Постанова № 68449863, 16.08.2017, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
16.08.2017
Номер справи
904/1236/17
Номер документу
68449863
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.08.2017 року Справа № 904/1236/17

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Верхогляд Т.А. (доповідач) суддів: Білецької Л.М., Пархоменко Н.В.,

секретар судового засідання: Ковзіков В.Ю.

представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 голова правління;

від відповідача-2: ОСОБА_2 представник, довіреність №3/4-22 від 05.01.2017 року;

від третьої особи: ОСОБА_2 представник, довіреність №7/10-2553 від 28.12.2016 року;

представник відповідача-1 не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином;

розглянувши апеляційну скаргу Комунального підприємства "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.04.2017 року у справі №904/1236/17

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай", м. Дніпро

до відповідача-1 Комунального підприємства "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради, м. Дніпро

відповідача-2 Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради, м. Дніпро

третя особа без самостійних вимог на предмет спору Дніпровська міська рада, м. Дніпро

про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 25.04.2017 року у справі №904/1236/17 (суддя Кеся Н.Б.) позов задоволено частково.

Зобов'язано Комунальне підприємство "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради (і.к. 21852055) у 20-ти денний термін створити комісію для визначення технічного стану об'єкта - багатоквартирного житлового будинку №129Б по проспекту Олександра Поля у м.Дніпро відповідно до Розділу 2 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13, з метою визначення в натурі технічного стану об'єкта (житлового будинку) та складання відповідного Акту його технічного стану (підстава - Розділ 2 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005р №76).

Зобов'язано Комунальне підприємство "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради передати правлінню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" (і.к. 40525407) оригінали або належним чином завірені копії:

а) плану та меж земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані (прибудинкової території), виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від09.04.1998р№56);

б) паспорт об'єкта та земельної ділянки (прибудинкової території). У разі відсутності зазначеної технічної документації, - зобов'язати Відповідачів відновити її за власний рахунок документи, у відповідності до ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", та пункту 2.3. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13.

Зобов'язано Комунальне підприємство "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради передати правлінню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" (і.к. 40525407) діючі на даний момент та належним чином оформлені технічні паспорти на ліфти (ліфтове господарство) будинку 129Б по проспекту Олександра Поля, які повинні відповідати Правилам будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008р. №190. У разі відсутності у Відповідачів вищезазначеної технічної документації - зобов'язати їх відновити таку документацію за свій рахунок, згідно ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", пункту 2.3. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13, та передати її Позивачу.

Зобов'язано Комунальне підприємство "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради передати правлінню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" (і.к. 40525407):

а) схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення (за останні 2 роки);

б) виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення), за останні 2 роки;

в) протоколи виміру опору ізоляції електромереж (за останні 2 роки);

г) протоколи огляду системи вентиляції (за останні 2 роки).

У разі відсутності у Відповідачів вищезазначеної технічної документації - зобов'язати їх відновити таку документацію за свій рахунок, згідно ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", пункту 2.3. Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13, та передати її Позивачу.

Зобов'язано Комунальне підприємство "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради передати правлінню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" (і.к. 40525407) оригінали або належним чином завірені копії:

а) кошториси, описи робіт з поточного ремонту за період 2010-2017рр. та капітального ремонту за період 2007 - 2017рр.;

б) плани на ремонт дому та титульних листів на будинок з 2009-2016рр., складені Відповідачами у відповідності до пп. 3.3., 3.4. пункту 3 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13.

Стягнуто з Комунального підприємства "Житлове господарство Центрального району" Дніпровської міської ради на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ОСОБА_3 8000,00 грн. судового збору.

В задоволенні позовних вимог щодо Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради відмовлено.

10.05.2017 року були видані судові накази.

Рішення мотивовано тим, що позивач у законний спосіб, згідно вимог ст. ст. 1, 12, 22 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", п.8 ч.1 ст.1, ч.1 ст.9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд" прийняв рішення про самозабезпечення та самоуправління, а відповідач-1 як балансоутримувач, безпідставно ухиляється від покладених на нього обовязків у звязку з передачею житлового будинку в управління позивача. Тому суд вважав, що відносно відповідача-1 позов підлягає задоволенню.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог до відповідача-2, суд послався на те, що чинне законодавство не зобовязує Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради безпосередньо приймати участь в процедурі передачі будинку в управління та передачі позивачу відповідної документації.

Не погоджуючись з рішенням господарського суду, відповідач-1 оскаржив його в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі апелянт зазначає на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд вважав встановленими.

Вважає, що рішення винесено з порушення норм матеріального та процесуального права.

Зазначає, що суд першої інстанції розглянув справу за відсутності відповідача-1, не задовольнив клопотання про відкладення розгляду справи, що на думку скаржника, порушує норми ст.77 Господарського процесуального кодексу України.

Скаржник зазначає, що висновок суду про те, що відповідач-1 є колишнім балансоутримувачем будинку 129Б по пр. О. Поля в м. Дніпро, суперечить довідці КП "ЖГ Центрального району" від 23.05.2017 року №10/77, якою зазначено, що станом на 23.05.2017 року балансоутримувачем житлового будинку 129Б по пр. О. Поля в м. Дніпро є КП "ЖГ Центрального району" Дніпровської міської ради, власник будинку територіальна громада міста Дніпра в особі Дніпровської міської ради.

Отже, на думку відповідача-1, без рішення власника - Дніпровської міської ради, без наявності розробленого і затвердженого Порядку списання з балансу органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, скаржник не має повноважень на списання житлового будинку за вищезазначеною адресою і не має повноважень на передачу позивачу необхідної документації.

Просить рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.04.2017 року скасувати, апеляційну скаргу задовольнити.

У відзиві на апеляційну скаргу, позивач спростовує її доводи. Просить залишити оскаржуване судове рішення без змін як законне та обґрунтоване.Представник відповідача-1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача-2 підтримав доводи апеляційної скарги.

Враховуючи, що матеріали справи містять докази повідомлення відповідача-1 про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги, правова позиція апелянта викладена його представником у судовому засіданні26/07/2017 року, неявка скаржника не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду даної справи, судова колегія вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши докази, перевіривши повноту встановлення господарським судом обставин справи та правильність їх юридичної оцінки, заслухавши представників сторін, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" обєднання співвласників багатоквартирного будинку (далі-обєднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами (ч.1 ст. 4 даного Закону.

Згідно зі ст. 12 вищевказаного Закону управління багатоквартирним будинком здійснює обєднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Обєднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом обєднання.

Судом встановлено, що 01.06.2016 року було проведено державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" та внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідний запис за №1224102000077014.

23.06.2016 року ОСББ "Сосновий Гай" на адресу КП ЖРЕП Кіровського району направило заяву, в якій повідомило про утворення та реєстрацію ОСББ та просило КП ЖРЕП Кіровського району надати правлінню ОСББ технічну документацію на будинок для ознайомлення, відповідно до переліку, визначеному розділом 2 (Порядок прийняття об'єкта в управління) Правил управління будинком, затверджених Наказом №13 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року.

Згідно з протоколом загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосновий Гай" за адресою: м.Дніпро, проспект Олександра Поля 129 Б від 15.09.2016 року № 02 членами ОСББ прийнято рішення, зокрема:

-про взяття будинку у власне управління ОСББ "Сосновий Гай" на правах співвласників будинку для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку шляхом самозабезпечення;

-розірвати з 01.01.2017 року договори з КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР по утриманню будинку та прибудинкової території, та припинити з 01.01.2017 року сплату нарахувань КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР за утримання будинку та прибудинкової території; уповноважити голову правління ОСББ "Сосновий Гай" на повідомлення про таке рішення КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР;

-утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку, користування спільним майном в ньому, включаючи поточний ремонт, а також утримання прибудинкової території задовольняти самостійно, шляхом самозабезпечення:

-самозабезпечення ОСББ "Сосновий Гай" здійснювати починаючи з 01.12.2016 року;

-уповноважити голову правління ОСББ "Сосновий Гай" на укладання договорів з ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" та ПрАТ "ПЕЕМ Центральна Енергетична Компанія" на поставку електричної енергії для забезпечення потреб ОСББ "Сосновий Гай" (за окремим обліком);

-визначити ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", КП "Дніпроводоканал" ДМР, КП "ТПТЄ "Теплотранс", ТДВ "Дніпрокомунтранс" виконавцями житлово-комунальних послуг на підставі договорів між власниками квартир та нежитлових приміщень, та інші.

Про прийняття вказаного рішення відповідачу-1 направлено лист від 31.10.2016 року.

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, обєднання за рішенням загальних зборів має право, зокрема, задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обовязків співвласників, повязаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Частиною 1 ст. 9 даного Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - обєднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації обєднань співвласників багатоквартирного будинку).

Відповідно до п.12 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13 (далі-Правила), управління будинком - це дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження їх споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Функції з управління будинком та забезпечення його належної експлуатації власники, співвласники або за їх дорученням балансоутримувач здійснюють самостійно чи через особу, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком (далі - управитель).

Відповідно до п. 1.3 зазначених Правил управління будинком передбачає виконання таких функцій: планування заходів щодо збереження та сталого функціонування об'єкта, наданого в управління, та організацію забезпечення потреб мешканців об'єкта в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог пункту 3.3 цих Правил ведення передбаченої законодавством звітності, а також технічної документації щодо стану, утримання та експлуатації об'єкта відповідно до вимог пункту 3.6 цих Правил; організацію належної експлуатації та утримання об'єкта відповідно до його цільового призначення згідно з вимогами пунктів 3.7, 3.8 цих Правил; організацію забезпечення потреб мешканців об'єкта в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно з вимогами пунктів 3.9-3.11 цих Правил; організацію роботи з мешканцями об'єкта згідно з вимогами пунктів 3.12, 3.13 цих Правил; проведення заходів щодо енергозбереження.

Пунктом 1.4 вказаних Правил встановлено, що особою, що здійснює управління будинком, є: у разі самоуправління будинком - власники, співвласники будинку, створені ними органи, організації та об'єднання або балансоутримувач чи будь-яка інша особа, яка уповноважена від імені власників, співвласників будинку виконувати функції з управління будинком Відповідно до ч.2 Правил для приймання-передачі об'єкта в управління утворюється відповідна комісія у складі представників попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, власників, співвласників та особи, що буде здійснювати управління будинком. Комісію очолює представник сторони, яка приймає. Комісія визначає технічний стан об'єкта відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі об'єкта в управління (з управління) (далі - акт приймання-передачі об'єкта). Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі об'єкта, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони - юридичної особи.

Згідно з п.2.2 вищевказаних Правил при передачі об'єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах):

-щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:

-план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 №56 (z0393-98 ), зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за № 393/2833;

-паспорт об'єкта та земельної ділянки;

-проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта;

-акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;

схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;

-виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);

-паспорти котельного господарства, котлові книги;

-паспорти ліфтового господарства;

-кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;

-акти технічного огляду;

-журнали заявок мешканців об'єкта;

-протоколи виміру опору ізоляції електромереж;

-протоколи огляду системи вентиляції;

-щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.

Пунктом 2.3 наведених Правил також передбачено, що у разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатку до акту приймання-передачі.

Матеріали справи свідчать, що 05.09.2016 року ОСББ "Сосновий Гай" звернулось до керівництва Департаменту житлового господарства Дніпропетровської міської ради з письмовою заявою про надання роз'яснення щодо виконання положень норм Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", Постанови Кабінету Міністрів України №1521 та Правил управління будинком (житловим комплексом) по відношенню до ОСББ "Сосновий Гай".

06.09.2016 року ОСББ "Сосновий Гай" вдруге звернулося до відповідача-1 про надання необхідної інформації та документації стосовно технічного стану "ліфтового господарства" тринадцяти під'їзного 9-поверхового житлового будинку, розташованого по пр. Олександра Поля. 129Б.

31.10.2016 року правлінням ОСББ "Сосновий Гай" було направлено відповідачу-1 та відповідачу-2 заяву-вимогу про створення комісії по передачі багатоквартирного житлового будинку на баланс нового його управителя - правління ОСББ "Сосновий Гай" на підставі п.п. 2-5 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року №1521; п.п. 3, 4 Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року №301.

Відповідач-1 25.11.2016 року на адресу ОСББ "Сосновий Гай" направило листи №№ 05/236, 05/237 та 05/238, за змістом яких не заперечувало проти передачі житлового будинку №129Б по пр. О.Поля (Кірова) на утримання ОСББ "Сосновий Гай" при наданні листа від голови ОСББ про згоду прийняти житловий будинок на утримання.

Відповідача-2 у відповідь на звернення позивача направив останньому лист №0-85 від 09.11.2016 року, в якому зазначав, зокрема, що Порядок передачі житлового комплексу з балансу на баланс №1521 суперечить приписам норм Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (Закону України №417), і не може використовуватися при передачі житлового комплексу з балансу на баланс.

Також відповідач-2 зазначав, що відповідно до Порядку списання з балансу будинків №301 механізм (алгоритм) списання будинку з балансу комунального підприємства (організації) має бути визначений відповідним органом місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що відповідно до рекомендацій відповідача-2, викладених у листі від 09.11.2016 року за №0-85, правління ОСББ "Сосновий Гай" 29.12.2016 року звернулося до відповідача-1 із заявою, в який просило утворити комісію і здійснити передачу житлового будинку за №129Б по пр. Олександра Поля в управління ОСББ "Сосновий Гай" відповідно до порядку, визначеному Розділом 2 "Прийняття об'єктів в управління" Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства х питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13.

Як встановлено судом першої інстанції, звернення позивача до відповідача-1 були неодноразові і 01.12.2016 року голові правління ОСББ "Сосновий Гай" в приміщенні КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР були вручені:

-акт обстеження технічного стану житлового будинку №129Б по пр. Олександра Поля, складений 28.10.2016 року, затверджений головним інженером КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР, в якому вказується на те, що в результаті візуального обстеження житлового будинку було встановлено: житловий будинок №129Б по пр. Олександра Поля знаходиться в задовільному стані; в будинку наявні нежитлові приміщення, які не перебувають на балансі комунального підприємства, і знаходяться у приватній власності; ліфти та інженерні комунікації будинку знаходяться в робочому стані; поточного ремонту потребують покрівля і підвал будинку, козирки над входами в під'їзди, труби холодного водопостачання, каналізаційні та центрального опалення (в підвальному приміщенні); капітального ремонту потребують приміщення бойлерної, труб гарячого водопостачання;

-акт приймання-передачі житлового будинку №129Б по пр. Олександра Поля на управління ОСББ "Сосновий Гай", складений 30.11.2016 року, в якому наведена коротка характеристика об'єкта 9 - поверхового багатоквартирного житлового будинку за № 129Б по пр. Олександра Поля, та вказано, що даний будинок знаходиться в задовільному технічному стані;

-інвентарна справа на житловий будинок №129Б по пр. Олександра Поля (Кірова) від 12.03.1974 року на 201 аркушах, складена на момент здачі будинку в експлуатацію в середині 70-х років минулого століття, і яка не містить в собі будь - якої інформації стосовно існуючих в будинку інженерних систем та обладнання з водопостачання, водовідведення (каналізації), центрального опалення, тепло-, газо-, та електропостачання, його допоміжних приміщень, меж та площі прибудинкової території, тощо;

-лист КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР за №10/263 від 30.11.2016 року, в якому правління ОСББ "Сосновий Гай" було попереджено, що у разі передачі йому на утримання 9-поверхового багатоквартирного житлового будинку за №129Б по пр. О.Поля, КП "Житлове господарство Кіровського району" ДМР змушене розірвати договори з підприємствами (ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", КП "Днвпроводоканал", КП "Дніпроліфт", КП "Теплотранс", ПАТ "Дніпрогаз", ТОВ "ЕКО Сфера Дніпро", КП "Дніпрокомунтранс" та ін.), які є надавачами комунальних послуг мешканцям будинку, а також з провайдерами зв'язку, телебачення та інтернету (без зазначення з якими саме), що надають певні телекомунікаційні послуги.

Таким чином, суд, на підставі встановлених фактів та вимог чинного законодавства дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач-1 ухиляється від вчинення щодо позивача дій у звязку з передачею житлового будинку в управління позивача.

Щодо відмови суду в задоволенні вимог відносно відповідача-2, колегія суддів вважає такий висновок правомірним в силу наступного:

Рішенням Дніпровської міської ради VII скликання №33/17 від 21.12.2016 року затверджено Положення про департамент житлового господарства Дніпровської міської ради (далі-Положення).

Відповідно до п.п. 2.1.1, 2.1.2 Положення метою діяльності Департаменту є: здійснення заходів щодо поліпшення умов проживання мешканців міста шляхом ремонту та утримання об'єктів житлового господарства комунальної власності територіальної громади міста та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ). Забезпечення комплексного розвитку житлового господарства міста для задоволення потреб населення у послугах з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та організації роботи з підвищення ефективності їх надання.

Пунктами 3.1.15 та 3.1.27 цього Положення передбачено, що Департамент відповідно до покладених на нього завдань здійснює: створення відповідних комісій для проведення перевірок та обстеження стану об'єктів житлового господарства комунальної власності територіальної громади міста в межах повноважень; організацію експлуатації та утримання об'єктів житлового господарства комунальної власності територіальної громади міста, утримання на балансі житлових будинків комунальної власності територіальної громади міста відповідно до законодавства, у межах цього Положення та договірних зобов'язань.

Також зміст Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 року №13, свідчить про те, що передача цих будинків в управління здійснюється без участі органів місцевого самоврядування, що не є балансоутримувачами цих будинків.

Отже, чинне законодавство не зобов'язує відповідача-2 безпосередньо приймати участь в процедурі передачі будинку в управління та передачі позивачу відповідної документації. Правові підстави для зобов'язання відповідача-2 вчинити дії, про які зазначено в позовній заяві, відсутні.

Доводи апелянта про те, що він на час розгляду справи є балансоутримувачем будинку за адресою: м.Дніпро, пр.О.Поля, 129 Б і позивач передчасно порушив перед органами місцевого самоврядування м. Дніпро питання щодо передачі йому на баланс та в управління вищезазначеного будинку, оскільки на даний момент Департаментом житлового господарства Дніпровської міської ради ще не розроблений і не затверджений Дніпровською міською радою розпорядчий документ на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 року № 301, який би визначав порядок списання з балансу багатоквартирних будинків, суперечать положенням ст. ст. 6, 10, 12, 13, 16, 18, 22 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", ст. ст. 1, 8, 9, 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", положень Постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 11.10.2002 року №1521, ст. 1, 23, 24 Закону України "Про житлово- комунальні послуги" і відхиляються колегією суддів.

Щодо доводів апеляційної скарги про порушення судом першої інстанції вимог ст.77 Господарського процесуального кодексу України, то слід зазначити наступне:

Відповідно до положень ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу.

Враховуючи, що відповідач-1 належним чином був повідомлений про розгляд справи, наявні докази, на думку суду, були достатні для розгляду справи за відсутності відповідача-1, відкладення розгляду справи є правом суду, а не обовязком та допускається у виключних випадках за неможливості розгляду справи, порушень, які зазначає апелянт, не доведено.

Таким чином, у відповідності до вимог ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України відповідач-1 не спростував висновки оскаржуваного рішення. Апеляційна скарга є не доведеною та задоволенню не підлягає.

Колегія суддів звертає увагу, що резолютивна частина рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.04.2017 року у справі №904/1236/17 містить стилістичні помилки, які є описками, оскільки позовні вимоги задоволено судом лише відносно відповідача-1. Зазначені описки можуть бути виправлені судом в порядку ст.89 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 99, 101, 103,105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.04.2017 року у справі №904/1236/17 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Головуючий суддя: Т.А. Верхогляд

Суддя: Л.М. Білецька

Суддя: Н.В. Пархоменко

Повний текст постанови складено 22.08.2017 року.