Постанова № 68412056, 15.08.2017, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
15.08.2017
Номер справи
336/3978/17
Номер документу
68412056
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 336/3978/17

Провадження № 3/336/1504/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 серпня 2017 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Марко Ярослава Романівна розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює директором Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРА-ГАРАНТ", за адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом № 103 про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, при розгляді матеріалів № 24/08-01-13-13/30447506 від 19.06.2017 року документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРА-ГАРАНТ» з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.04.2014 року по 31.03.2017 року та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 року по 31.03.2017 року, Головним управлінням ДФС у Запорізькій області Державної фіскальної служби України встановлення порушення пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України, а саме не перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету під час виплати заробітної плати на загальну суму 24443,13 грн., в тому числі по періодах: травень 2016 року на суму - 3311, 51 грн., червень 2016 року на суму 3 274, 89 грн., липень 2016 року на суму 2 783,18 грн., серпень 2016 року на суму 3 424,34 грн., вересень 2016 року на суму 2 776,54 грн., жовтень 2016 року на суму - 2896,59 грн., листопад 2016 року на суму 2 991,23 грн., грудень 2016 року на суму 2 984,85 грн., що призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб на суму 24443,13 грн., в тому числі по періодах: травень 2016 року на суму - 3311, 51 грн., червень 2016 року на суму 3 274, 89 грн., липень 2016 року на суму 2 783,18 грн., серпень 2016 року на суму 3 424,34 грн., вересень 2016 року на суму 2 776,54 грн., жовтень 2016 року на суму - 2896,59 грн., листопад 2016 року на суму 2 991,23 грн., грудень 2016 року на суму 2 984,85 грн.; пп. «а» п.176.2 п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: за 3 квартал 2014 року 26.03.2015 року надано уточнюючий розрахунок Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за результатами якого змінено ознаку доходу та збільшено податкові зобовязання платника податку та пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16, п. 49.2 ст.49, пп. 49.18.2 п. 49.18 ст.49, п. 51.1 ст. 51, пп. «б» п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України встановлено несвоєчасне подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за 4 квартал 2016 року. Термін подання 09.02.2017 року, подано 20.02.2017 року згідно акту перевірки від 19.06.2017 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні правопорушення не визнав, оскільки не згоден з позицією працівників податкової служби та висновками акту перевірки, у зв'язку з чим подав скаргу до ДФС України.

За змістом частини 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення під порушенням порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи слід розуміти неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків (стаття 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У відповідності до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Як вбачається з наданих ОСОБА_1 доказів, відносини, за якими складено протокол про адміністративне правопорушення, знаходяться на стадії адміністративного оскарження та є неузгодженими, про що свідчить оскарження ОСОБА_1 до ДФС України податкового повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 05.07.2017 року.

Відповідно до пункту 56.4 статті 56 Податкового кодексу України під час процедури адміністративного оскарження обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган.

Згідно з пунктом 56.15 статті 56 Податкового кодексу України протягом строку від дня подачі до контролюючого органу скарги до дня закінчення процедури адміністративного оскарження податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Згідно зістаттею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку із адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимогстатті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Зважаючи на надані ОСОБА_1 докази, приймаючи до уваги те, що на час розгляду справи судом процедура адміністративного оскарження не закінчена, суд дійшов висновку, що наявними в матеріалах справи документами не підтверджено факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, у матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на те, що громадянин ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРА-ГАРАНТ" порушив встановлений законом порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суддя приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 247, статтями 268, 276-280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальностізакрити за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Cуддя: Я.Р.Марко

Постанова набрала законної сили ______ 20___рік

Дата видачі постанови ______ 20___рік