Постанова № 68441395, 25.07.2017, Красилівський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
25.07.2017
Номер справи
677/1846/16-а
Номер документу
68441395
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Красилівський районний суд Хмельницької області

Справа № 677/1846/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.07.2017 м.Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області

в складі : головуючої - судді Боголюбової Л.М.

за участі секретаря Кондратюк О.А.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красилові справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство» до Кузьминської сільської ради Красилівського району Хмельницької області про визнання нечинним рішення,-

ВСТАНОВИВ :

в обгрунтування поданої заяви позивач посилається на те, що 17.10.2016 року ПАТ « Хмельницькрибгосп» отримало лист від Кузьминської сільської ради Красилівського району вих. № 263 від 04.10.2016 року. В даному листі в пункті 2 повідомлено, що за ПАТ «Хмельницькрибгосп» рахується заборгованість по сплаті земельного податку за користування об»єктом водного фонду на території Кузьминської сільської ради площею 789,93 га. перед бюджетом Кузьминської сільської ради, тому сільська рада просить терміново вжити заходів щодо погашення боргу, а також терміново направити представника (бухгалтера) ПАТ «Хмельницькрибгосп» для підписання акту звірки заборгованості перед бюджетом сільської ради. У відповідь ПАТ «Хмельницькрибгосп» направило до Кузьминської сільської ради лист від 14.11.2016 року вих.№243/16, в якому просили Кузьминську сільську раду надати в письмовому вигляді інформацію з належними документами та розрахунками, які є підставою для утворення вказаної заборгованості.

18.11.2016 року ПАТ «Хмельницькрибгосп» отримало від Кузьминської сільської ради лист вих. №291 від 14.11.2016 року, до якого було додано рішення Кузьминської сільської ради Красилівського району №1 від 26.06.2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кузьминської сільської ради на 2016 рік».

Таким чином стало відомо, що 26.06.2015року Кузьминська сільська рада Красилівського району Хмельницької області прийняла рішення №1 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кузьминської сільської ради на 2016 рік», підпунктом 1.1.3 даного рішення вирішила встановити на території Кузьминської сільської ради Красилівського району місцеві податки і збори, податок на майно, що складається з плати за землю.

Пунктом 2.3 пункту 2 зазначеного рішення Кузьминська сільська рада Красилівського району затвердила положення про плату за землю.

Підпунктом 6 положення про плату за землю на території Кузьминської сільської ради, що є додатком 3 до рішення Кузьминської сільської ради Красилівського району №1 від 26.06.2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кузьминської сільської ради у 2016 рік» встановлено ставки податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, у розмірі 5 відсотків від одиниці площі ріллі по Хмельницькій області.

Вказане рішення просить визнати нечинним з моменту його прийняття, оскільки воно не було офіційно оприлюднене та надіслано у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.

З вище наведених підстав просять визнати нечинним, з моменту його прийняття рішення Кузьминської сільської ради Красилівського району Хмельницької області №1 від 26.06.2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кузьминської сільської ради у 2016 рік», яким встановлено ставки податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, у розмірі 5% від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по Хмельницькій області.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги в повному об»ємі, просить позов задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, суду пояснив, що на 2016 рік відповідно до ЗУ « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» в п. 4 зазначено, що в 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 стаття 12 Податкового кодексу України та Законом України « Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тобто не потрібно офіційного оприлюднення прийнятих рішень щодо податків та зборів. Окрім того листом сільської ради від 17.10.2016 року позивача було повторно повідомлено, що за ПАТ «Хмельницькрибгосп» рахується заборгованість по сплаті земельного податку за користування об»єктом водного фонду на території Кузьминської сільської ради площею 789,93 га. перед бюджетом Кузьминської сільської ради за 2016 рік, в зв»язку з чим прозивач мав можливість отримати рішення сільської ради про встановлений розмір податків та зборів на 2016 рік та їх сплатити у 2016 році. Прийняте рішення

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд находить позов не підлягаючим задоволенню.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено ч. 2 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.

Згідно ч. 3 ст. 159 КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

В судовому засіданні встановлено, що ПАТ «Хмельницькрибгосп» на підставі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою водного фонду серії І-ХМ №000588 від 15.11.2000 року користується землею площею 789,93 га. Дана земельна ділянка розташована на території Кузьминської сільської ради Красилівського району за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено.

У відповідності з п.п. 12.3.4 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Згідно ч.5 ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію, також рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Відповідно до ст.50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності.

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов»язково визначаються об»єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов»язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом ХІІ цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.

Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.

Проект прийнятого рішення Кузьминської сільської ради про місцеві податки та збори на 2016 рік був оприлюднений секретарем Кузьминської сільської ради ОСОБА_3 25.05.2015 року на сайті міністерства доходів і зборів у Хмельницькій області , а також було зазначено про дату проведення сесії для прийняття вказаного рішення 26.06.2015 року.

Прийняте рішення було оприлюднене на стенді оголошень Кузьминської сільської ради. Таке оприлюднення проекту рішення та прийнятого рішення Кузьминської сільської ради від 26.06.2015 року судом визнається відповідаючим вимогам діючого регуляторного законодавства.

Окрім того в лютому 2016 року Кузьминською сільською радою на адресу Красилівської ОДПІ за вих. № 69 надсилалось рішення сесії сільської ради від 25.01.2016 року №11 « Про приведення у відповідність до вимог діючого законодавства рішення сесії Кузьминської сільської ради від 26.06.2015року №1 « Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кузьминської сільської ради у 2016 році», що свідчить про те, що вказане рішення також було направлено до Красилівської ОДПІ для відома платників податків, проте позивачем зазначені повідомлення до відома не брались і відповідно до відповіді Красилівської ОДПІ публічне акціонерне товариство «Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство» станом на 2016 рік задекларувало занижену суму земельного податку, що стверджується актом проведеної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько- рибоводне підприємство» згідно якого по Кузьминській сільській раді занижено плату за землю за 2016 рік на 1249364,98 грн.

Оскільки як проект рішення Кузьминської сільської ради так і само рішення про встановлення місцевих податків та зборів на 2016 рік було належним чином оприлюднене, тому вважається, що позивач був проінформований про його прийняття вчасно.

Враховуючи наведене позивачем пропущені строки позовної давності для звернення до суду з вказаним позовом.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 69,70,79,99, 138, 143,151, 157-163 КАС України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд-

П О С Т А Н О В И В :

В позові публічного акціонерного товариства «Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство» до Кузьминської сільської ради Красилівського району Хмельницької області про визнання нечинним рішення відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького адміністративного апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_4