод» - 10 800,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 162);
55) ТОВ «ЛУГАНСЬК-АЛЬТЕРА» - 4 513,31 грн (ПН від 09.04.2014 № 23); 22 648,10 грн (ПН від 09.04.2014 № 24); 45 506,22 грн (ПН від 09.04.2014 № 26); 25 403,49 грн (ПН від 09.04.2014 № 25);
56) Приватне проектно-виробниче підприємство «Техпроект» - 25 728,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 17);
57) ТОВ НВФ «Ультракон» - 1 449,60 грн (ПН від 09.04.2014 №11);
58) ТОВ «САММІТ» - 460,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 798);
59) ПрАТ «Луганськкомуншляхбуд» - 11 730,17 грн (ПН від 25.04.2014 № 7);
60) ПАТ «Електромашина» - 77 490,00 грн (ПН від 24.04.2010 № 31); 95 285,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 32); 95 940, 00 грн (ПН від 10.04.2014 № 12); 214 020,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 14); 110 330,00 грн (ПН від 09.04.2014 №15); 17 473,33 грн (ПН від 10.04.2014 №13); 30 090,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 11);
61) ТОВ «БЦ «АЯКС» - 1 127,00 грн (ПН від 24.04.2014 № 42); по 2 946,07 грн (ПН від 01.04.2014 № 1; від 02.04.2014 № 3); по 1 183,00 грн (ПН від 23.04.2014 № 36; від 23.04.2014 № 37);
62) ПП «ЛУГПАК» - 949,38 грн (ПН від 22.04.2014 № 147);
63) ПП «ЮНІКС» - 1 666,25 грн (ПН від 22.04.2014 № 753);
64) ТОВ «НВП «ІНТЕКО» - 47 261,76 грн (ПН від 02.04.2014 № 2);
65) ТОВ «Епіцентр К», «Будівельно-господарський гіпермаркет «Епіцентр К» №2, м.Луганськ 2 177,91 грн (ПН від 26.04.2014 № 4332/038); 886, 71 грн (ПН від 01.04.2014 №3218/038); 823,67 грн (ПН від 12.04.2014 № 3732/038); 703,51 грн (ПН від 17.04.2014 №3991/038);
66) ТОВ «БУЛАТ МЕТАЛ» - 2 631,99 грн (ПН від 24.04.2014 № 48);
67) ДП «Донецька залізниця» - 2 722,39 грн (ПН від 15.04.2014 № 36/411);
68) ТОВ СП «Українсько-російський електротехнічний торговий дім» - 1 080,00 грн (ПН від 25.04.2014 № 21); 588,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 6);
69) ПП «ФЕНІКС-2008» - 1 750,00 грн (ПН від 11.04.2014 № 14);
70) ТОВ «НВП «АЛЬФА» - 8 432,16 грн (ПН від 29.04.2014 № 187);
71) ТОВ «ОСОБА_6 Транспортна компанія-0777» - 2791,67 грн (ПН від 23.04.2014 № 309);
72) ТОВ «Мір Снабженія» - 2 711,12 грн (ПН від 23.04.2014 № 5846);
73) ТОВ НВФ «Арко» ЛТД 28 137,34 грн (ПН від 24.04.2014 № 51); 28 137,34 грн (ПН від 09.04.2014 № 46);
74) ПП «ОСОБА_6 виробнича, юридична і торгова фірма «ІРІС» - 1 179,73 грн (ПН від 22.04.2014 № 154);
75) ТОВ «Ді Пі ОСОБА_7» Структурний підрозділ № 7 3 933,33 грн (ПН від 01.04.2014 № 12/7); 3 195, 83 грн (ПН від 04.04.2014 № 49/7); 2 360,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 100/7); по 3 933,33 грн (ПН від 15.04.2014 № 202/7); від 11.04.2014 № 149/7);
76) ТОВ «СПЕЦВОСТОК-СЕРВІС» - 2 747,92 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 1 438,40 грн (ПН від 03.04.2014 № 6); 5 986,83 грн (ПН від 07.04.2014 № 7); 1 296,00 грн (ПН від 02.04.2014 № 5); 4 206,00 грн (ПН від 07.04.2014 № 8); 2 067,70 грн (ПН від 07.04.2014 № 9);
77) ОСОБА_8 720,00 грн (ПН від 03.04.2014 № 10);
78) ДП «Держзовнішінформ» - 1 200,00 грн (ПН від 01.04.2014 № 3856);
79) Дочірнє підприємство «ТРАНСМАШІНВЕСТ» ПАТ «Луганськтепловоз» - 7 833, 65 грн (ПН від 01.04.2014 №3); 7 716,02 грн (ПН від 04.04.2014 №13); 15 432,77 грн (ПН від 02.04.2014 № 7); 12 264,10 грн (ПН від 02.04.2014 № 8); 12 004,03 грн (ПН від 01.04.2014 №2); 7 454, 88 грн (ПН від 08.04.2014 № 17); 11 691,22 грн (ПН від 08.04.2014 №16); 15 411,38 грн (ПН від 09.04.2014 № 19); 14 861,16 грн (ПН від 10.04.2014 № 24); 5943,29 грн (ПН від 15.04.2014 №28); 1 246,92 грн (ПН від 15.04.2014 № 33); 9 164,22 грн (ПН від 16.04.2014 № 38); 13349,95 грн (ПН від 14.04.2014 № 311); 1 432,85 грн (ПН від 17.04.2014 №44);
80) Дочірнє підприємство «ТОЧЛИТ» ПАТ «Луганськтепловоз» - 9 854,52 грн (ПН від 02.04.2014 № 5); по 19 709,04 грн (ПН від 03.04.2014 №7; від 04.04.2014 № 11); 4 004,25 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 9 854,52 грн (ПН від 09.04.2014 № 24); 19 709,04 грн (ПН від 08.04.2014 № 18); 19 708,87 грн (ПН від 10.04.2014 № 29);
81) ТОВ «НВП «Телсис» - 16 500,80 грн (ПН від 01.04.2014 № 24);
82) ТОВ «Резинпромснаб» - 6 984,20 грн (ПН від 07.04.2014 № 12);
83) ТОВ «ЛТЕК-ТРАНС» - 716,33 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 714,50 грн (ПН від 12.04.2014 № 202); 733,33 грн (ПН від 02.04.2014 №39); 764,33 грн (ПН від 04.04.2014 № 76); 1 156, 67 грн (ПН від 01.04.2014 № 2); 706, 50 грн (ПН від 11.04.2014 № 196); 1 416,67 грн (ПН від 10.04.2014 №173);
84) ТОВ «Тайфу-Метеор» - 7 244, 60 грн (ПН від 02.04.2014 № 1);
85) ПАТ «СТАЛЬ» - 118 046,31 грн (ПН від 04.04.2014 № 20); 46 339, 20 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 92 605, 92 грн (ПН від 15.04.2014 № 79); 26 257,63 грн (ПН від 11.04.2014 №60); 46 339,20 грн (ПН від 10.04.2014 № 51); 129 032,96 грн (ПН від 14.04.2014 № 69); 20 381,16 грн (ПН від 14.04.2014 № 68); 156 707,40 грн (ПН від 16.04.2014 № 91); 61 420,67 грн (ПН від 17.04.2014 № 99); 347 544,00 грн (ПН від 17.04.2014 № 97);
86) ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Металоторг» - 669,71 грн (ПН від 03.04.2014 № 16); 775,00 грн (ПН від 03.04.2014 № 12);
87) ТОВ Фірма «Титан» - 5362,08 грн (ПН від 08.04.2014 № 149);
88) ТОВ «Підприємство інформаційних технологій «Протон» - 7099,50 грн (ПН від 02.04.2014 № 4); 25 328,11 грн (ПН від 02.04.2014 № 3);
89) ТОВ «Юнікос» - 15 250,00 грн (ПН від 02.04.2014 № 7);
90) ТОВ «Солді-Донбас» - 9 012,22 грн (ПН від 07.04.2014 № 228);
91) ТОВ «Луг-Тепло-Електро-Комплект» - 17 453, 31 грн (ПН від 03.04.2014 № 19);
92) Іноземне підприємство «ОСОБА_5 дім ЄПК-Запоріжжя» - 5 095,08 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 36 137,70 грн (ПН від 11.04.2014 № 49); 31 873,81 грн (ПН від 15.04.2014 № 56);
93) ТОВ Видавничий Дім «Майбутнє» - 14 950,00 грн (ПН від 04.04.2014 № 1);
94) ТОВ «Укргазпромсервіс» - 1 351,81 грн (ПН від 09.04.2014 № 26);
95) ПАТ «Гумові-технічні вироби» - 7 207,20 грн (ПН від 03.04.2014 № 7);
96) ТОВ «ЛУЧ» - 1 397,50 грн (ПН від 28.03.2014 № 61);
97) ТОВ «ОСОБА_5 Дім «ВІКТЕР-ПЛЮС» - 536,38 грн (ПН від 08.04.2014 № 149);
98) ТОВ «Альфа-Метал-Компані» - 2 775,00 грн (ПН від 04.04.2014 № 9704); 9 111,00 грн (ПН від 18.04.2014 № 41904);
99) ТОВ «Мегафарб» - 57 552, 32 грн (ПН від 27.03.2014 № 63);
100) ТОВ «ОСОБА_6 виробничо-екологічна фірма «ЗЕФИР» - 2 371, 16 грн (ПН від 02.04.2014 № 5);
101) ДП «ОСОБА_6 експертно-технічний центр Держпромнагляду України» - 656,31 грн (ПН від 09.04.2014 № 162);
102) ПрАТ «Дніпропетровський інженерно-технічний центр «Контакт» - 905,40 грн (ПН від 31.03.2014 № 548);
103) ТОВ «ІНТЕРПАЙП Україна» - 25919,18 грн (ПН від 27.03.2014 № 7292170); 27393,44 грн (ПН від 26.03.2014 № 726970); 27773,76 грн (ПН від 19.03.2014 № 7118170); 31 030,75 грн (ПН від 02.04.2014 №4661170); 4 393,82 грн (ПН від 07.04.2014 № 4681170);
104) ТОВ «ФКС ІНДАСТРІ» - 2 591, 37 грн (ПН від 10.04.2014 № 78);
105) ТОВ «ВКФ «Електрокомфорт» - 1102,08 грн (ПН від 03.04.2014 № 9); 871, 58 грн (ПН від 02.04.2014 № 6);
106) ТОВ «ОСОБА_5 дім «Укрметторг» - 68 010,00 грн (ПН від 27.03.2014 № 7);
107) Асоціація незалежних експертів України «Укрексперт» - 1 647,62 грн (ПН від 09.04.2014 № 43);
108) ТОВ «Метінвест-Україна» - 26 692,63 грн (ПН від 31.03.2014 № 1510);
109) «Міське комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації» - 1 194,43 грн (ПН від 15.04.2014 № 31); 1 666, 27 грн (ПН від 15.04.2014 № 32);
110) КП «ОСОБА_6 центр утилізації відходів» - 750,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 913); 2 081,15 грн (ПН від 02.04.2014 №96);
111) ТОВ «КЕДО» - 2 082,50 грн (ПН від 11.04.2014 № 20);
112) ТОВ «Завод Луганськелектро» - 9 243,00 грн (ПН від 08.04.2014 № 10); 1 189,88 грн (ПН від 10.04.2014 № 11);
113) ТОВ Фірма «Промпостачсервіс» - 3 185,50 грн (ПН від 03.04.2014 № 39);
114) ТОВ «Валтекс-маркетинг Плюс» - 4 922,21 грн (ПН від 09.04.2014 № 37);
115) ТОВ «Бізнес-Альянс» - 2 461,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 54);
116) ТОВ «Фарбмастер-Луганськ» - 1 241,38 грн (ПН від 09.04.2014 № 24); 2 017,51 грн (ПН від 09.04.2014 № 26); 672,50 грн (ПН від 11.04.2014 № 30);
117) ТОВ «Медіум-Сталь» - 5 783, 89 грн (ПН від 11.04.2014 № 6);
118) ТОВ «Лідерсталь» - 4 448, 80 грн (ПН від 03.04.2014 № 4);
119) Підприємство «ТЕЦМ-АЛЬЯНС» ХОО ВОІ «СОІУ» - 2 279,00 грн (ПН від 10.04.2014); 2 279, 00 грн (ПН від 14.04.2014 № 102);
120) ПАТ Лугцентрокуз ім. С.С. Монятовського 50796,00 грн (ПН від 11.04.2014 №49); 45330,48 грн (ПН від 09.04.2014 № 35); 59 278,32 грн (ПН від 11.04.2014 № 48);
121) ПрАТ «НВЦ «Трансмаш» - 22 520,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 23);
122) ТОВ «Вольф-Транс» - 541,67 грн (ПН від 10.04.2014 № 4); 583,33 грн (ПН від 03.04.2014 № 1);
123) ОСОБА_9 583,33 грн (від 08.04.2014 № 7); 958,33 грн (ПН від 05.04.2014 № 6);
124) ПП «Комерційна фірма «АС-ТРАНС» - 865,00 грн (ПН від 05.04.2014 № 8); 797, 00 грн (ПН від 04.04.2014 № 6); 866,67 грн (ПН від 01.04.2014 № 1); 725,00 грн (ПН від 01.04.2014 № 2); 708,33 грн (ПН від 01.04.2014 № 3); 733,33 грн (ПН від 02.04.2014 № 4); по 700,00 грн (ПН від 11.04.2014 № 16; від 14.04.2014 № 18; від 11.04.2014 № 15); 666,67 грн (ПН від 10.04.2014 № 12); 720,00 грн (ПН від 08.04.2014 № 9); 708,33 грн (ПН від 09.04.2014 № 11); 716, 67 грн (ПН від 11.04.2014 № 17);
125) ТОВ «ВКФ «Труботехніка» - 27 972, 00 грн (ПН від 27.03.2014 № 1);
126) ТОВ «Інвестмаш» - 56 252,23 грн (ПН від 03.04.2014 № 27); 2 254,19 грн (ПН від 05.04.2014 № 45);
127) ТОВ «Онікс Транслайн» - 1 308,33 грн (ПН від 04.04.2014 № 15); по 716, 50 грн (ПН від 01.04.2014 № 2; від 01.04.2014 № 3); 1 166,67 грн (ПН від 07.04.2014 № 24);
128) ТОВ «Оляна» - 3 264,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 18);
129) ПАТ «Запорізький завод зварювальних флюсів та скловиробів» - 4 908,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 64);
130) ТОВ «Укрбізнес-Альянс» - 468,42 грн (ПН від 11.04.2014 № 422);
131) ТОВ «Транспортник» - 1 709,26 грн (ПН від 07.04.2014 № 8);
132) ТОВ «Аліот Логістик» - 1 583,17 грн (ПН від 07.04.2014 № 12);
133) ТОВ «Компанія Транспеле» - 633,33 грн (ПН від 12.04.2014 № 300);
134) ТОВ «Альцест-Луганськ» - 1 770,42 грн (ПН від 15.04.2014 № 5421037);
135) Міжнародний консорціум «Енергозберігання» - 168 000,00 грн (ПН від 03.04.2014 № 1);
136) ТОВ «НВП «Укрпромвпровадження» - 387 455,41 грн (ПН від 04.04.2014 № 69);
137) ТОВ «ВО «Укрспецкомплект» - 1 716,00 грн (ПН від 09.04.2014 № 16);
138) ТОВ «ТПП «Станкоресурс» - 633,00 грн (ПН від 10.04.2014 № 23);
139) ТОВ «ДОН-ТЕРМІНАЛ» - 11 047,10 грн (ПН від 10.04.2014 № 291); 9 174,00 грн (ПН від 15.04.2014 № 374);
140) ПП «НВП «Пром-Сервіс» - 947,93 грн (ПН від 02.04.2014 № 3);
141) КП «Метиз» - 80 357,66 грн (ПН від 09.04.2014 № 14);
142) ТОВ «Редакція газети «ОСОБА_6 правда» - 666,67 грн (ПН від 16.04.2014 № 17);
143) ПП «Промрозвиток» - 2 348,28 грн (ПН від 15.04.2014 № 17);
144) ТОВ «ОСОБА_5 дім ТМХ» - 90 500,00 грн (ПН від 01.04.2014 № 2); 55 928,24 грн (ПН від 02.04.2014 № 3); 301 071,96 грн (ПН від 03.04.2014 № 4); 467 695,90 грн (ПН від 08.04.2014 № 5);
145) ФОП ОСОБА_10 720,00 грн (ПН від 18.04.2014 № 5).
Позивач не отримав суму бюджетного відшкодування ПДВ за травень 2014 року згідно уточнюючого розрахунку від 10.06.2015 в розмірі 61491525,00 грн., що підтверджується довідкою про суму залишку бюджетного відшкодування податку на додану вартість за звітний період, згідно якої залишок бюджетної заборгованості за звітний період травень 2014 року станом на 01.07.2016 становить 61490525,00 грн. (т.2 а. с. 221).
З огляду на викладене, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про визнання протиправною бездіяльності СДПІ у м.Луганську щодо невиконання встановленого Податковим кодексом України обовязку щодо надання органам державного казначейства висновку із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету на рахунок позивача.
Щодо позовних вимог про зобовязання СДПІ у м. Харкові у пятиденний строк з дня ухвалення судом рішення подати ГУ ДКСУ у Харківській області висновок із зазначенням суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з ПДВ за травень 2014 року, в розмірі 61491525,00 грн.
Суд вважає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права належним, оскільки у постанові Верховного суду України від 12.07.2016 у адміністративній справі №826/2184/15 за позовом ТОВ «АТ «Каргілл» до МГУ ДФС, Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності та стягнення коштів колегією суддів зроблено правовий висновок, що оспорюване рішення Вищого адміністративного суду України, яким залишено в силі рішення суду першої інстанції про задоволення позовних вимог у частині стягнення бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ, є помилковим з огляду на те, що така вимога позивача не є правильним способом захисту прав платника ПДВ. У цьому випадку правильним способом захисту позивача є вимога про зобов'язання відповідача до виконання покладених на нього законом і підзаконними актами обов'язків щодо надання органу державної казначейської служби висновку щодо суми, яка підлягає відшкодуванню з бюджету.
Колегія суддів також зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, що виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність субєкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося б примусове виконання рішення».
Отже, СДПІ у м.Луганську, правонаступником якого є Офіс великих платників Державної фіскальної служби не виконано обовязок, визначений статтею 200 Податкового кодексу України, щодо проведення камеральної перевірки правильності суми бюджетного відшкодування після подання позивачем уточнюючого розрахунку 11.06.2015.
Відповідно до п. 200.17 ст. 200 ПК України джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи бюджету, до якого сплачується податок. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.
За приписами статті 48 Бюджетного кодексу України застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України операцій з коштами державного бюджету.
Згідно з пункту 4 частини четвертої Положення про Державне казначейство України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1232, казначейство відповідно до покладених на нього завдань проводить безспірне списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевого бюджетів і бюджетних установ, за рішенням, яке було прийняте державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування.
Відповідно до підпункту 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 02.07.1997 № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001 № 200/86) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Також є неприйнятними доводи відповідача в апеляційній скарзі на пропущення позивачем строку звернення до суду, з огляду на норми п.102.5 ст. 102 ПК України, яким визначений строк звернення за поверненням надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування. Позивач звернувся до суду з позовом 14.06.2016 року, тобто в межах зазначеного строку, після надання 10.06.2015 року уточнюючого розрахунку.
Доводи відповідача щодо можливості здійснення бюджетного відшкодування підприємству лише після повернення м. Луганська під контроль державної влади України, оскільки ПАТ «Луганськтепловоз»є неприйнятними. Оскільки підприємство перереєструвалося 25.06.2015 на підконтрольній державній владі України території, сплачує податки, збори та обовязкові платежі до бюджетів всіх рівнів, що підтверджується довідкою СДПІ у м.Харкові. У підприємства відсутня заборгованість з податків, зборів, платежів, має відкриті в українських банках рахунки, і законодавчо не передбачено можливості відмови підприємству у бюджетному відшкодуванні сум ПДВ через знаходження потужностей виробництва платника податків на тимчасово непідконтрольній українській владі території (т.21 а. с. 38).
Посилання відповідача на лист СБУ щодо тимчасового зупинення операцій з бюджетними коштами ПАТ «Луганськтепловоз» також є неприйнятним, оскільки відповідач не надав доказів про те, що СБУ заборонив відповідачеві надавати висновок про повернення суми бюджетного відшкодування позивачу.
З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, які регулюють спірні відносини, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про визнання протиправною бездіяльність СДПІ у м. Луганську щодо ненадання висновку про розмір суми бюджетного відшкодування за травень 2014 року на суму 61491525 грн. Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області та зобовязання СДПІ у м. Харкові надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за декларацією з податку на додану вартість за травень 2014 року в розмірі 61491525 грн. ПАТ «Луганськтепловоз».
Отже, спір за суттю вимог судом першої інстанції вирішений вірно, з дотриманням норм матеріального та процесуального закону, підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.
Ухвала в повному обсязі складена 23 серпня 2017 року.
Керуючись ст.72 ч.1, ст.122-1, ст.195 ч.1, ст. 196, ст.198 ч.1 п.1, ст.200, ст.205 ч.1 п.1, ст. 206, ст. 212, ст. 254 ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2017 року у справі №812/640/16 за позовом Публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного Управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня її складення в повному обсязі.
Головуючий Л.А. Василенко
Судді: А.В. Гайдар
ОСОБА_11