
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2017 року м. Київ К/800/6075/17
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.,
Суддів: Бухтіярової І.О., Цвіркуна Ю.І.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФСна ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 лютого 2017 рокуу справі №813/975/16 (876/10436/16)за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» (надалі - ТОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн»)
до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників (надалі - Офіс)
про визнання частково протиправним та часткове скасування податкового повідомлення-рішення,-
встановив:
ТОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу від 29.12.2015 року №0000614040 в частині нарахування пені в сумі 5512,33 грн.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2016 року позовні вимоги задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Одночасно Офісом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2016 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.12.2016 року апеляційну скаргу Офісу залишено без руху та запропоновано протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали усунути недоліки шляхом надання заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням обґрунтованих підстав для такого поновлення.
У зв'язку з поданням відповідачем клопотання про поновлення строку аналогічного за змістом попередньому, тобто неусуненням недоліків апеляційної скарги у визначений судом строк, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.02.2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Офісу.
Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, відповідач звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та повернення справи до Львівського апеляційного адміністративного суду для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи, наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як з'ясовано судом, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2016 року отримано відповідачем 17.05.2016 року (а. с. 143), однак з апеляційною скаргою контролюючий орган звернувся лише 12.12.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Разом з апеляційною скаргою Офіс заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке мотивоване відсутністю бюджетних асигнувань для сплати судового збору при поданні апеляційної скарги 16.05.2016 року.
Згідно з ч. 4 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 року №475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2, 4, 7 та 11 до Конвенції», кожен має право на розгляд його справи судом.
В той же час, Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування зазначеної Конвенції (п. 1 ст. 32 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), наголошує, що заявник повинен діяти з належною сумлінністю, швидко та відповідно до ситуації (рішення від 18.11.2010 року у справі «Мушта проти України»).
Однак, відповідачем на підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження не подано будь-яких доказів несвоєчасного поступлення необхідних асигнувань з бюджету на його казначейський рахунок, а також не вказано часу цих надходжень.
Більш того, додане до матеріалів апеляційної скарги платіжне доручення №662 підтверджує сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розглядуваній справі 28.09.2016 року, однак саму апеляційну скаргу Офісом направлено лише 12.12.2016 року без належного мотивування причин цього.
З огляду на викладене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з доводами суду апеляційної інстанції про те, що зазначені відповідачем підстави пропуску строку апеляційного оскарження не можна визнати поважними, у зв'язку з чим підстави для поновлення такого строку відсутні.
За наведених обставин, суд касаційної інстанції вважає, що висновки суду апеляційної інстанції відповідають вимогам законодавства, підтверджуються встановленими у справі обставинами та не спростовуються доводами касаційної скарги.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС - залишити без задоволення.
Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 лютого 2017 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак
Судді: ____ І.О. Бухтіярова
____ Ю.І. Цвіркун