Ухвала суду № 68439219, 09.08.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
09.08.2017
Номер справи
308/13412/16-а
Номер документу
68439219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 308/13412/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.08.2017 м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі головуючої судді Монич О.В. за участю секретаря Пассер М.І., позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородського обєднаного Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області та Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду з адміністративним позовом до Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області та Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання рішення щодо відмови в перерахуванні пенсії незаконним та зобовязання вчинення певних дій. Позов мотивує тим, що з 01.12.2011 року їй призначена пенсія державного службовця за віком у розмірі 70 відсотків від суми заробітної плати з посади начальника відділу аналітичного та нормативно-правового забезпечення Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області. Однак до розрахунку заробітної плати для призначення пенсії не включено нарахування такого виду як індексації заробітної плати в сум 7957,58 грн., матеріальної допомоги у розмірі 4308. Всього суми неврахування становлять 12265,58 грн.

Позивач вважає, що дії відповідача є такими, що не ґрунтуються на чинному законодавстві та є протиправними.

Просить визнати протиправними дії Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо не включення до розрахунку для обчислення пенсії сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, визнати протиправними дії Управління Держпраці у Закарпатській області щодо відмови виключення для перерахунку пенсії як непрацюючому державному службовцю на підставі постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», інших складових заробітної плати (премії, надбавки), зобовязати видати таку довідку за формою, яка діяла на час виникнення права на перерахунок відповідно до постанови правління пенсійного Фонду України від 04.09.2013 року № 15-1 з включенням вищенаведених складових заробітної плати, Зобовязати Ужгородське обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді провести перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Стягнути з Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області судовий збір у розмірі 1102,40 грн. та стягнути з управління Держпраці у Закарпатській області судовий збір в розмірі 640 грн.

Позивач у судовому засіданні підтримала позовну заяву в повному обсязі, просила її задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти задоволення позову вважає, що позивач звернулася до суд із пропуском строку позовної давності, також зазначила, що з 01.06.2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення, які набули права на призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу». Отже, з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, передбачених вище зазначеним Законом, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»з 01 грудня 2015 року посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування упорядковані в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією.

Вищезазначеною постановою запропоновано керівникам органів місцевого самоврядування у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищенняз 01 грудня 2015 року посадових окладів, перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, повязані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 року з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року. Також постановою № 1013 внесені зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, зокрема визначено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообовязкового державного соціального страхування на відповідний рік. Після звільнення пенсіонера з роботи обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації пенсії здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення пенсії. Отже, з 01 грудня 2015 року посадові оклади державних службовців були упорядковані шляхом включення до посадових окладів сум індексації, що накопичувалась протягом останніх років. Тобто упорядкування структури заробітної плати це не є її підвищенням, оскільки в загальній сумі вона залишилася незмінною. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України № 1013 внесені зміни допостанови Кабінету міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». Пункт 4 цієїпостанови, який встановлював порядок перерахунку пенсій, виключено з 01 грудня 2015 року, а також внесено зміни до п.п. 5 та 6, які виклали в новій редакції, усунувши звернення із довідками про заробітну плату при перерахунках пенсії. Тобто, перерахунки пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинностіЗакону № 3723, не провадяться. Також зазначає, що згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02.03.2015 року передбачено, що з 01.06.2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення, які набули права на призначення пенсії відповідно до закону України «Про державну службу».

Таким чином представник відповідачв вважає вимоги позивача такими, що не відповідають чинному законодавству, просить відмовити у задоволенні позову.

Представник Управління Держпраці у Закарпатській області в судовому засідання не зявилася повторно, будучи належним чином повідомлена про тачу, час і місце розгляду справи.

Суд, вислухавши думку позивача, представникі відповідачів, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 3ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбаченіКонституцією Українита законами України.

У відповідності до ч. 1ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч.1ст. 9Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно доКонституціїта законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно дост. 3 Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Відповідно дост. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначенийКонституцієюта законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.12.2011 року призначена пенсія державного службовця за віком у розмірі 70 відсотків від суми заробітної плати з посади начальника відділу аналітичного та нормативно-правового забезпечення Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області відповідно доЗакону України «Про державну службу».

Позивач 12.12.2016 р. зверталася до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Закарпатській області із заявою про проведення перерахунку пенсії державному службовцю у зв'язку з підвищенням посадових окладів.

Листом від 21.12.2016 р. за № 02/Б-264 Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Закарпатської області ОСОБА_1 відмовлено в проведенні перерахунку пенсії.

Пенсійне забезпечення державних службовців регулюєтьсяЗаконом України «Про державну службу».

Згідно зістаттею 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку),одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першоїстатті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно достатті 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII(у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу) У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ст.33Закону України «Про державну службу»умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».

Пунктом 4 вищезазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинностіЗаконом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови,за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію. За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим ідругим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Відповідно до п. 5 зазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Згідно п. 3Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців,розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 допостанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Таким чином, Положеннями Постанови № 865 на час звернення позивача до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Закарпатської області із заявою про перерахунок пенсії не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.

На даний час всуперечстатті 37-1 Закону №3723-XIIКабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.

Статтею 22 Конституції Українивстановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цієюКонституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якоїКонституція Українита Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі іЗаконом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22Конституції Українине допускається.

Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз.5,6 пункту 4)».

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третійстатті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Таким чином, скасування п.4постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій»є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії -ст. 22 Конституції України.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Частиною першоюстатті 58 Конституції Українивстановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Щодо посилань представника відповідача на те, що раніше призначені пенсії не перераховуються відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213, суд зазначає наступне.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»був прийнятий Верховною Радою України 02.03.2015 року та набрав законної сили 28.03.2015 року, окремі положення 01.04.2015 року.

Пунктом 5 Прикінцевих положень цьогоЗаконувизначено питання призначення пенсій відповідно, зокрема, доЗакону України «Про державну службу».

В даному випадку, предметом позову є перерахунок пенсії позивачеві, а тому, застосування до спірних правовідносин п.5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213є цілком безпідставним, оскільки вищезазначена норма не є підставою для нездійснення перерахунку раніше призначеної пенсії, а стосується лише тих пенсій, які призначаються після вступу в діюЗакону № 213.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що рішення Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно зпостановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»є протиправними.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню, позивач має право на перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згіднопостанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року.

Відповідно до ч. 1ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного та керуючись статтями2,4,6,7,8,9,17,71,86,94,158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ужгородського обєднаного Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області та Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області щодо відмови включення сум індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення у суму заробітної плати для визначення розміру пенсії та провести її обчислення з урахуванням цих сум.

Визнати неправомірними дії Управління Держпраці у Закарпатській області включити у довідку для перерахунку пенсії, інші складові заробітної плати (премії, надбавки), як непрацюючому державному службовцю у порядку встановленому Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Головного Управління Державної служби України від 03.12.2013 р. № 319/144 та зобовязати його видати довідку із урахуванням цих сум на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Зобовязати Ужгородське обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Ужгородського обєднаного Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на користь ОСОБА_1, судовий збір у розмірі 1102 (одна тисяча сто дві) гривні40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з управління Держпраці у Закарпатської області на користь ОСОБА_1, судовий збір у розмірі 640 гривні00 копійок.

Постанова може бути оскаржена повністю або частково протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення з одночасним надісланням особою, яка подає апеляційну скаргу, її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у строки та порядку, встановленимист. 254 КАС України.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_3