Постанова № 68399934, 17.08.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2017
Номер справи
806/2106/17
Номер документу
68399934
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2017 року м. Житомир справа № 806/2106/17

категорія 8.3.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Семенюка М.М.,

з участю секретаря судового засідання Лисайчука А.О.,

представника позивача Дяченка А.В.,

представника відповідача Кінзерськой Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" до Головного управління ДФС у Житомирській області про скасування рішення №81/06-30-12-01 від 05.07.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати рішення № 81/06-30-12-01 від 05.07.2017, прийняте Головним управлінням ДФС у Житомирській області, про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром" та зобов'язати Головне управлінням ДФС у Житомирській області відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - Товариство з обмеженою відповідальністю "Землепром".

В обґрунтування позову зазначає, що Головне управлінням ДФС у Житомирській області не мало повноважень, відповідно до п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130, для прийняття спірного рішення, оскільки ТОВ "Землепром" зареєстровано за основним місцем обліку у Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області.

В судовому засіданні представник позивача позов просив задовольнити, пояснивши, що позивач не оспорює спірне рішення по суті, а лише вважає, що відповідач не маючи на те повноважень прийняв його, оскільки ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 06.06.2017 по справі № 806/1559/17 було заборонено Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області вчиняти будь-які дії, направлені на анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Землепром"; оскільки рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є протиправним, відповідач повинен відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - ТОВ "Землепром".

Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях на позов, пояснивши, що відповідно до вимог Податкового кодексу України та Положення про Головне управління ДФС у Житомирській області, відповідач мав право приймати рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість; позивач перебуває на обліку як в Житомирській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області так і у відповідача.

Проаналізувавши досліджені по справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Головне управлінням ДФС у Житомирській області 05.07.2017 прийняло рішення № 81/06-30-12-01 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Землепром", відповідно до підпункту "г" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 184.2 ст. 184 Податкового кодексу України, анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті "а" пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах "б" - "з" пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.

Пунктом "г" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України, передбачено, що анулювання відбувається, якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає до контролюючого органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

За наявності зазначених підтвердних документів (відомостей) контролюючий орган за місцем перебування на обліку платника податків приймає рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ незалежно від здійснення контролюючим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов'язку такої особи бути зареєстрованою та/або нараховувати чи сплачувати податок на додану вартість відповідно до законодавства. (п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130).

Пунктом 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України. (п.п 41.3 ст. 41 Податкового кодексу України).

Згідно ч. 3 ст. 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", територіальні органи центрального органу виконавчої влади діють на підставі положень, що затверджуються керівником центрального органу виконавчої влади.

Відповідно пункту 19.1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, контролюючи органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; реєструють та ведуть облік платників податків, осіб, які здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків.

Як вбачається з п. 4 Положення про Головне управлінням ДФС у Житомирській області, затверджене наказом ДФС від 27.03.2017 № 202, відповідач відповідно до покладених на нього завдань здійснюють адміністрування податків і зборів та інших платежів; контролює своєчасність подання платниками податків та єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів; реєструє та веде облік платників податків та єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, проводить диференціацію платників податків.

Наведене свідчить про те, що відповідач є відповідним контролюючим органом за місцем перебування на обліку платника податків, який має право приймати рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ, і прийняття ним спірного рішення ніяким чином не суперечить вимогам п.5.6 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130, у зв'язку із чим суд вважає позов необґрунтованим та таким, що задоволенню не ділягає.

При цьому суд зазначає, що згідно вказаного Положення, зокрема п. 5.10, передбачено, що внесення відповідних змін у Реєстрі в разі скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ, здійснюється Державною фіскальною службою України, а не її територіальним органом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.М. Семенюк

Повний текст постанови виготовлено: 21 серпня 2017 р.