Ухвала суду № 68447638, 18.08.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2017
Номер справи
813/6047/13-а
Номер документу
68447638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань заміни сторони виконавчого провадження

18 серпня 2017 року 813/6047/13-а

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові заяву Залізничного об’єднаного управління Пенсійного фонду України м.Львова про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 813/6047/13-а за позовом Управління пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова до Дочірнього підприємства “Бетон-Захід” про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова 15.08.2017 звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якому просить замінити стягувача у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого листа №813/6047/13-а, виданого 22.08.2013 Львівським окружним адміністративним судом, з управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на Залізничну об’єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Львівській області. Заява обґрунтована тим, що з 11.08.2013 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із проведенням адміністративної реформи”, яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Органів доходів і зборів.

Суд, розглянувши заяву, дослідивши виконавчий лист, виданий Львівським окружним адміністративним судом 22.08.2012 та матеріали адміністративної справи №813/6047/13-а дійшов висновку про необґрунтованість заяви, виходячи з наступного.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2012 року у справі №813/6047/13-а задоволено позов управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова та стягнуто з Дочірнього підприємства "Бетон-Захід" ТзОВ "ТКС Бетон" 23 749,85 грн заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Постанова сторонами в апеляційному порядку не оскаржена і набрала законної сили.

10.10.2012 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі №813/6047/13-а про стягнення в користь Управління Пенсійного фонду України в Франківському районі м. Львова 23 749,85 грн заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, боржником у якому вказано Дочірнє підприємство "Бетон-Захід" ТзОВ "ТКС Бетон".

26.01.2017 старшим державним виконавцем Франківського відділу державної виконавчої служби м.Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №53291452.

Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд виходить з такого.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI (далі Закон - № 2464-VI).

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 04.07.2013 №406-VII (далі – Закон №406-VII) внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Згідно з частиною 4 статті 8 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до пункту 31 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI (в редакції Закону №406-VII) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 04.07.2013 №404-VII (далі – Закон №404-VII) у зв’язку з проведенням адміністративної реформи.

Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Закон №404-VII набрав чинності 11.08.2013.

Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.

Частиною 5 Прикінцевих положень Закону № 406-VII встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом №406-VII процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.

Тобто, заявник є органом, який відповідно до Закону №406-VII закінчує процедуру по стягненню заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з Дочірнього підприємства "Бетон-Захід" ТзОВ "ТКС Бетон".

Згідно з частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічна норма міститься у Законі України “Про виконавче провадження” від 02.06.2016№ 1404-VIII(далі Закон № 1404-VIII), у відповідності до частини 5 статті 15 якого у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 15 Закону № 1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Оскільки за заявником зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом №406-VII, то воно не втратило статусу стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа №813/6047/13-а, виданого 22.08.2013 Львівським окружним адміністративним судом.

З урахуванням викладеного, заява про заміну сторони виконавчого провадження є необґрунтованою, тому задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив :

У задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа №813/6047/13-а, виданого 22.08.2013 Львівським окружним адміністративним судом, з управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на Залізничну об’єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Львівській області– відмовити повністю.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст ухвали складено та підписано 23 серпня 2017 року.

Суддя Кухар Н.А.