Ухвала суду № 6841093, 26.03.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
26.03.2009
Номер справи
14/16
Номер документу
6841093
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

26.03.09 Справа№ 14/16

За позовом: Військового прокурора Львівського гарнізону, м.Львів, в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області, м.Львів

до відповідача: військової частини А2678, с.Мервичі Жовківського району Львівської області

про зобов”язання відповідача розробити та погодити паспорти відходів.

Суддя С.Б.Кітаєва

Секретар : Хороз І.Б.

Представники:

Від прокурора: Майорчак В.М. пом.військового прокурора

від позивача: Нирка М.М. - представник

від відповідача: Деркач Р.В.-представник

Права та обов”язки, передбачені ст.ст.20,22 ГПК України сторонам роз”яснено. Заяви про відвід судді від сторін по справі до суду не надходили.

Суть спору:

Позов заявлено Військовим прокурором Львівського гарнізону в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області, м.Львів, про зобов»язання відповідача, Військову частину А2678 , с.Мервичі, розробити та погодити паспорти відходів.

Провадження у справі порушено ухвалою від 09.02.2009 року, розгляд справи призначено на 24.02.09 р. Вимоги до прокурора та сторін по підготовці справи до розгляду в судовому засіданні висвітлені в ухвалі. З підстав, зазначених в ухвалі від 24.02.09 року розгляд справи відкладався на 26.03.09 року.

В судове засідання 26.03.2009 року прокурор та сторони забезпечили явку повноважних представників.

Прокурор стверджує, що 11 листопада 2008 року державною екологічною інспекцією у Львівській області, в порядку ст.20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»проведено перевірку щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства України службовими особами військової частини А2678.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про відходи»суб»єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов»язані запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів; визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також за погодженням із спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров»я людини; забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки; мати дозвіл на експлуатацію об»єкта поводження з небезпечними відходами та ін. Згідно ст.26 Закону України «Про відходи»державному обліку та паспортизації підлягають в обов»язковому порядку всі відходи, що утворюються на території України, і на які поширюється дія цього Закону. Державний облік та паспортизація відходів здійснюється у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. В обґрунтування заявлених вимог прокурор посилається на Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів»№2034 від 01.11.1999 року, яка встановлює єдині правила ведення державного обліку та паспортизації відходів, дія яких поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності, громадян суб»єктів підприємницької діяльності, діяльність яких пов»язана з утворенням відходів та здійснення операцій поводження з ними та стверджує, що відповідно до п.4 зазначеної Постанови первинний облік відходів ведуть підприємства відповідно до типових форм первинної облікової документації (картки, журнали, анкети) з використанням технологічної, нормативно-технічної, бухгалтерської та іншої документації. Відомості для первинного обліку відходів , що заносяться до зазначених документів, обумовлюються системою показників, необхідних для заповнення форм державної статистичної звітності та ведення паспортів відходів, а відповідно до п.9 зазначеної Постанови паспортизація відходів ведеться підприємствами з метою їх вичерпної ідентифікації та визначення оптимальних шляхів поводження з ними. Паспортизація відходів передбачає складення і ведення паспортів відходів, паспортів місць видалення відходів, реєстрових карт об»єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до державного класифікатора ДК005-96 «Класифікатор відходів». Форми паспортів відходів та інструкції щодо їх ведення розробляються Мінекономбезпеки за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади затверджуються ним за погодженням з Міністерством охорони здоров»я України.

Прокурор стверджує, що в ході проведення вищевказаної перевірки в/ч А2678 встановлено, що всупереч ст.26 Закону України «Про відходи»та п.п.4,9 виданої в його розвиток Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів»№2034 від 01.11.1999 року в/ч А2678 не розробила та не погодила паспорти відходів. У зв»язку з цим, 11 листопада 2008 року державним інспектором охорони навколишнього середовища державної екологічної інспекції у Львівській області на адресу в/ч А2678 внесено припис з вимогою розробити та погодити в установленому порядку паспорти відходів на всі відходи військової частини. Однак, згідно листа державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області вих..№10-333 від 27 січня 2009 року, військова частина А2678 не подавала паспорти відходів на погодження у вищевказане управління. Відсутність у в,ч А2678 паспортів відходів , стверджує прокурор, не дає змоги ідентифікувати їх та визначити оптимальні шляхи поводження з ними, що може спричинити шкоду здоров»ю населення та навколишнього природного середовища, тобто мають місце правові підстави звернення прокурора у межах своєї компетенції, передбаченої ст.121 Конституції України та ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»з позовною заявою до господарського суду . Позов подано керуючись ст.121 Конституції України, ст.ст.2,12,13,15,54 ГПК України, ст.20,36-1 Закону України «Про прокуратуру».

Пояснення по справі без номера і без дати подав позивач у справі ( поступило до суду 12.03.09 р і зареєстроване в канцелярії суду за №4681). Державна екологічна інспекція в Львівській області пояснює, що відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію в Львівській області, затвердженого наказом Мінприроди від 19.02.2007 року №55, остання є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контролю Державній екологічній інспекції. Положенням передбачені , зокрема, завдання Інспекції та відповідно до цих завдань права Інспекції. ( копія Положення додається).

Позивач пояснив, що в ході перевірки ( акт перевірки дотримання природоохоронного законодавства №84 від 11.11.2008 року) встановлено, що у Військовій частині А2678 відсутні паспорти відходів на всі відходи і надано припис на їх усунення. Посилається на ст.17 Закону України «Про відходи», та наводить перелік зобов»язань суб»єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами; на ст.26 Закону України «Про відходи», відповідно до якої державному обліку та паспортизації підлягають в обов»язковому порядку всі відходи, що утворюються на території України, проте в ході проведеної перевірки в/чА2678 встановлено, що всупереч ст.26 ЗУ «Про відходи»та п.п4,9 Постанови КМУ «Про затвердження порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів «за №2034 від 01.11.1999 року, в/ч А2678 не розробила та не погодила паспорти відходів. Відсутність паспортів відходів не дає змоги, стверджує позивач, ідентифікувати їх та визначити оптимальні шляхи поводження з ними, що може спричинити шкоду здоров»ю населення та навколишнього природного середовища.

Відповідач у відзиві за №146 від 23.02.09 р , у поясненні по справі, поданому до справи в додаток до листа за №197 від 16.03.09 р, пояснив, що дійсно не було виготовлено вчасно паспорт на відходи, що зафіксовано в акті перевірки. Пояснює зазначене тим, що в офісі приватного підприємця ОСОБА_3, що здійснював розробку вищевказаного паспорта 25 січня 2008 року була скоєна крадіжка комп,ютерної техніки на якій розроблялась документація, у зв»язку з чим вся документація була втрачена. На даний час паспорт на відходи розроблений приватним підприємцем ОСОБА_3 та погоджений начальником держу правління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. Окрім наведеного відповідач ствердив, що у відповідності до наказу Заступника Міністра оборони України по тилу начальника тилу Збройних Сил України від 23.02.1994 року №11 «Про введення в дію Інструкції про порядок збору та здачі відпрацьованих нафтопродуктів»- до відпрацьованих нафтопродуктів належать :масла, які втратили в процесі експлуатації відповідні якісні показники і відпрацювали встановлені строки; бензин, тощо На підставі вищевказаного наказу нафтопродукти, що утворились при зачистці резервуарів у військовій частині А2678 (трактовані в приписі державної екологічної інспекції у Львівській області, як відходи) відносяться до відпрацьованих нафтопродуктів, які після збирання зберігаються у військовій частині в окремих резервуарах. Усі резервуари у яких зберігаються відпрацьовані нафтопродукти обладнані та промаркіровані згідно встановлених норм, , та наказів, що діють у Міністерстві оборони України. Стверджує, що відпрацьовані нафтопродукти не можуть вважатись відходами.

Судом встановлено:

Відповідно до Довідки №754 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Державна екологічна інспекція в Львівській області, ідентифікаційний код 34943022 , правовий статус суб»єкта - юридична особа, місцезнаходженням є адреса : 79026, м.Львів, Франківський район, вул.Стрийська, буд.98, організаційно-правова форма орган державної влади.

У відповідності до Положення про Державну екологічну інспекцію в Львівській області, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 19.02.2007 р №55 Державна екологічна інспекція в Львівській області ( далі-Інспекція) є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контролю Державній екологічній інспекції ( надалі Держекоінспекція).

Інспекція в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на території Львівської області.

Інспекція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінприроди та Держекоінспекції, а також цим Положенням.

Основними завданнями Інспекції є : Участь у межах своєї компетенції в реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ), поводження з відходами ( крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на території Львівської області; здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, поводження з відходами ( крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами на території Львівської області.

Інспекція відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний контроль за :додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, у сфері поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органами виконавчої влади, субєктами господарювання, фізичними особами; додержанням правил, нормативів, стандартів у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами); виконанням вимог висновків державної екологічної експертизи у сфері використання, відтворення та охорони природних ресурсів; додержанням умов виданих дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, викиди та скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, транскордонне переміщення обєктів рослинного та тваринного світу; забрудненням навколишнього природного середовища внаслідок викидів та скидів шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин, у межах галузі атестації на право виконання цих вимірювань; додержанням вимог екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки; подає до Мінприроди, територіальних органів Мінприроди та Держекоінспекції у межах своєї компетенції пропозиції щодо розроблення та виконання загальнодержавних, регіональних та інших програм з охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки, з використання, відтворення та охорони природних ресурсів;- удосконалення системи обліку, звітності та державної статистики з питань, що належать до її повноважень; видачі, зупинення дії чи анулювання в установленому законодавством порядку дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів, транскордонного переміщення об»єктів рослинного і тваринного світу; координує відповідно до законодавства роботу підрозділів центральних органів виконавчої влади на місцях, посадові особи яких здійснюють державний контроль у сфері мисливського господарства, використання та охорони земель, використання та охорони вод і відтворення водних ресурсів, а також з питань регулювання рибальства; інформує у межах своєї компетенції органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і населення про додержання вимог природоохоронного законодавства, випадки і причини забруднення довкілля, бере участь у підготовці доповіді про стан навколишнього природного середовища Львівської області в частині здійснення державного контролю та додержання вимог природоохоронного законодавства.

Інспекція має право :обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації, військові та оборонні об»єкти, об»єкти органів внутрішніх справ, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби у місцях їх постійної дислокації, проведення військових навчань, маневрів, а також під час передислокації військ і військової техніки з використанням автомобільних, повітряних, залізничних та плавучих транспортних засобів з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки; виконувати в установленому порядку відбір проб, інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин на об»єктах, що обстежуються; обмежувати чи зупиняти (тимчасово) в установленому порядку діяльність підприємств, установ і організацій та експлуатацію об»єктів ( у тому числі будівництво, реконструкцію та розширення об»єктів, а також роботи на територіях та об»єктах природно-заповідного фонду, не передбачених відповідним режимом) і подавати до Мінприроди та Держекоінспекції пропозиції щодо припинення їх діяльності в разі порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, екологічну та в межах компетенції радіаційну безпеку, за винятком суб»єктів підприємницької діяльності (інвесторів), що провадять свою діяльність відповідно до законодавства про угоди щодо розподілу продукції; опломбовувати приміщення, устаткування та апаратуру підприємств, установ, організацій та об»єктів, стосовно яких було прийняте в установленому порядку рішення про обмеження чи зупинення (тимчасово їх діяльності); перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (ліцензії, дозволи); складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом;давати обов»язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до її повноважень;доставляти осіб, які вчинили порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, до органів внутрішніх справ, державної прикордонної служби або виконавчих органів місцевих рад, якщо особу порушника неможливо встановити на місці вчинення правопорушення;уживати у встановленому порядку заходів досудового врегулювання спорів та подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища;передавати до правоохоронних органів матеріали про діяння, у яких вбачаються ознаки злочину;одержувати в установленому порядку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності документи, матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;залучати спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до їх повноважень;викликати громадян для одержання усних або письмових пояснень у зв»язку з порушенням ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку.

Відповідно до положень Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»:

- до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належить, зокрема, подання позовів про відшкодування збитків і втрат, заподіяних в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища; складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів;

- рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів з питань, що віднесені до його компетенції, є обов»язковими для всіх підприємств, установ та організацій і можуть бути оскаржені у судовому порядку;

- нагляд за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому органи прокуратури.

При здійсненні нагляду органи прокуратури застосовують надані їм законодавством України права, включаючи звернення до судів з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, та про припинення екологічно небезпечної діяльності.

В розумінні Закону України «Про відходи»відходи будь-які речовини, матеріали і предмети що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення; небезпечні відходи відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього середовища і здоров»я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними; державний класифікатор відходів систематизований перелік кодів та назв відходів, призначений для використання в державній статистиці з метою надання різнобічної та обґрунтованої інформації про утворення, накопичення, оброблення (перероблення), знешкодження та видалення відходів. Відповідно до положень зазначеного Закону до компетенції державної санітарно-епідеміологічної служби України в у сфері поводження з відходами належить: здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням державних санітарних норм, правил, гігієнічних нормативів під час утворення, збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів, а також забезпечення у стандартах, нормах і правилах та інших нормативних документах щодо поводження з відходами вимог безпеки для здоров»я людини; проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи проектно-кошторисної документації з метою визначення місць розташування та техніко-економічного обгрунтування проектів будівництва, розширення, реконструкції об»єктів поводження з відходами; видача висновків державної санітарно-гігієнічної експертизи щодо об»єктів поводження з відходами. Суб»єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов»язані, зокрема, запобігати утворенню та зменшенню обсягів утворення відходів; на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів,що утворюються, збираються,перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку; відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров»ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України. Відповідно до ст.43 зазначеного Закону підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов»язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

Кабінет Міністрів України постановою від 01.11.1999 року № 2034 затвердив Порядок ведення державного обліку та паспортизації відходів, який встановлює єдині правила ведення державного обліку та паспортизації відходів, дія яких поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності, громадян-суб»єктів підприємницької діяльності, діяльність яких пов»язана з утворенням відходів та здійсненням операцій поводження з ними. Паспортизація відходів - процес послідовного збирання, узагальнення та зберігання відомостей про кожний конкретний вид відходів, їх походження, технічні, фізико-хімічні, технологічні, екологічні, санітарні, економічні та інші показники, методи їх вимірювання і контролю, а також про технології їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення. Відповідно до п.10 зазначеного Порядку контроль за веденням підприємствами обліку відходів та за їх паспортизацією здійснюється Мінекобезпеки, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами відповідно до їх компетенції.

Таким чином, враховуючи норми Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища»та «Про відходи», права , якими наділена Державна екологічна інспекція в Львівській області відповідно до Положення на підставі якого вона діє, суд приходить до висновку, що Державна екологічна інспекція в Львівській області наділена правом звертатись до суду з позовами про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Органи ж прокуратури при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища застосовують надані їм законодавством України права, включаючи звернення до судів з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, та про припинення екологічно небезпечної діяльності.

Як вбачається, переліченими вище законодавчими актами України передбачені заходи впливу з метою недопущення спричинення шкоди здоров»ю населення та навколишньому природному середовищу до суб»єктів господарської діяльності, які не дотримуються законодавства про охорону навколишнього природного середовища, до порушників у сфері поводження з відходами , однак не передбачено звернення , зокрема, Інспекцій чи в їх інтересах, до господарського суду із позовом про зобов»язання суб»єкта господарської діяльності розробити та погодити паспорти відходів.

Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способи захисту цивільних прав та інтересів передбачені в ч.2 зазначеної статті. Відповідно до ч.3 ст.16 ЦК України суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Законом не передбачений такий спосіб захисту інтересів Інспекції, як звернення з позовами про зобов»язання суб»єктів господарської діяльності до розроблення та погодження паспортів відходів. Окрім того, посилання прокурора на ту обставину, що відсутність паспортів відходів вірогідно може спричинити в майбутньому шкоду здоров»ю населення та навколишньому природному середовищу суперечить приписам ст.1 ГПК України, в силу якої право чи законний інтерес, спір щодо них мають існувати станом на час звернення з позовом до суду та свідчить, що право позивача, його законні інтереси, станом на час звернення з позовом до суду, не порушені. Відсутність паспортів відходів у відповідача не підтверджує спричинення шкоди навколишньому природному середовищу та, відповідно, право позивача на звернення до суду з позовом про відшкодування завданої шкоди.

Предмет спору у даній справі не охоплюється ст.12 ГПК України; спір не підвідомчий господарському суду; провадження у справі підлягає припиненню.

Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись п.1 ч.1 ст.80,ст.ст.49,86 ГПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Провадження у справі припинити.

Суддя