Ухвала суду № 68399807, 16.08.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2017
Номер справи
805/2426/17-а
Номер документу
68399807
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про поновлення строку звернення до суду

16 серпня 2017 р. Справа № 805/2426/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Тарасенка І.М., суддів: Голошивця І.О., Толстолуцької М.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови від 03.05.2017 року АН № 0050029 в сумі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Донецького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови від 03.05.2017 року АН № 0050029 в сумі 1700 грн.

Як вбачається із адміністративного позову, позивач оскаржує Постанову Державної служби України з безпеки на транспорті № АН № 0050029 від 03.05.2017 року про накладення адміністративно - господарського штрафу за порушення ст. ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 1700 грн.

Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Отже, дана Постанова може бути оскаржена до суду протягом п'яти днів з дня її отримання.

У своєму позові позивач просить поновити строк на оскарження постанови АН № 0050029 від 03.05.2017 року, винесену начальником відділу надання адміністративних послуг ДС України з безпеки на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області Котляровим Л.П про накладення на ОСОБА_1 адміністративно - господарського штрафу в сумі 1700 грн.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду позивач зазначив, що діями Державної служби України з безпеки на транспорті вона була позбавлена можливості скористатися правом на захист, оскільки відповідач ці права не роз'яснив. Крім того копію постанови від 03.05.2017 року Котляров відмовився видавати позивачу в той же день, роз'яснив, що ОСОБА_1 отримає її по почті. Також 24 травня 2017 року ОСОБА_1 звернулась з адміністративним позовм до Донецького окружного адміністративного суду. Ухвалою від 16 червня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови від 03.05.2017 року АН № 0050029 в сумі 1700 грн., був повернутий. Вважає, що пропустила 10 денний строк для оскарження постанови з поважних причин.

Позивач через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача до судового засідання не з'явились, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що строк звернення пропущений з поважних причин.

Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Як вбачається з матеріалів справи позивач оскаржує Постанову, яка винесена 03 травня 2017 року, яку позивач отримав 18 травня 2017 року.

Позивач 24 травня 2017 року звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом про оскарження вищезазначеної постанови.

Ухвалою суду від 16.06.2017 року позивачу повернута позовна заява у зв'язку із не усуненням недоліків позовної заяви, яку вона отримала 27.06.2017 року.

Частиною 1 статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановлюється ухвала.

Пунктом першим статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.

Приймаючи до уваги вищезазначене, суд дійшов висновку, що передбачений процесуальним законодавством строк звернення до суду із даним позовом пропущений з поважних причин, а отже наявні всі підстави для його поновлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Визнати причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 - поважними.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Тарасенко І.М.

Судді Голошивець І.О.

Толстолуцька М.М.