Ухвала суду № 68447600, 21.08.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2017
Номер справи
810/2847/17
Номер документу
68447600
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 серпня 2017 року № 810/2847/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву депутата Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся депутат Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області ОСОБА_1 з позовом до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконною відмови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, яка виразилась у бездіяльності щодо скасування наказів підпорядкованого їй Головного управління Держгеокадастру у Київській області від 10.07.2013 з №КН/3223387800:02:002/00002403 до № КН 3223387800:002:00002427 про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, тобто фактично роздачу 50 га Хоцьківського громадського пасовища під ОСГ 25 особам у власність та зобов'язання скасувати ці накази.

Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Судом встановлено, що наданий адміністративний позов депутата Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на таке.

У силу положень пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При цьому, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати незаконною відмову, яка виразилась у бездіяльності щодо скасування наказів від 10.07.2013 з №КН/3223387800:02:002/00002403 до № КН 3223387800:002:00002427 про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.

Проте, у прохальній частині позовної заяви, яка складає предмет позову, позивач не конкретизує у чому виражена відмова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (рішення, лист тощо), яка на переконання позивача порушує його права та інтереси.

Також прохальна частина позовної заяви є незрозумілою та неконкретною щодо незазначення позивачем номерів та дат всіх наказів, які відповідач відмовляється скасувати, в той час як у позові окреслено орієнтовні номери таких наказів, а саме наказів від 10.07.2013 з №КН/3223387800:02:002/00002403 до № КН 3223387800:002:00002427 про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на території Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.

У той же час суд зазначає, що позивачеві необідно у прохальній частині позовної заяви вказати реквізити всіх наказів (номер та дату) про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства 25 особам, бездіяльність щодо відмови скасувати такі накази становить предмет позову.

Отже, позовні вимоги позивача є неконкретними та підлягають уточненню позивачем.

Крім того, суд звертає увагу позивача, що правову категорію «зміст позовних вимог» слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає постановити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги позивача. Зважаючи на те, що рішення суду завжди спрямоване на захист конкретного субєктивного права зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватись максимально чітко і зрозуміло.

Крім цього, у силу положень частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.

Як встановлено судом, у позовній заяві мова йде про розпорядження ГУ Держгеокадастру у Київській області земельною ділянкою площею 50 га, яка використовувалась селянами під пасовище та яку передано у власність 25 громаднам для ведення особистого селянського господарства.

У той же час, у позовній заяві позивач не конкретизує кадастрових номерів всіх 25 земельних ділянок, а лише зазначає, що кадастрові номери цих земельних ділянок з 3223387800:02:002:0001 по 3223387800:02:002:0030, що у свою чергу не дозволяє суду належним чином здійснити підготовку справи для судового розгляду та витребувати у відповідача докази, неохідні для розгляду справи.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням 30-ти денного терміну, з моменту отримання копії даної ухвали, для усунення виявлених недоліків позовної заяви.

Крім цього, суд зазначає, що у прохальній частині позовної заяви позивачем заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову, в якому позивач просить до призначення до розгляду справи та на час розгляду цієї справи для забезпечення позову винести ухвалу, яку адресувати приватним та державним районним (міським) нотаріусам на території України та державним реєстраторам, які здійснюють державну реєстрацію речових прав на території України, про заборону здійснення будь-яких дій щодо прав на земельні ділянки з кадастровими номерами з 3223387800:02:002:0001 по 3223387800:02:002:0030.

Відносно заявленого позивачем клопотання про забезпечення позову, суд вважає за необхідне зазначити, що забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача, що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення.

При цьому, умовою для розгляду заяви про вжиття заходів забезпечення позову є факт знаходження справи у провадженні судді. Враховуючи зазначене, суд зауважує, що питання про розгляд заяви про вжиття заходів забезпечення позову буде вирішуватись безпосередньо після відкриття провадження у справі.

Керуючись статтями 106, 108, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву депутата Хоцьківської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконною відмови та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

2. Позивачеві в 30-ти денний термін з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки, а саме надати суду:

- уточнену позовну заяву у кількості примірників для суду та для відповідача із зазначенням у прохальній частині позову форми, в якій виражена відмова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру виражена (рішення, лист тощо) із зазначенням реквізитів кожного з наказів про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства 25 особам (номер та дату) та посиланням на кадастрові номери всіх 25 земельних ділянок.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи №810/2847/17 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви та клопотання про забезпечення позову без руху.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кушнова А.О.